Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kõvaketta trükkplaat ja kivid + Brushless mootorite arutelu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kõvaketta trükkplaat ja kivid

    Paistab, et mootoreid on kahte sorti: nelja ja kolme juhtmega. Pakun, et neljaotsalise puhul on asi lihtne.
    Mähiste keskmine ots on maamuna ja ülejäänud kolme otsa vahel käib litakas ringiratast

    Comment


      #17
      Vs: Kõvaketta trükkplaat ja kivid

      Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
      Pidasin silmas et sellest kivist või millega sa iganes neid vajalikke pulsse genereerid (digidomeenis) , pead sa välja tulema kuue signaaliga ja kuue transiga. Sellepärast, et igat kolmest mootorisse minevast otsast pead sa saama kas õhku jätta, toitesse tõmmata või vastu maad tõmmata. Need lingid mida te siin laotate on nagu v6-l kolme silindriga sõitmine, antakse ainult pool matsu. Soovitan endiselt seda linki mille enne andsin, sealt vali bldc motor. Ja ristkülikukujuline ei ole effektiivne antud kontekstis. Kogu teemast ka microchipi lehel.
      Sellest alustamegi-see 3-ne skeem on VÄGA HEA asi, miks??? On koht kus kinni hakata, seda saab täiustada, vähemalt on olemas SKEEM, skeemi ju küsiti, mitte selle nanostepi vm. iganes see nüüd oligi...kui keegi tahab osta siis ta leiab selle ise mida soovib osta, BTW, neid firmasid muide nii, et tapab. Oled sa selle edasimüüja?
      Ja nüüd ärge tulge rääkima, et Radiotehnika jälle ajab seosetut ja OT juttu, küsiti SKEEMI, mitte (kallist!) valmis asja. Ja kui nüüd hakata päris juuksekarva lõhki ajama siis neid asju juhitakse spetsiaalse "kiviga", peam. näinud N-kanaliga spetsiaalseid poolsild klotse.
      Üheks sobivaks taoliseks kiviks on PHN210 (so8 kestas), taolisi on 3tk siis tõesti tarvis aga siis on juhtimine juba "industrial" klassist, pole sinna ette mingit keerulist pic asja vaja, loogikast piisab ja neid kive saab kõvaketta enda draiverist.


      edit: katsetamiseks ei ole ka mingit jumalteab, atmeli, microchip-i ega muud vaja.
      Samuti on kohatu V6 poolte silindritega sõitmise võrdlus antud teemal-V12 töötab/liigub poolte silindritega täitsa edukalt näit. kui juba võrdlemiseks läks.
      viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 28 m 2009, 20:33.
      -superradical-

      Comment


        #18
        Vs: Kõvaketta trükkplaat ja kivid

        Sina küsisid, et kuhu need kuus otsa lähevad. Ma seletasin kuhu lähevad. Kui tahad seda mootorit katsetada, siis piisab ka ühele mähisele õigel hetkel antud pulssidest, no võibolla peab alguses näpuga hoogu lükkama. Aga see on poolik tõde. Kui sa tahad seda mootorit mingis praktilises aspektis kasutada (näiteks ma hetkel kaalun grammarit sellega ringi ajama hakata) siis ei piisa rõõmust et "näe käima läks". Ja ei ole ka mõtet selle pooliku asja pealt järeldada et seda tüüpi mootoril "momenti ei ole raisk" või "ilge vibra on nagu". Ma ei saa aru miks peab paukuma hakkama kui keegi toob teise poole faktidest välja. Samamoodi on net täis diy skeeme kus juhitakse brushlessi täie keerukusega, mitte aint neid kus keegi saab asja võimalikult lihtsa vaevaga undama. Kõvaketta ja cdromi plaadil on tavaliselt juba sellised chipid kus on kogu juhtimine, fet lõpud, halli andurite sisselugemine ja muu kraam kõik ühte kesta aetud. Näiteks midagi taolist. Haige on aint see et sedalaadi chipid maksavad poest ostes umbes samapalju kui valmistoode kus neid peoga sisse on valatud, aga see on juba üks teine jutt.
        Toidan trolle!

        Comment


          #19
          Vs: Kõvaketta trükkplaat ja kivid

          Rahu, härrased! Palun hoiduda teise foorumlase isikuga seotud kommentaaridest ja piirduda teema tehnilise külje aruteluga!
          Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

          Comment


            #20
            Vs: Kõvaketta trükkplaat ja kivid

            Soovitan lugeda ka LMD18245 datasheeti. Seal räägitakse muuhulgas oluline osa teooriast üsna lihtsas keeles lahti. Näiteks ristküliku kujulise juhtimise teema jms.

            Lähemal ajal võtan uuesti need kõvaketta mootorid ette. Ma eriti ei mõista miks 555 jms kividega jamada kui atmega88 maksab 50 krooni . See lahendab enamus selliseid loogiaprobleeme ära ja jääb varu ka veel.

            Comment


              #21
              Vs: Kõvaketta trükkplaat ja kivid

              Räägiks ka siis natuke nennde mootorite hingeelust.
              Kõvaketastes on eranditult tegu 3F synkroonmootoritega.
              Need mootorid erinevad asünkroon mootoritest, nagu nimigi ytleb, sünkroonsuse poolest.
              Eeeldavad et mähiste kaudu antav magnetväli on sünkroonis rootori magnetitega. Kui nüüd see pole sünkroonis kaotab mootor kiirelt kogu jõu.
              Tõsi väike jõud ilmneb harmoonilistel.
              3 ja 4 juhtmega ainuke erinevus on et 4 juhtme puhul võetakse "neutraal" mootori keskpunktist, 3 juhtmega tehakse virtuaalne summeerides 3 faasi pinged.
              Seda neutraali kasutatakse tagasiside puhul.

              Ütleme nyyd et teed lihtsa driver mis töötab stepperi põhimõttel(ilma tagasisideta). See lahendus töötab kui kiirendatav mass ei muutu ja mootorilt ei nõuta suurt jõudu.
              Mootori seiskumisel see ei taaskäivitu enne kui on tehutud startu protseduur tõstes sagedust etteantud kiiruseni.

              Sensoritega mootorid(nagu CD-romis) kasutavad halli andureid et tuvastada mootori positsioon. Eelis on et madalatel pööretel suur jõud.

              Sensorless mootorid(kõvaketta mootorid, RC kopterid jne). Kasutatakse mitut erinevat meetodit. Aga kõik töötavad samal põhimõttel. Mootor on ka generaator ja nii saadakse tagasiside. Alguses käivitatakse mootor ikka stepper modes.
              Hiljem vastavalt soovile võib kohe minna Zero cross peale või kasutada BEMF . Viimane annab natuke rohkem jõudu madalatel pööretel.
              BEMF on pmst reziim kus lülitatakse mootori juht otsad tristate ja vaadatakse pingeid ja pöörlemiskiirust.
              Zero cross on asi millega ise praktiseerinud. Selle reziimi korral kasutatakse seda virtuaalset neutraali ja mähise otsa mida parasjagu ei tüürita(pingestatakse ju ainult 2 mähist jadas). Kui nyyd virutaalne neutraal ja mähise pinge saavad enam vähem võrdseks lükatakse käima järgmine samm ja oodatakse jälle.
              Kõige sobivam prose on C8051 sest sisaldab vajalikke asju: muxitav comparaator, valikulse frondi peale interrupt ja programeeritav comparaatori hüsterees.
              Saab ka teha FPGA peale ja mõne teise prose peale.

              Kirjeldus oli lihtsustatud, tegelikult on asi natuke keerulisem, jõu kontroll, induktiivne piik väljundi lahti yhendamisel, pöörete kontroll.
              Lisan paar linki kh.
              Sammude jada brushlessile.


              Leht mis väga asjalik ja põhjalik , piltidega ja puha.
              RC Groups - the most active Radio Control model community: electric and fuel rc airplanes,rc helis,rc boats and rc cars. Features discussion forums, blogs, videos and classifieds.
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment


                #22
                Vs: Kõvaketta trükkplaat ja kivid

                Olen katsetanud CD-ROMi mootori ja ühe printeri BLDC mootori juhtimist kiviga MC33033 - töötab küll. Ma ei saa hästi aru miks nendel arvuti BLDC mootoritel on sümmeetrilise väljundiga halli asendiandurid. Kas kuidagi on võimalik ka seda siinus juhtimist teostada ilma mikroprotsessorita ?

                Comment

                Working...
                X