Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Rulookardinate motoriseerimisel vajaks abi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

    ülekandeks kõlbavad mudelite reduktorid, ja kannatab ka kasutada osasid hoorattaga mudeleid ja siis hooratta peale rihmülekanne. ise tegin cd mängija pea liigutamise mehhanismi otsa rippuvate rulooribide pööramise. 5,9V mootor sai testitud 7,2V nimipingega NiMH akupaki otsas ja siis liigutas nobedalt. selle keti tarvis sai ühe lauajupi seest kaussfreesiga üks ketas välja lastud, see ketas siis kuuekandilise kruvikeeraja otsiku otsa löödud ja siis akudrelli otsas noaga kiilukujuline soon rattale sisse lastud. kogu kremplile(akud asuvad eraldi) veel natuke metalli ballastiks otsa ja nii ta kerib. ruloo eest- ja ettekerimiseks sai tellitud DealExtremest pisikesed odavad servod, nendelt siis see piiramismehhanism minema visata ja peaks saama kabeda reduktoriga mootorid, vb jaksavad kerida.
    ülestõmmatava ruloo liigutamiseks on vaja juba metallhammasratastega servot või siis nt ELFAs olid vanasti müügil mootorid, mis olid kohe reduktori küljes - hind neil paraku polnud meeldiv. võimalus on muidugi lisada vastukaalud(nagu lift), et ribide liigutamiseks poleks vaja hakata raskusjõudu oluliselt ületama. üles nööri murdekohtadesse paigutada nöörirattad, siis on jooks lihtsam.
    tee kõigepealt ribide pööramine mootori peale, küll siis kannatab edasi aretada. kiiluga ratta plussiks on isetegemise võimalus ja siduri olemasolu samaaegselt - kui jõuab lõppu, siis lihtsalt hakkab libisema. sai proovitud ka CD ROM sahtlimehhanismi ajamit, aga selle rihm hakkas libisema. kui oleks kogu mehhanism hammasratastel, siis ilmselt see jaksaks rohkem liigutada
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #17
      Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

      Esmalt postitatud reuter poolt
      ülekandeks kõlbavad mudelite reduktorid, ja kannatab ka kasutada osasid hoorattaga mudeleid ja siis hooratta peale rihmülekanne. ise tegin cd mängija pea liigutamise mehhanismi otsa rippuvate rulooribide pööramise. 5,9V mootor sai testitud 7,2V nimipingega NiMH akupaki otsas ja siis liigutas nobedalt. selle keti tarvis sai ühe lauajupi seest kaussfreesiga üks ketas välja lastud, see ketas siis kuuekandilise kruvikeeraja otsiku otsa löödud ja siis akudrelli otsas noaga kiilukujuline soon rattale sisse lastud. kogu kremplile(akud asuvad eraldi) veel natuke metalli ballastiks otsa ja nii ta kerib. ruloo eest- ja ettekerimiseks sai tellitud DealExtremest pisikesed odavad servod, nendelt siis see piiramismehhanism minema visata ja peaks saama kabeda reduktoriga mootorid, vb jaksavad kerida.
      ülestõmmatava ruloo liigutamiseks on vaja juba metallhammasratastega servot või siis nt ELFAs olid vanasti müügil mootorid, mis olid kohe reduktori küljes - hind neil paraku polnud meeldiv. võimalus on muidugi lisada vastukaalud(nagu lift), et ribide liigutamiseks poleks vaja hakata raskusjõudu oluliselt ületama. üles nööri murdekohtadesse paigutada nöörirattad, siis on jooks lihtsam.
      tee kõigepealt ribide pööramine mootori peale, küll siis kannatab edasi aretada. kiiluga ratta plussiks on isetegemise võimalus ja siduri olemasolu samaaegselt - kui jõuab lõppu, siis lihtsalt hakkab libisema. sai proovitud ka CD ROM sahtlimehhanismi ajamit, aga selle rihm hakkas libisema. kui oleks kogu mehhanism hammasratastel, siis ilmselt see jaksaks rohkem liigutada
      Tänud sulle reuter hea nõuande eest! panen kõrva taha!, homme-ülehomme saan mootorid kätte siis hakkan aretama vaatan mis välja kukub kui abi vaja siis küsin tarkadelt nõu
      Kõik mis liigub, see kulub!

      Comment


        #18
        Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

        rihmülekanded on head, aga võtavad palju ruumi, sest pisikesed ülekanded libisevad kergelt ja kui neid rohkem pingitada, siis see hakkab liialt mootrit koormama järelikult on võimalus suurendada rihma kokkupuutepinda rattaga, aga selleks tuleb suurendada nende läbimõõtu, mis omakorda suurendab ülekannet.
        2...3AA aku pealt saaks asja käima küll, aga nende akude energiat jätkub väga piiratud kordade tarbeks. arvuti toitest ei saa seda 12V kah virutada, kuna mootori käivitushetkel teeb arvuti restardi, vb sellele toitele suurte lüütide lisamine parandaks asja. küll aga oleks päris lihtne panna mingi vana signa aku süsteemi toitma ja siis sellele püsiva pingega laadimine(13,5V...13,8V) pidevalt peale. akust jätkub voolu ka nõudlikuma seadme käitamiseks ja samas ei ole seda voolu pikalt vaja. mul endal nt laua nurgal on 4*7Ah akud suure vooluga rakenduste testimiseks ja intelligentse laadija toitmiseks. neid toidab kogu aeg 100mA laadija.

        sobiva reduktori võid ka vanast seadmekellast saada, nt pesumasinast. CD ROM in siiski kah suht hea doonor - saed sealt tüki koos ülekandega välja ja olemas. loomulikult tuleb edasiseks ülekandeks leida sobiv hammasratas või siis sobiv ajam kinnitada viimase hammasratta külge. ruloo pööramisulatuse jagu vb liigub isegi CD sahtel, sel juhul saaks sellest otse vajaliku ajami teha
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #19
          Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

          Esmalt postitatud reuter poolt
          rihmülekanded on head, aga võtavad palju ruumi, sest pisikesed ülekanded libisevad kergelt ja kui neid rohkem pingitada, siis see hakkab liialt mootrit koormama järelikult on võimalus suurendada rihma kokkupuutepinda rattaga, aga selleks tuleb suurendada nende läbimõõtu, mis omakorda suurendab ülekannet.
          2...3AA aku pealt saaks asja käima küll, aga nende akude energiat jätkub väga piiratud kordade tarbeks. arvuti toitest ei saa seda 12V kah virutada, kuna mootori käivitushetkel teeb arvuti restardi, vb sellele toitele suurte lüütide lisamine parandaks asja. küll aga oleks päris lihtne panna mingi vana signa aku süsteemi toitma ja siis sellele püsiva pingega laadimine(13,5V...13,8V) pidevalt peale. akust jätkub voolu ka nõudlikuma seadme käitamiseks ja samas ei ole seda voolu pikalt vaja. mul endal nt laua nurgal on 4*7Ah akud suure vooluga rakenduste testimiseks ja intelligentse laadija toitmiseks. neid toidab kogu aeg 100mA laadija.

          sobiva reduktori võid ka vanast seadmekellast saada, nt pesumasinast. CD ROM in siiski kah suht hea doonor - saed sealt tüki koos ülekandega välja ja olemas. loomulikult tuleb edasiseks ülekandeks leida sobiv hammasratas või siis sobiv ajam kinnitada viimase hammasratta külge. ruloo pööramisulatuse jagu vb liigub isegi CD sahtel, sel juhul saaks sellest otse vajaliku ajami teha
          Toite koha pealt vedeleb mul veel 2x 3.7v 600mAh akud - kasutuses olid kunadi Lauatelefon PHILIPS Xalio sees, iseenesest saaks nendega ka ma usun hakkama ( 5-6v mootori toitmiseks ?), kui laadida vaja siis Akupatareide laadija olemas, ma usun et ta ei kisu neid ruttu tühjaks kui päevas 1x alla ja 1x üles ajab rulood. arvamus? Vanu cd romme ka peaks veel kuskil olema, tuleb lahti kiskuda ja uurida tänud jälle reuter
          viimati muutis kasutaja Kypsis; 23 m 2009, 16:08.
          Kõik mis liigub, see kulub!

          Comment


            #20
            Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

            nagu ennist mainisin, tee kõigepealt ribide pööramine mootoriga. üles-alla liigutamine nõuab palju jõudu või suurt vastukaalu - ilmselt pole kummatki sul hetkel käe pärast.
            telefoni liitiumid hoiaksin mootoritest igaks juhuks eemal, sest keegi ei tea, mis neile lubatud koormusvoolud on. mul on nt üks 12Ah liitiumpatarei, mille max vool on 2A. 3A voolu juures võib selle juba laiali lasta ja seda ei tahaks ma lähedalt näha. nt DealExtremes on müügil liitiumakud, mille väidetav pärivool on vist 2,5A. maksid vist 10$ paar. osadel neist on ka mingi lülitus sees, mis kaitseb ülelaadimise ja liigtühjendamise vastu
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #21
              Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

              Esmalt postitatud reuter poolt
              nagu ennist mainisin, tee kõigepealt ribide pööramine mootoriga. üles-alla liigutamine nõuab palju jõudu või suurt vastukaalu - ilmselt pole kummatki sul hetkel käe pärast.
              telefoni liitiumid hoiaksin mootoritest igaks juhuks eemal, sest keegi ei tea, mis neile lubatud koormusvoolud on. mul on nt üks 12Ah liitiumpatarei, mille max vool on 2A. 3A voolu juures võib selle juba laiali lasta ja seda ei tahaks ma lähedalt näha. nt DealExtremes on müügil liitiumakud, mille väidetav pärivool on vist 2,5A. maksid vist 10$ paar. osadel neist on ka mingi lülitus sees, mis kaitseb ülelaadimise ja liigtühjendamise vastu
              Õhtul hakkan asjaga lähemalt tegelema, päevad nyyd suht kiired. Eks annan teada kuidas edeneb! ja pilte ka!
              Kõik mis liigub, see kulub!

              Comment


                #22
                Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                Esmalt postitatud reuter poolt
                nagu ennist mainisin, tee kõigepealt ribide pööramine mootoriga. üles-alla liigutamine nõuab palju jõudu või suurt vastukaalu - ilmselt pole kummatki sul hetkel käe pärast.
                Proovisin eile leida poest kella, selline ratastega masin , seal olid ainult elektroonsed.
                Muidu oleks sekundiosuti ja tunni osuti vahel 60*12 ülekanne ehk 4 pööret minutis. Seal peaks juba jõudu olema.

                Kui see mootor kujundada ahviks või karuks, kelle käppade vahel on ketiratas siis oleks väliskuju lahendus ka atraktiivsem. Kui karu kaal on piisav, kuskil 0,5 kg, kodus kaalun tõmbe ära, siis peaks ta mitte kerkides keti ära vedama. Kui aga saba maast lahti so koormus suureks läheb, jääb seisma.

                Esmalt postitatud reuter poolt
                mul on nt üks 12Ah liitiumpatarei, mille max vool on 2A. 3A voolu juures võib selle juba laiali lasta ja seda ei tahaks ma lähedalt näha.
                Vast võib esialgu toita võrgust üle toitebloki. Siis saab teada mis ja kuidas.

                Comment


                  #23
                  Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                  Esmalt postitatud A.R. poolt
                  Proovisin eile leida poest kella, selline ratastega masin , seal olid ainult elektroonsed.
                  Muidu oleks sekundiosuti ja tunni osuti vahel 60*12 ülekanne ehk 4 pööret minutis. Seal peaks juba jõudu olema.

                  Kui see mootor kujundada ahviks või karuks, kelle käppade vahel on ketiratas siis oleks väliskuju lahendus ka atraktiivsem. Kui karu kaal on piisav, kuskil 0,5 kg, kodus kaalun tõmbe ära, siis peaks ta mitte kerkides keti ära vedama. Kui aga saba maast lahti so koormus suureks läheb, jääb seisma.


                  Vast võib esialgu toita võrgust üle toitebloki. Siis saab teada mis ja kuidas.
                  see mõmmiku idee on päris hea. ma arvan, et mul ongi selle mehhanismi kaal kuskile poole kilo kanti ja see kett on selles kiilurattas ikka päris tuugalt kinni. tõstma end siiski ei hakka, kuna siis läheb teine keti pool lõdvaks ja pidamispind seal rattal väheneb oluliselt. vahel muidugi see kett jääb lõppu jõudes tiba ratta soonde kinni ja siis ronib jah pisut

                  kunagi sai papist mudelitele ülekandeid tehtud vanadest seinakella hammasratastest: joonistasin alumiiniumplekidele võllipunktid, nühkisin peene kruvariga läbi(drelli polnud) ja siis õõnestasin vajadusel suurema kruvari või peene kolmnurkviiliga suuremaks. olid päris toekad rattad ja lisaks veel minutiosuti oma oli siduriga(näpuga minutiosutit keerates pandi ju kelli õigeks) plekid said kahest või enamst nurgast tikkpoltidega kokku keeratud ja oligi reduktor valmis. enamasti mootorilt reduktorile oli rihmülekanne, kuna selleaegsed mikromootorid ei omanud poldi auke ja ka nende suurud ei sobitunud kella rataste võllide pikkustega
                  viimati muutis kasutaja reuter; 24 m 2009, 15:49.
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #24
                    Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                    Esmalt postitatud A.R. poolt
                    Proovisin eile leida poest kella, selline ratastega masin , seal olid ainult elektroonsed.
                    Muidu oleks sekundiosuti ja tunni osuti vahel 60*12 ülekanne ehk 4 pööret minutis. Seal peaks juba jõudu olema.

                    Kui see mootor kujundada ahviks või karuks, kelle käppade vahel on ketiratas siis oleks väliskuju lahendus ka atraktiivsem. Kui karu kaal on piisav, kuskil 0,5 kg, kodus kaalun tõmbe ära, siis peaks ta mitte kerkides keti ära vedama. Kui aga saba maast lahti so koormus suureks läheb, jääb seisma.


                    Vast võib esialgu toita võrgust üle toitebloki. Siis saab teada mis ja kuidas.
                    Kui võimalik ehk seletad selle karu asja lahti, ausalt mulle ei jõua kohale :S sry
                    Kõik mis liigub, see kulub!

                    Comment


                      #25
                      Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                      Esmalt postitatud Kypsis poolt
                      Kui võimalik ehk seletad selle karu asja lahti, ausalt mulle ei jõua kohale :S sry
                      Mina vaatasin-mõtlesin seda asja oma rulookardina peal.
                      Kardin on 200x120 cm, üleval otsas rullik, mille pealt tuleb selline
                      o--o--o--o--o kett. Kett tuleb alla ja läheb üles tagasi, kinnine "ring".
                      Kui tõsta rulood, tuleb ketti tõmmata ca 1kGF ehk 10 N jõuga.
                      Allalaskmisel ca 5 N.

                      Kui nüüd sinna alla panna nuku, ahv, karu mingi selline käed-käpad püsti.
                      Sarviline hirv sobib ka. Mul oli seal aknal lihtsalt lastelaste karu, selline südamlik mõmmik, sealt idee.
                      Sinna käppade vahele panna hammasratas, nagu kahvlite rida ringjoonel, sinna hammastesse läheb kett ja
                      kaetakse seisva hoidjaga kinni. Või kuidagi paremini.

                      Kui mootor hakkab seda ratast keerama, siis sikutab see ketti ja ruloo kas tõuseb või langeb. Kui see alumine värk on raskem kui 1kg siis veab ta ruloo ka üles. Kui ruloo jääb ülal kinni, siis kuju natuke kerkib, see võiks olla anduri kaudu signaaliks et aitab. Alla tulekuks keritakse teispidi ja siis peab kett ülal kinni jääma lõpetuseks.

                      Algul võib seda kaadervärki juhtida lülitiga aga hiljem puldist.
                      Sellist asja puldi ja mikromasinaga juhtida on üsna tehtav.
                      Eriti kui juba PC peal kogemus olemas.

                      Tegelikult ma siinsamas praegu umbes sarnast asja kokku kirjutan,
                      tõsi, Siemensi baasil ja mitte kardina tõstmiseks.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                        Esmalt postitatud A.R. poolt
                        Mina vaatasin-mõtlesin seda asja oma rulookardina peal.
                        Kardin on 200x120 cm, üleval otsas rullik, mille pealt tuleb selline
                        o--o--o--o--o kett. Kett tuleb alla ja läheb üles tagasi, kinnine "ring".
                        Kui tõsta rulood, tuleb ketti tõmmata ca 1kGF ehk 10 N jõuga.
                        Allalaskmisel ca 5 N.

                        Kui nüüd sinna alla panna nuku, ahv, karu mingi selline käed-käpad püsti.
                        Sarviline hirv sobib ka. Mul oli seal aknal lihtsalt lastelaste karu, selline südamlik mõmmik, sealt idee.
                        Sinna käppade vahele panna hammasratas, nagu kahvlite rida ringjoonel, sinna hammastesse läheb kett ja
                        kaetakse seisva hoidjaga kinni. Või kuidagi paremini.

                        Kui mootor hakkab seda ratast keerama, siis sikutab see ketti ja ruloo kas tõuseb või langeb. Kui see alumine värk on raskem kui 1kg siis veab ta ruloo ka üles. Kui ruloo jääb ülal kinni, siis kuju natuke kerkib, see võiks olla anduri kaudu signaaliks et aitab. Alla tulekuks keritakse teispidi ja siis peab kett ülal kinni jääma lõpetuseks.

                        Algul võib seda kaadervärki juhtida lülitiga aga hiljem puldist.
                        Sellist asja puldi ja mikromasinaga juhtida on üsna tehtav.
                        Eriti kui juba PC peal kogemus olemas.

                        Tegelikult ma siinsamas praegu umbes sarnast asja kokku kirjutan,
                        tõsi, Siemensi baasil ja mitte kardina tõstmiseks.
                        see on kusjuures väga-väga kiiduväärt idee minu ruloo mõõtmed on 200x150 cm. ma leiutan hetkel mootori süsteemi laua peal
                        Kõik mis liigub, see kulub!

                        Comment


                          #27
                          Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                          Esmalt postitatud Kypsis poolt
                          ma leiutan hetkel mootori süsteemi laua peal
                          See mootor võib olla ka sammmootor. Siis on juhtimiseks vaja 3 bitti.
                          Mikroga lihtne, ka kiiruse muutmine.
                          Harilikul mootoril 2 bitti, sisse ja suund.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                            Esmalt postitatud A.R. poolt
                            See mootor võib olla ka sammmootor. Siis on juhtimiseks vaja 3 bitti.
                            Mikroga lihtne, ka kiiruse muutmine.
                            Harilikul mootoril 2 bitti, sisse ja suund.
                            hetkel mul siin 3v -ne tavaline mikrokas mingi maki seest sellega üritan süsteemi tööle saada, oskaksid sa soovitada oomist mõnda sammmootorit?
                            Kõik mis liigub, see kulub!

                            Comment


                              #29
                              Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                              Mehhaanika poole pealt soovitaks vaadata vanakooli printerite ja koopiamasinate ülekannete poole. Sel ajal ei koonerdatud metalliga ja sealt saaks kindlasti midagi tõsist selle tõstetransmissiooni jaoks. Minu arvates oleks korralik jõuline tõstemehhanism aluseks edasisele arendusele
                              päike, õhk ja ...

                              Comment


                                #30
                                Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                                Esmalt postitatud joobel poolt
                                Mehhaanika poole pealt soovitaks vaadata vanakooli printerite ja koopiamasinate ülekannete poole. Sel ajal ei koonerdatud metalliga ja sealt saaks kindlasti midagi tõsist selle tõstetransmissiooni jaoks. Minu arvates oleks korralik jõuline tõstemehhanism aluseks edasisele arendusele
                                peab silmad ja kõrvad lahti hoidma ehk leiab midagi kuskilt
                                Kõik mis liigub, see kulub!

                                Comment

                                Working...
                                X