Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Rulookardinate motoriseerimisel vajaks abi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Rulookardinate motoriseerimisel vajaks abi?

    Elektroonikas olen suht võhik kuid kaks kergemat asja olen valmis teinud värvimuusika LPT-sse ja siis IR-i Com porti, mõtlesin et hakkan millegi muuga teglemema ja peast käis läbi siis selline idee et motoriseeriks ruloo kardinad ära, kuid sellega seoses tekkis ka 3 ideed kuidas neid mootoreid toita.Paluks teie arvamust milline oleks kasulikum!? Siin on siis ideed:


    Idee 1. Mootor oleks 12v, Toide tuleb toiteplokk 220v -> 12v, üles alla liigutamine toimuks siis puldist ( tavaline isetehtud trükkplaadile, üles alla nupp peal) juhe läheb puldist mootori juurte ( pullt ripuks kõik aeg ruloo kardina kõrval - sama stiiliga nagu need nöörid!

    Idee 2. Mootor oleks 3v, Toite jaoks kasutaks 2x 1.5v AA aku patareid, mille paigutaksin puldi sisse, kui asi rühjaks läheb siis lihtsalt laen täis ja panen sisse tagasi!Pult ise oleks isetehtud trükkplaadile, üles alla nupp peal) juhe läheb puldist mootori juurte ( pullt ripuks kõik aeg ruloo kardina kõrval - sama stiiliga nagu need nöörid!

    Idee 3. Toiteks kasutan arvuti LPT porti, ning asjale ei tule mingit pulti, ruloode üles-alla juhtimine käib läbi " programmi" aga selleks asjaks läheks vaja juba targemate meeste abi kes kirjutaks proge vms.


    Teie toredaid nõuandeid ootama jäädes!

    Kypsis
    Kõik mis liigub, see kulub!


    #2
    Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

    Ruloode üles sikutamiseks on päris head jõudu vaja, mida sa vaevalt 3V mootorist kätte saad. 12V mootor (ja lisaks üleminekud jõu saamiseks) on vajalikud. Lisama peaksid ka nn lõpulülitid, et mootor automaatselt seisma jääks (olenemata puldi nupu olekust) kui ta üles/alla jõuab, et midagi lõhkuma ei hakkaks. LPT pordist saaksid juhtida niiehknaa, kui süsteem valmis on.

    PS! Otse LPT pordist ei saa, sest sealt ei saa piisavat voolu kardinat liigutada jõudvate mootorite toiteks.

    Comment


      #3
      Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

      Esmalt postitatud Eggy poolt
      Ruloode üles sikutamiseks on päris head jõudu vaja, mida sa vaevalt 3V mootorist kätte saad. 12V mootor (ja lisaks üleminekud jõu saamiseks) on vajalikud. Lisama peaksid ka nn lõpulülitid, et mootor automaatselt seisma jääks (olenemata puldi nupu olekust) kui ta üles/alla jõuab, et midagi lõhkuma ei hakkaks. LPT pordist saaksid juhtida niiehknaa, kui süsteem valmis on.

      PS! Otse LPT pordist ei saa, sest sealt ei saa piisavat voolu kardinat liigutada jõudvate mootorite toiteks.
      Ma küll ei kujuta ette kui palju jõudu oleks vaja kuid ma uurisin neid ruloosid ja mingi asja nagu "lõhkusin" sealt keeramis mehanismis ära et ruloo on alati vaba jooksuga, lased alla siis läheb lõpuni ja kui üles sikutad siis ei jää seisma vaid paneb alla tagasi .Sellega tahan seda öelda et vabajooks alla on rulool päris kiire . Lülititena mõtlesin kasutada mikrolüliteid ( samatüüp mis on ka arvuti hiirtel sees!
      Kõik mis liigub, see kulub!

      Comment


        #4
        Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

        Tööstuslikult kasutatakse selliseid asju nagu on "torumootor". Asja eeliseks on kogu vajaliku juhtimise olemasolu - lõpulülitid ja vooluotsad 220v. Asja miinuseks on suhteliselt kallis hind, mis sõltub mootori võimsusest.

        Comment


          #5
          Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

          Esmalt postitatud Sully poolt
          Tööstuslikult kasutatakse selliseid asju nagu on "torumootor". Asja eeliseks on kogu vajaliku juhtimise olemasolu - lõpulülitid ja vooluotsad 220v. Asja miinuseks on suhteliselt kallis hind, mis sõltub mootori võimsusest.
          Kahjuks sellise asja peale jh hammas ei hakka...
          Kõik mis liigub, see kulub!

          Comment


            #6
            Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

            Ei tea milline on sinu ruloo, aga mul on selline keti moodi asi seal küljes.

            Kui nüüd teeks sellise "ahvi moodi tegelase", mis-kes seda ketti pidi ronib. Just nii raske et oma kaaluga ruloo kinni-lahti veab. Akud võiks tal siis kõhus olla. Või "sabast" toide. Kui maast lahti kerkib, siis on aeg kerimine lõpetada
            Aga tal peaks seal ka üks mikroprotsessor sees olla ja see ajaks siis puldiga juttu. Näiteks tunneks ära TV puldi mingid kaks käsku. Ja kamandaks mootorit edasi tagasi.

            Mootori võimsuse kohta ei oska niisama öelda, aga
            eile veel tuli mulle "kallale" üks selline 12V 200 mA toitega maseerimismasin ja sellel oli jõudu küll ja küll. Vaja on lihtsalt ülekannet. Ja ega ruloo pole siis fotakatik et 1/500 sek on aega.
            Kujuta parem sellist romantikat kui kardin aeglaselt vajub ja südamed sulavad samas tempos.

            Aga selle uPC kohal saab edasi rääkida. See on tehtav. Eriti kui Sa juba IR-i COM porti oled saanud. Seal on täpipealt sama asja vaja.

            Comment


              #7
              Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

              Esmalt postitatud A.R. poolt
              Ei tea milline on sinu ruloo, aga mul on selline keti moodi asi seal küljes.

              Kui nüüd teeks sellise "ahvi moodi tegelase", mis-kes seda ketti pidi ronib. Just nii raske et oma kaaluga ruloo kinni-lahti veab. Akud võiks tal siis kõhus olla. Või "sabast" toide. Kui maast lahti kerkib, siis on aeg kerimine lõpetada
              Aga tal peaks seal ka üks mikroprotsessor sees olla ja see ajaks siis puldiga juttu. Näiteks tunneks ära TV puldi mingid kaks käsku. Ja kamandaks mootorit edasi tagasi.

              Mootori võimsuse kohta ei oska niisama öelda, aga
              eile veel tuli mulle "kallale" üks selline 12V 200 mA toitega maseerimismasin ja sellel oli jõudu küll ja küll. Vaja on lihtsalt ülekannet. Ja ega ruloo pole siis fotakatik et 1/500 sek on aega.
              Kujuta parem sellist romantikat kui kardin aeglaselt vajub ja südamed sulavad samas tempos.

              Aga selle uPC kohal saab edasi rääkida. See on tehtav. Eriti kui Sa juba IR-i COM porti oled saanud. Seal on täpipealt sama asja vaja.
              Olgu olgu mul on ka selline keti moodi asi , et siis asi teostatav läbi IR-i ?
              Kõik mis liigub, see kulub!

              Comment


                #8
                Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                1. otsi mootor (mootorid), mis toitega mängides on üldse võimeline midagi liigutama ülesse/alla või kuhuiganes vaja. 2. realiseeri kogu juhtimine rauas, s.t selgita välja kõik nõrgad kohad misiganes astmes (lõpplülitused, jõuahelad, MISIGANES!). 3. Kui siia oled jõudnud, saab edasi lahendada juhtimist impulsitasandil.
                Erilahendused.
                PS või mail.

                Comment


                  #9
                  Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                  Esmalt postitatud W@ldur poolt
                  1. otsi mootor (mootorid), mis toitega mängides on üldse võimeline midagi liigutama ülesse/alla või kuhuiganes vaja. 2. realiseeri kogu juhtimine rauas, s.t selgita välja kõik nõrgad kohad misiganes astmes (lõpplülitused, jõuahelad, MISIGANES!). 3. Kui siia oled jõudnud, saab edasi lahendada juhtimist impulsitasandil.

                  Ma ise kaalun nende kahe mootori vahel:

                  TE-422-3

                  MOT 218

                  Soovitusi? Ehk midagi paremat?
                  Kõik mis liigub, see kulub!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                    Esmalt postitatud Kypsis poolt
                    Ma ise kaalun nende kahe mootori vahel:

                    TE-422-3

                    MOT 218

                    Soovitusi? Ehk midagi paremat?
                    Kuidas sa loodad saada alla pöörlemiskiirust?
                    Kustkandi mehega on tegu?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                      Esmalt postitatud A.R. poolt
                      Kuidas sa loodad saada alla pöörlemiskiirust?

                      Ma ise mõtlesin et reduktor ülekandega vms

                      Tartu linn aga hetkel Võru!
                      Kõik mis liigub, see kulub!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                        Esmalt postitatud Kypsis poolt
                        Ma ise mõtlesin et reduktor ülekandega vms
                        Tartu linn aga hetkel Võru!
                        Selle reduktori saamisega võib probleeme tulla.
                        Rohkem kui mootori endaga.

                        Võro um jo just Tardo man.
                        Ma pelasi et jälleki um Talinast ja enneki mutkui porrap et
                        ma massa ma massa.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                          Esmalt postitatud A.R. poolt
                          Selle reduktori saamisega võib probleeme tulla.
                          Rohkem kui mootori endaga.

                          Võro um jo just Tardo man.
                          Ma pelasi et jälleki um Talinast ja enneki mutkui porrap et
                          ma massa ma massa.
                          Om om Võro Tardo man

                          Aga kas ei kannataks teha rihm ülekandega? stupid me
                          Kõik mis liigub, see kulub!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                            Esmalt postitatud Kypsis poolt
                            Om om Võro Tardo man

                            Aga kas ei kannataks teha rihm ülekandega? stupid me
                            Olid mingid üleskeeratavad konnad ja muud hüppajad.
                            Äkki saab sealt seest?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ruloo Kardinate motoriseesimisel vajaks abi?

                              Esmalt postitatud A.R. poolt
                              Olid mingid üleskeeratavad konnad ja muud hüppajad.
                              Äkki saab sealt seest?
                              Eriti kaval plaan
                              Kõik mis liigub, see kulub!

                              Comment

                              Working...
                              X