Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kondensaator mikrofoni võimendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kondensaator mikrofoni võimendamine

    Tere,
    käsil praegu kondensaator mikrofoni elemendi kasutamine. Probleem on aga selles, et op-amp 'i tarvis on vaja offsettida op-ampi sisendit poole toitepingeni, mis mul ka oma arust õnnestub. Samas offsetin ka referents pinge poole toitepingeni, et op-amp töötaks nii nagu peaks, ehk siis võimendaks 1000x. Proovin ma mis ma proovin aga kui mõõtma hakkan, siis väljundist tuleb umbes 1Vp-p müra. Lisan ka pildi. Äkki keegi oskab midagi kosta, et mis valesti on.

    #2
    Vs: Kondensaator mikrofoni võimendamine

    Pane R25 ga paralleeli umbes 22uF lüüt. Pluss üles. Toitega samuti.
    C8 tapab helisignaali ära. Võta see ära.
    Lisaks on võimendus liiga suur. Sellest see müra . Pane R19 1k ja R18 10k.
    Need elektreedid annavad üsna head signaali välja.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: Kondensaator mikrofoni võimendamine

      Ma unustasin lisada et R17 ja V8 on 1000Hz madalpääs filter, ja see selleks, et sisendiks on heli kitarrist 82-440 Hz. Võimendus oli tegelikult päris piisav kui ma ilma offsettimiseta testisin(~2Vp-p).

      Comment


        #4
        Vs: Kondensaator mikrofoni võimendamine

        Et huvi pärast küsin, mis pill see on, kust ainult kuni 440Hz signaaliks kõlbab kasutada?
        Ja teiseks, nii suure võimenduse puhul (ilmselt liiga suure?) + ja - sisendite toitmine eri pingejagurite pealt võib väljundi ühte serva viia, kui sa just valitud takisteid ei kasuta. Lihtsam oleks + sisendist tööpunkt paika panna ja -sisend alalisest lahti ühendada.

        Comment


          #5
          Vs: Kondensaator mikrofoni võimendamine

          Sellest tuleb kitarrihäälestaja sisend

          Comment


            #6
            Vs: Kondensaator mikrofoni võimendamine

            OPV ühepolaarse toite puhul piisab anda OPV ühele sisendile nihkepingeks (offset) pool toitepinget, teisele sisendile pole see vajalik ja isegi soovitav. Soovitan eemaldada R24 ja R25. R19 ning GND vahele aga ühendada lüüt 10...22uF plussiga R19 poole. Võimendusteguri vahelduvkomponendi suhtes määrab ära sel juhul R? ja R19 suhe, alaliskomponendi suhtes on tagasiside 100% (ehk:2,5V alalist ühes sisendis ja sama ka OPV väljes). Väljundsignaal tuleb loomulikult võtta GND ja OPV välje vahelt. Resistorite nominaalväärtused sõltuvad OPV-st laiades piirides.

            Comment

            Working...
            X