Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

valgusti kaitsekiip

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    valgusti kaitsekiip

    tere. Lisan siia ka pildilingi oma valgust kiibist, kus põles läbi 1 kaitse. kas seda on kuidagi võimalik parandada traadijupi näol? või peab sarnase kaitsme sinna otsima?

    Läbipõlenud kaitse on kohe näha ees...

    #2
    Vs: valgusti kaitsekiip

    Näiteks näppan vanast raadiost sarnase kaitsme?

    Comment


      #3
      Vs: valgusti kaitsekiip

      Pildi järgi ei saa mina aru, kas see on takisti või mustaks põlenud kaitse.
      Esimesel juhul teda traadijupiga asendada kindlasti ei tohi ning tuleb välja selgitada, millise takistusega isend oli ja asendada sama nominaaliga JA vähemalt sama suure võimsusega takistiga.

      Teiseks, ükskõik kas tegu on takisti või kaitsmega, selle läbipõlemine elektroonikaskeemis on reeglina tagajärg, mitte põhjus. Põhjust leidmata kärssab uus tükk samamoodi läbi, halvemal juhul jõuab samas ahelas veel midagi kärsatada.

      Edit: näpukad.
      viimati muutis kasutaja vtl; 27 m 2009, 19:47.
      GSM: 5039624

      Comment


        #4
        Vs: valgusti kaitsekiip

        tegemist on "adapteriga" sisse läheb 220-230v 50-60Hz ja välja peaks tulema 12v (20-60W) (kaanepeal kirjas, kus se kiip oli sees)

        Siis kui ma tulega korra vilgutasin tegi käraka ja läbi ta oligi.

        Comment


          #5
          Vs: valgusti kaitsekiip

          ehk müüakse poes selliseid värke? mõtekas oleks ehk uus asi osta.

          Comment


            #6
            Vs: valgusti kaitsekiip

            Esmalt postitatud vtl poolt
            Pildi järgi ei saa mina aru, kas see on takisti või mustaks põlenud kaitse.
            Esimesel juhul teda traadijupiga asendada kindlasti ei tohi.
            Teisel juhul tuleb enne välja selgitada, millise takistusega isend oli ning asendada sama nominaaliga JA vähemalt sama suure võimsusega takistiga.
            Vtl, ära Sa rohkem peale võta.
            Teemaalgatajal soovitaks sest kõrbenud jupist parem pilt teha. Praegu ei saa tõesti hästi sotti, mis ta täpselt on.

            Comment


              #7
              Vs: valgusti kaitsekiip

              oki, ma teen teile kohe parema, mul telefoniga teen

              Comment


                #8
                Vs: valgusti kaitsekiip



                seal peaks olema pildi teravus parem... seal on ka seda kaant näha

                Comment


                  #9
                  Vs: valgusti kaitsekiip

                  Tundub olevat takisti?

                  Comment


                    #10
                    Vs: valgusti kaitsekiip

                    Pildi järgi tundub tegu olevat takistiga, mis on pooleks põlenud. Esiteks on põlenud takistilt raske, kui mitte võimatu värvikoodi (ehk tema takistuse markeeringut) maha lugeda, teiseks on üsna tõenäoliselt ka muud maha põlenud.

                    Isiklik arvamus on selline, et antud olukorras oleks mõistlikum uus adapter osta.
                    Remont teenusena ostes läheks ilmselt kallimaks kui uus samasugune karp.

                    Küsija praeguste teadmiste varal ei soovitaks mina võrgutoitega impulssmuundit esimeseks remondiprojektiks võtta - tegevus ja tulemus võib nii endale kui teistele ohtlik olla.
                    GSM: 5039624

                    Comment


                      #11
                      Vs: valgusti kaitsekiip

                      PAkun et see võib olla nn kaitsetakisti ehk madalaoomiline takk, mis peaks läbi põlema lühiste korral. Sel juhul on ta järjetikku 220V ahelaga. Enne asendamist tuleb kontrollida dioode (kas lühis) ja transse (kas lühis emitteri-kollektori vahel). Kui korras ja takk on tõesti 220V juhtmega järjestikku, võib asendada 3A kaitsmega.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment

                      Working...
                      X