Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus "Voltage Regulator" kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus "Voltage Regulator" kohta

    Tere. Oleks hea, kui keegi oskaks nõu anda sellise komponendi kohta nagu
    "Fixed Voltage Regulator 78L seeria, TO92". Selle detaili Output vool on minimaalselt 1ma ja maksimaalselt 100ma. Ja pinge +12v. Mul aga on seda voolu seal ahelas natuke rohkem vaja - nimelt maksimaalselt 135ma. Ja kuna mul on neid detaile (Fixed Voltage Regulator 78L seeria, TO92) rohkem, kui vaja, siis kas ma võin neid skeemis ühendada paralleelselt näiteks 3 tükki? Nüüd on mul 3 Outputti 12 voldiga ja need ühendaks omavahel kokku läbi dioodide? Ja nüüd peaks see ahel kannatama ju 300ma voolu? Ja pinge peaks jääma ikka +12v? Minu skeemis peaks siis nüüd igas "Regulatori" Outputis olema vool 45ma ja pinge +12 volti. KAS NII VÕIB NEID OUTPUTTE ÜHENDADA???

    #2
    Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

    Päris nii see ei käi.Niimoodi paralleeli pannes hakkavad nad ükshaaval loojakarja minema. Saab küll väljundvoolu suurendamiseks lisatranssi kasutada, kuid lihtsam on kasutada võimsamat (0,5 või 1A)stabilisaatorit. Ei maksa nad ka suurt midagi

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

      Aga miks sa ei kasuta TO-220 kestas olevat regulaatorit? Need üldjuhul max 1A.

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

        Kui töökindlus pole tähtis ja kive on jalaga segada, siis võid proovida panna iga kivi väljundisse 10 oomi takisti ja peale neid kokku ühendada. Mõnda aega paksid nad siiski elus püsima. Oma komponentide peal muidugi sellist nalja ei hakkaks tegema, kui just häda käes pole.

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

          Kusjuures ma kaalusin seda võimalust, et panna nt 1amprine. Kuid sellel ju min Output vool on 5ma. Minul aga vb minimaalselt vaja 2 või 3ma. Kas sellisel juhul see võimsam ikka toimib? mis juhtub selle Regulaatoriga, kui vool langeb alla 5ma?

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

            Vaevalt, et miskit erilist juhtub. Aga kui pelgad, pane LED sobiva vooluga koormuseks ja indikaatoriks.

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

              Ok. Tänks, et viitsisite nõu anda

              Comment


                #8
                Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

                Toimib ka 0mA väljundvoolu juures . Testitud.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

                  V6ib parralleelis yhendada ja selline asi on kasutuses ka yhe massstoodangu skeemilahenduses, et tekitada suurema amperaashiga v2ljund. Isiklikult ei n2e probleemi miks ei v6iks ja siiani pole kohanud ega kuulnud ka, et kellelgi oleks midagi sellise skeemilahendusega juhtunud. Tcuman - p6hjendad ehk oma seisukohta natuke miks ei v6i ja nad v2idetavalt loojakarja l2hevad?
                  MSN- taneltreima182@hotmail.com
                  telefon katki.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

                    soovitatakse ühendada :
                    http://www.reuk.co.uk/OtherImages/tw...n-parallel.jpg
                    http://www.reuk.co.uk/OtherImages/co...n-parallel.gif

                    sobitamata paraleelitud 7812 üks on kuum teine külm, ei tea miks?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

                      Ja veel üks küsimus sama "Regulator" kohta. Elfa kataloogis näitab, et In ja GND vahele oleks sobilik panna 0,33 mikrF kondekas, aga pinge tuleb mul otse trafost dioodiplokki (või nimetatakse seda dioodisillaks) ja sealt edasi sellesse "Regulatorisse" - kas sellest 0,33 mikrF on piisav? Või mõeldakse raamatu järgi, et sisend pinge peaks ikkagi üpris sile olema? Sorry, et sellised küsimused, kuid olen suht algaja loodan targemaks saada.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

                        Dioodsilla alaldatud pinget silutakse ikka elektrolüütkondega. Nii suure mahtuvusega kui parasjagu pinge silutust vaja on. 0,33uF (või 0,1 uF tavaliselt) peaks olema keraamiline kondekas lisaks lüüdile ja mõlemalt poolt regulaatorit maha. Ta (nad) väldib kivi võnkuma hakkamist. Enamus kive käib ilma ka edukalt aga kasulik lisadetail siiski.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

                          Nii, et pinge silumiseks panen (noh nt 100mikrF elektrolüüdi) silla lähedale, ja keraamilise 0,33mikrF kondeka "Regulator" sisendisse. Nüüd sisuliselt ju kaks kondegat ühes ahelas? Kas nad toimivad siis nii, et see kondekas mis mingile elemendile lähemal, siis see kondekas mõjub sellele elemendile?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

                            tegelikult on asi rohkem nii, et elektrolüüti mahub palju energiat - selle laadumine ja tühjenemine võtab aega, see siis täidab sildalaldist tulevate pingetippude vahesid. kuna selle eluka sisetakistus on suur, siis pisikesed pingehüpped pääsevad ikkagi läbi. nende vastu on väikse sisetakistusega keraamiline konde, mis kõrgel sagedusel(pingepiigi front on kõrge sagedusega) on palju effektiivsem, samas ei mahu temasse nii palju energiat, et 100Hz vahele tippude vahet jaksaks oluliselt leevendada.

                            100mikrot kuni amprise koormuse jaoks on kindlasti vähe. 1000 võiks kindlasti olla. kui tahad, siis võid nt 100 mikroseid paralleeli laduda, teeb sama välja ja keraamilise konde kriitilisus läheb sisendis pisemaks. reeglina suurem mahtuvus annab siledama väljundi, kuid kuskil maal on optimaalne piir ees ja liiga suure mahtuvuse korral kipuvad dioodid loobuma, kui trafol vähegi jaksu on. jälgida tasub kindlasti ka sellele 78xx kivile jäävat pingelangu. kui sellele jääb 15V, siis sisendis see pinge lainetamine väga ei muuda midagi, sest kivi tagab suht tasase väljundi. kui kivile aga jääb nt 5V, siis on sisendi stabiilsus kriitiline, sest konde liigsel tühjenemisel võib poolperioodide vahel pinge langeda nt 7812 kivi puhul 14V või allapoole ja siis ei saa kivi enam väljundit tagada, kuna talle endale jääb nagunii 2,5V - 14-2,5=11,5...
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #15
                              Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

                              Tänan selle vastuse eest. Ühteist jälle kõrva taha pandud. See on jah imelik, et nt selle 7812 või teised sarnased, et andmetes ei ole neil kirjas kui suur peab minimaalselt nende sisendpinge olema. Küll aga on kirjas maksim. pinge.Olen ise ka alati sellistele regulaatoritele sisendpinge ca 5v või 10v suurema, kui väljund pinge. Aga mul praegu kasutusel L7812cv, millel lubatud 1,5 A voolu ja mul on seal outputis voolu ca 140mA. Aga miks see Regulaator kuum on? Või millal ma talle radika pean lisama - mul ju nii väike koormus?

                              Comment

                              Working...
                              X