Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus "Voltage Regulator" kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

    Esmalt postitatud Raigo38 poolt
    ... See on jah imelik, et nt selle 7812 või teised sarnased, et andmetes ei ole neil kirjas kui suur peab minimaalselt nende sisendpinge olema. ...
    Kusagil on ikka öeldud et vähemalt 3V (ehk ka mõnedel vähem, aga siiski tasuks arvestada et 3V) võrra peaks sisendpinge olema suurem saadavast väljundpingest, et skeem normaalselt töötada saaks. See peaks olema garanteeritud ka sisendpinge pulsatsiooni miinimum-momentidel, muidu jõuavad need momendid ka väljundpingesse. Samuti tuleks arvestada, et stabilisaatorile jõudev sisendpinge langeb kui trafo koormust saab, vahel on ka võrgupinge madalam... Seega ei tohiks normaaltööks tekkida momente, kus see 3V nõue rikutud oleks.
    Üks levinud viga on veel, mida tehakse. Väljundiga rööbiti ei maksaks ülearu suure mahtuvusega elektrolüütkondensaatorit panna, võib jamaks minna... Suured mahtuvused kuluvad vaid sisendi poolel ära.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #17
      Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

      Esmalt postitatud Raigo38 poolt
      . Aga miks see Regulaator kuum on? Või millal ma talle radika pean lisama - mul ju nii väike koormus?
      140mA * minimaalselt 3V= 0.42W vähemalt. Ja mida suurem on pingete erinevus, seda rohkem hajub. Loomulikult läheb soojaks. Seisva õhu korral on 1W ruutsentimeetrile 300 kraadi.
      Aga kui näppu suudad peal hoida, on veel OK. Plekitükist külge piisab.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #18
        Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

        See 78 seeria ikka veel liikvel. Ainuke kus kasutada LIN. regulaatoreid on Vref, 5 to 3,3/2,5/1,2 LDO. Miks kasutada impuls regulaatorit, plaadi pinda hoiad KÕVASTI, kokku, suures tootmises tasub 3-4 extra juppi ära. LM2594 näiteks, sisemine gene, fix versiooni peal vaja induktiivpool ja diood juurde, 200mA tuleb kolinal ja asi läheb natuke leigeks, seda nii 30V sisendi puhul. Tee sa lin regulaatorile 50V-st näiteks 3,3V prose toide, lin regulaatoriga vajad selle mõne mA juures vägevat radikat. Aga kui eesmärk tuba kütta siis miks mitte. Võin 7805 TO220 korpuses peoga anda. Paned jadasse, siis miski 5V 1A lambikese järgi, 300DC sisse ja toa peaks soojaks saama.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #19
          Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

          minu mäletamist mööda oli 78xx seeria maksimaalne lubatud hajuvõimsus 35W, LM317 vist kannatas 50W, seega tua kütmiseks jääb väheks.

          78xx on odav, mugav ja lihtne lahendus, kui sisendis ei ole energiaprobleeme, nt autosse USB toiteots või mis iganes taoline lahendus. akulaadija on kindlasti just üks nendest. peale kõige muu on nad suht lollikindlad. öko jaoks võib kasutada nt Recom toodangut - sokeldus on sama, väliseid vidinaid ei vaja ja kasutegur on enamasti pealt 90%. ok ta on tiba paksem, kui lineaarne regulaator ja amprisel vidinal on ka see kesta pikkus suurem, aga radika arvelt tuleb kokkuhoid. kaasaskantava iPod laadija jaoks suurepärane lahendus, paned nt 10AA elementi jadasse - tarbitav vool läheb väikseks ja elemendid tarbitakse suht lõpuni ära. paraku valepidine polaarsus saatis asja hetkega loojakarja ja siit ka erinevus lineaarne jupp maksab mõnes kohas krooni, ökojupp aga pealt 200
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #20
            Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

            LM2594 on kõvasti odavam kui recom, selle paari lisajupi jootmine pole raske.
            Kui alati maketti panna ei taha teed ühe PCB tellid eluaegse varu ja ainult kasutad, võid veel 78xx suuruse PCB teha(mida ka secom sisaldab.
            Tuba saab kütta kui neid kive jadasse laduda, saab ka 5V sammupingega pingeid sealt. 60tk 300V jaoks. 35x60 on 2100W, paras elektriradika võimsus.
            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

            Comment


              #21
              Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

              ma tahtsin rohkem jõuda selleni, et väikse pinge erinevuse juures on nende kasutegur piisavalt kõrge. samuti, kui vool on väike, siis soojust palju ei tule.
              lisaks kõigele on neid pea igal elektroonikahuvilisel sahtlis mõned varuks(mul terve pinu) ja seega hea haarata ja skeemi torgata. need on nagu takistid ja kondekad - kodus peab olema varu, et saaks miskit normaalselt teha.
              väliste komponentidega muundurid tahavad väliselt enamasti juurde saada veel pooli, aga see pole nii standartne komponent, et neid hunnikus sobivate parameetritega varuks oleks. see asjaolu, koduse varu puudumine/piiratus ja lõpuks veel hind jätavad 78xx seeria klotsid siiski veel mõneks ajaks kasutusse.

              loomulikult kaasaskantavatel seadmetel tasub see PWM hind end ära juba paari patareikomplekti jooksul, seade on kergem, vähem soojust jne, aga need ei moodusta veel pingeregulaatorite kasutusaladest enamust
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #22
                Vs: Küsimus "Voltage Regulator" kohta

                ei tea ma mõtan mõne oma plaadi vana rev versiooni kus muundipeal, joodan juhtmed külge ja saan toite. Aga jh enamasti 3,3 vaja.
                Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                Comment

                Working...
                X