Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

    Tere,
    Oleks vaja tööstuslik 380V MIG keevitusaparaat kokku panna/ühendada.
    Endal on kõik keevitustrafod olemas ja ka raamistik kuhu need asjad sisse lähevad,kuid oleks vaja ainult elektriku kes need asjad ära ühendaks ja juhtmed veaks.
    Oskab keegi öelda kes Tallinnas sellise tööga tegeleb,ning kus on mõistlik hind ja kui kaua selline töö aega võtab?
    Kas 8 tunniga tehakse selline töö ära või võtab kauem aega?

    Kõike Paremat!

    #2
    Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

    Ega's see nüüd väga lihtne töö olegi.Ja trafodest kohe kindlasti ei piisa,lisaks oleks vaja veel alaldiplokki ja kindlasti etteandemehhanismi. Tööstuslikul Mig'il s.o. üle 200 amprisel oleks veel tarvis vedelikjahutusega käppa,muuhulgas.Kui sul iga viimne detail olemas on siis vast saab tööpäevaga hakkama küll kui mingeid ootamatuid asjaolusid ei selgu.

    Comment


      #3
      Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

      Esmalt postitatud soldat poolt
      Ega's see nüüd väga lihtne töö olegi.Ja trafodest kohe kindlasti ei piisa,lisaks oleks vaja veel alaldiplokki ja kindlasti etteandemehhanismi. Tööstuslikul Mig'il s.o. üle 200 amprisel oleks veel tarvis vedelikjahutusega käppa,muuhulgas.Kui sul iga viimne detail olemas on siis vast saab tööpäevaga hakkama küll kui mingeid ootamatuid asjaolusid ei selgu.
      Tere,
      Vajaminevad jupid ostan ikka ennem ära,kuid vahepeal pean siin veel uurima,et mida juurde vaja on jne.
      Kui kõik jupid kokku saan,siis viin ta elektriku kätte.

      Kõike Paremat!
      Lugupidamisega!

      Comment


        #4
        Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

        vedelik peaks siis peal olema, kui pikalt vaja väga suurt voolu kasutada. mõnekümnesekundilised surakad minutiliste pausidena ei ole veel tappev. vaevalt et sa tööstusliku masina ehitamist siit foorumist küsiksid.
        ei ole enda omal voolu mõõtnud, aga tehasemasinatega võrreled peaks maksimum kuskile 250 ja 300A vahele jääma. pikemalt lastes eks ta jah ikka soojaks läheb ja väidetavalt pidi huuliku isolaator ära põlema, aga mina pole veel nii kuumaks enda oma saanud. mis salata, iga päev just relsse kokku ei keevita ka
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

          Kui huvi on siis oleks pakkuda vedelikjahutusega käppa. Kasutatud kuid korraliku. Asun ainult Viljandimaal.

          Comment


            #6
            Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

            Esmalt postitatud ele poolt
            Kui huvi on siis oleks pakkuda vedelikjahutusega käppa. Kasutatud kuid korraliku. Asun ainult Viljandimaal.
            Tere,
            Käpaga nii kiiret pole,sest vedelikjahutusega käpa oskan ise ka ühendada,kuid ainuke mure jah selle elektri värgiga,ning kõige pealt pean hakkama otsima talle juppe mis vaja võib veel minna.Kui keevitus juba nii enam vähem koos siis võib ka käpa muretseda.

            to soldat:
            Kui sa mõtled alaldiploki all sileeni siis need on mul olemas ja isegi 2 tükki.
            Need trafod,sileenid ja enamus lüliteid on mul võetud vana MIG keevituse pealt,mis eelmine aasta veel oli korras,kuid lolli peaga sai see ära lammutatud,ning nüüd kahetsen seda tegu.

            to reuter:
            Tänud nõuande eest!
            Seda vedelikjahutusega käpa olen ennem uurinud,kuid peab veel edasi uurima,sest ise päris igapäev seda keevitust kasutama ei hakka(kuid valule võiks ikka vastu pidada),ning päris paksu rauda sellega laskma ka ei hakka ja päris pidevat säristamist ka ei tee,et käpp ei jõuaks maha jahtuda.

            Kõike Paremat!
            Lugupidamisega!

            Comment


              #7
              Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

              Tere,
              Leidsin ühelt keevitusfirma kodulehelt 380V MIG keevitusseadme elektri skeemi,kuid oleks vaja sealt skeemi pealt teada saada mis asjadega tegu on(ülevalt vasakul nagu ma aru saan,kus on kastikesed ja märgitud on A B C ,nende puhul peaks tegu olema trafodega,ning need lähevad sileeni-alaldiplokki,ning sealt edasi lülitite alla,kuid rohkemast ma aru ei saa)?
              Näiteks mis need L1,L2 ja L3 jne on?
              Ning mis see ntc 100K on,ma pakuks et mingi katkesti-alaldi vms?
              Mõtlesin,et kui need asjad sealt teada saan,siis oskan selle asja tuttavaga võib olla ära ühendada ja kokku panna!
              Nii et kui keegi aidata oskab,siis oleksin väga tänulik!
              Selle lingi peal on siis see skeem 70 leheküljel pdf failina.
              http://www.listendifferent.com/awelc...60_manuale.pdf

              Kõike Paremat!
              Lugupidamisega!
              viimati muutis kasutaja ESTAlfisti; 15 m 2009, 14:59.

              Comment


                #8
                Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

                Esmalt postitatud ESTAlfisti poolt
                Näiteks mis need L1,L2 ja L3 jne on?
                Need on 3 faasi.

                Esmalt postitatud ESTAlfisti poolt
                Ning mis see ntc 100K on,ma pakuks et mingi katkesti-alaldi vms?
                Esimene google link

                Comment


                  #9
                  Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

                  Esmalt postitatud A.S. poolt
                  Need on 3 faasi.

                  Esimene google link
                  Tere,
                  Selge ja tänud vastuse eest!
                  PS: Oleks pidanud ise selle peale tulema,et seda ntc 100K googlest otsida!
                  PS2: Järgmine kord uurin ennem googlest järgi,kui siia midagi postitan.
                  Aga jah,need ülejäänud asjad vajaks seal natuke lahti seletamist,et mis karbikesed need seal on jne!

                  Kõike Paremat!
                  Lugupidamisega!

                  Comment


                    #10
                    Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

                    Seal on näiteks ümberlülitid, mille kontaktide kohta puudub igasugune info, seal on elektroonikaplokk, mille sisu sulle tootja vabatahtlikult ei avalda jms.

                    Comment


                      #11
                      Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

                      Esmalt postitatud A.S. poolt
                      Seal on näiteks ümberlülitid, mille kontaktide kohta puudub igasugune info, seal on elektroonikaplokk, mille sisu sulle tootja vabatahtlikult ei avalda jms.
                      Tere,
                      Mind nende täpne sisu ei huvitagi vaid mis nime need jupid kannavad,ning kus nad seal skeemi peal täpsemalt asuvad,sest siis oleks mul lihtsam teada kuhu ma juhtmed ühendan,kuna ma ise nende asjade nimesid ja asukohti sel skeemil ei tea.
                      Vabandage kui need küsimused tunduvad lollina!

                      Kõike Paremat!

                      Comment


                        #12
                        Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

                        Tere,
                        Ehk oskab keegi öelda mida need märgid tähendavad?

                        Comment


                          #13
                          Vs: MIG keevitusseadme elektritööde kohta küsimus?

                          Rida 1:
                          ? - skeemilt nagu ei paistnud sellist
                          - magnetkäiviti, relee või gaasiklapi pool (tõmbemähis, sinna annad pinge peale ja "midagi" hakkab liikuma)
                          - vahelduvvoolu mootor (antud juhul siis jahutusventilaatori oma)
                          - gaasiklapp

                          Rida 2:
                          - šunt (takisti, kus tekib pingelang kui vool läbi lasta)
                          - trafo ja drosseli mähis (paremal üleval drossel voolu silumiseks)
                          - 2 jadamisi ühendatud dioodi

                          Comment

                          Working...
                          X