Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Vs: asi, mis helisignaali tuvastamisel lülitab sisse teise asja?
voice switch (1.4) annab tulemusi. Niisama helitundlik elektroonikaskeem koosneks mikrist, opakal võimendist ja detektorist/puhvrist või komparaatorist.
PICi peal on tehtud vile detektoreid (whistle detector) ja käte plaksutamise andureid. Ühe skeemi/koodi leiad mu kodukalt. Töötas aga ma ei jäänud päris rahule.
Vile peale reageerisid ka ühed võtmehoidjad.
- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Vs: asi, mis helisignaali tuvastamisel lülitab sisse teise asja?
"vox" aitab igatahes lähemale.
Täpsustuseks: "asi" peab tuvastama helisignaali (dünaamika suur ulatus?) olemasolu tuuneri ja võimendi vahelises kaablis, et siis võimendi pingestada.
Kas lülitamise (220V vahelduvat) peaks tegema ikka releega või võib seal kasutada ka türistori (koormuseks trahvo)?
Teine mõte on see "asi" panna digituuneri ja teleka vahele. Seal saaks põhimõtteliselt hakkama ka videosignaali tuvastamisega ja kuna see omab mu arusaama järgi väiksemat dünaamikat, siis ka lihtsamalt lahendatav.
Vs: asi, mis helisignaali tuvastamisel lülitab sisse teise asja?
Tuunerile VOX-i ehitamine võib pisut problemaatiline olla just selle suure dünaamika pärast. Enamasti kraaksub keegi valjusti mikrofoni ja VOX rakendub. Samas arvutiklahvide klõbinale ja nohisemisele ei tohi reageerida. Kui ainult tümmi ei kuula, siis mõnes jutu- või loodusesaates on vahel signaal õige pisut müratasemest kõrgemal ja vahel võib ootamatult pikk paus tekkida. Selle häirekindlalt detekteerimine võib ehmatavalt raske olla. Peab tegema piisava viite, et võim vahepeal igavusest tuttu ei läheks, et siis jälle mürtsuga ärgata. Mina eelistaks tuunerist mingi toiteotsa väljavedamist, millega võimu lülitada. Millega lülitada, relee või sümistoriga, on rohkem usuküsimus - mõlemat kasutatakse ja mõlemal omad puudused ja eelised.
Videosignaali äratundmine on köömes - sünkropulsid jooksevad sõltumata ekraanil toimuvast sama nivooga. Paarkümmend aastat tagasi sai telekatele automaatseid videosisendeid tehtud ja skeem oli väga lihtne.
viimati muutis kasutaja Padasonic; 22 m 2009, 00:56.
Comment