Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

attiny, softuart ja ttl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    attiny, softuart ja ttl

    Selline imeli lugu siis, et on vaja juhtida optroni attiny kiviga. Mõeldud tehtud, arvutist hyperterminaliga läbi serial pordi ja max232 kõik töötab ilusti. Kuid mul ei ole vaja asja juhtida arvutiga vaid seadmega, mis annab välja ttl signaali ja peaks töötama otse kui attiny Tx jalale ühendada. Aga võta näpust, ei tööta. Saadab ainult mingeid suvalisi bitte. Kõige huvitavam on see ,et kui ma ühendan avr Tx-i ja seadmest tuleva Rx juhtmed max232-e ttl input jala peal kokku siis töötab . Alguses arvasin ,et mis seal ikka ju lisab ainult mahtuvust see max232 ja proovisin 10pF konekaga pannes selle gnd ja attiny Tx vahele. Aga see ei toiminud ja seal kohal said mõtted otsa. Mis võiks olla selle imeliku sündroomi põhjuseks?

    #2
    Vs: attiny, softuart ja ttl

    Segaseks jäi see koht, kus juhtseadme ja juhitava seadme RT-TX otsi omavahel kokku ühendasid, mida seal siis veel see RS232 tegi? Äkki on seadmetel erinevad pordi seadistused (Baud näiteks) ja sellest ka jamad.

    PS! [Lugesin veel korduvalt teksti läbi] Arvutiga kuulasid liiklust pealt ja said vastuseks soga? Kui samade seadistustega (arvuti pool) on tinyga suhtlemine Ok, siis ongi juhtseadmes asi ju...kiirused vms valed.

    Comment


      #3
      Vs: attiny, softuart ja ttl

      Ikkagi jäi sul segaseks mida ma mõtlsin ja ma tegin joonise :Click image for larger version

Name:	joonis.jpg
Views:	1
Size:	17,1 KB
ID:	864979

      Ei kuulanud arvutiga vaid panin attiny bit-e lugema ja samal ajal ledi vilgutama ,et lugeda kas 0 või 1. Ja kindlasti ei ole kiirused valed.

      Edit: minu viga, joonisel attiny-s peaks olema Rx mitte Tx. Ja veel, joonisel on siis see süsteem kuidas attiny juhtseadmest õiged bitid kätte saab. Kui ühendada juhtseade otse attinyga siis tuleb soga.

      Comment


        #4
        Vs: attiny, softuart ja ttl

        No kas olen mina loll või ma ei tea, aga sul ongi ju juhtseade otse tinyga ühendatud. Mis selle Max kivi eesmärk täpsemalt seal on? Kas Max-i rx ja tx otsad(TTL-i omad) on mõlemad ühendatud tiny-ga?

        Comment


          #5
          Vs: attiny, softuart ja ttl

          Esmalt postitatud Eggy poolt
          No kas olen mina loll või ma ei tea, aga sul ongi ju juhtseade otse tinyga ühendatud. Mis selle Max kivi eesmärk täpsemalt seal on? Kas Max-i rx ja tx otsad(TTL-i omad) on mõlemad ühendatud tiny-ga?
          Asi ongi selles ,et paistab nagu oleks otse ühendatud aga tegelikult midagi toimub. Max kivi eesmärk oli lihtsalt alguses testimise mõttes arvutiga juhtimiseks. Ainult maxi rx on ühendatud attinyga. Üks võimalus on ,et attiny saab sealt mingit lisapinget, kuna max on ise ühendatud 5v ahelasse, kui ta sealt lahti ühendada siis hakkab attiny jälle soga saama.

          Comment


            #6
            Vs: attiny, softuart ja ttl

            Kui 232 Tx on ühendatud AINULT tiny Rx-ga kas siis asi toimib? Ja kui nüüd ühendad maxi Rx-i tiny Rx-iga mis liiklust siis arvutis näed?

            PS! Otsi mingi port monitor arvutile, sest hyper terminal ei lase vist pealt kuulata nii liiklust.

            PS2! Kui Hyperterminali läbi üritad kuulata seda, mida juhtseade välja saadab, mida näed?

            Comment


              #7
              Vs: attiny, softuart ja ttl

              Esmalt postitatud Eggy poolt
              Kui 232 Tx on ühendatud AINULT tiny Rx-ga kas siis asi toimib? Ja kui nüüd ühendad maxi Rx-i tiny Rx-iga mis liiklust siis arvutis näed?
              Hästi ei saanud aru mida Te selle esimese lausega mõtlesite, kas seda ,et max232 Tx ja tiny Rx on ühendatud ja saadan arvutist signaale?. Kui ühendada maxi Rx tiny Rx-iga siis arvutis näen õigeid bitte nagu ka attiny neid siis näeb.
              Esmalt postitatud Eggy poolt
              PS2! Kui Hyperterminali läbi üritad kuulata seda, mida juhtseade välja saadab, mida näed?
              hyperterminalist näen just neid asju mida juhtseade välja saatma peaks.

              Comment


                #8
                Vs: attiny, softuart ja ttl

                Ma nüüd võtan oma sõndega kokku:

                1) Arvuti näeb juhtseadme signaale ja on õiged signaali.
                2) Tinyle läbi arvuti neidsamu signaale, mida juhtseade välja saadab, saates asi toimib.
                3) Kui ühendada juhtseade otse tinyga (max232 ei ühende ei rx-i ega tx-i külge) asi ei tööta.
                4) kolmanda punkti "soga" nägid üle max232 arvutist?

                Comment


                  #9
                  Vs: attiny, softuart ja ttl

                  Esmalt postitatud Eggy poolt
                  Ma nüüd võtan oma sõndega kokku:

                  1) Arvuti näeb juhtseadme signaale ja on õiged signaali.
                  2) Tinyle läbi arvuti neidsamu signaale, mida juhtseade välja saadab, saates asi toimib.
                  3) Kui ühendada juhtseade otse tinyga (max232 ei ühende ei rx-i ega tx-i külge) asi ei tööta.
                  4) kolmanda punkti "soga" nägid üle max232 arvutist?
                  1) Just nii
                  2) Toimib
                  3) Just
                  4) "soga" näen 0 ja 1-tesi näitama pandud ledist kui asi on ühendatud nii nagu 3 punktis õeldud.

                  Comment


                    #10
                    Vs: attiny, softuart ja ttl

                    Ega sa koodi avalikustada ei saa, ehk kuskil seal kala sees. Ma ise küll arvan jätkuvalt, et tiny-l on mingi seadistus ära, mis ei sobi selle algseadmega kokku, aga arvutiga sobib.

                    Comment


                      #11
                      Vs: attiny, softuart ja ttl

                      Koodi saan ma alles homme avalikustada kuna pole praegu selle arvuti läheduses.
                      Aga ikkagi jääb mulle arusaamatuks see mida see max232 sinna juurde annab. Ja kood töötab ilusti kui ma nii ühendan nagu joonisel ja nagu selgitatud.

                      Comment


                        #12
                        Vs: attiny, softuart ja ttl

                        Aga tee vähe parem joonis ja räägi täpsemalt mis imeseade see juhtloom on. Kui uut joonist tee, siis märgi ära täpselt mis jalg on millega ühendatud, mitte jutt ühest kastist teiseni ja see ongi kogu ühenduse kirjeldamine. Pilt ütleb ju tavaliselt rohkem, kui 1000 sõna.

                        Comment


                          #13
                          Vs: attiny, softuart ja ttl

                          Mõtlesin siin endamisi ja tekis küsimus, et kas attiny suudab üldse 3.3V TTL signaalist välja lugeda õieti millal peaks olema bit 0 või 1...

                          Comment


                            #14
                            Vs: attiny, softuart ja ttl

                            Vaata konkreetse kivi datasheedist mis limiidid on. Lisaks võid proovida ju 3.3V stabilitroni RX/TX otsadele ning vaata kas siis ka arvutiga töötab.

                            Comment


                              #15
                              Vs: attiny, softuart ja ttl

                              Ei pruugi tõesti lugeda, õige nivoo on samuti oluline. MAXi kivi võis seda natuke kergitada ja oligi asi korras.
                              Proovi nii (kui pole just suured kiirused): Vastuvõtja (AVR) Rx ots 1k kaudu toitesse. Rx-ilt pärisuunas diood saatja Tx-le.
                              Saatmiseks tõmbab saatja väljundi maha, pluss tuleb aga vastuvõtja prose toitest. Võiks toimida kui just 115200 bps side pole (mul toimis ka siis aga prose oli PIC).
                              Kui saatja on madalama pingega kui vastuvõtja prose, tuleks mingi nivoomuundi vahele panna.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X