Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

    Tere
    Kuna üldiselt olen oma 30w kolviga suht kõik jootmised tehtud saanud. Siiski aeg-ajalt on ka suuremaid juhtmeid vaja joota kus kolb lahjaks jäänud. Nüüd küsikski kas 60w on paras või kohe 100W võtta? Kuidas teiste foorumlaste kogemused on?
    Maailm oleks puhas ja süüta
    kui poleks õllejogurtit
    - Õ.Õ.

    #2
    Vs: Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

    Kui õues tuulekene peale puhub, siis vast ikka 100W.

    Comment


      #3
      Vs: Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

      Mina olen 60W kolviga kõik tehtud saanud, aga tubastes oludes. Keset põldu jootmise kogemused puuduvad. Kui tõesti muud peale juhtmete ei ole joota, oleks kindlam 100W.

      Comment


        #4
        Vs: Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

        Miks mitte siis 200W? Selline kirve moodi.

        Comment


          #5
          Vs: Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

          1. Aasta 1991. Talv. -15 kraadi. 2-korruselise maja katusel antenni otsas kaabli jootmiseks piisas 100W.
          2. Aasta 1999. Jõgevatreff. "Pots_ja_Postivahe" MotoGuzzi vajas geneka maandusjuhtme jootmist. 60W jäi väheks. 100W tegi asja ära.
          Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

          Comment


            #6
            Vs: Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

            kui 30W olemas, siis 60W soetamine suht mõttetu lahendaus, pigem vaata isegi teiselepoole 100W. suurel kolvil võiks kindlasti 2 erinevat otsa olla, laiada saab juhtmega suurema kontakti ja parema soojusülekande, samas pisema otsaga vahel lihtsalt mõnda asja teha, kus 30W väheks jääb, nt mitmekihiliste trükkplaatide maaklemmid
            mul on endal 25W ja sealt järgmine on juba 190W ja sellega joodab rahulikult juba pisemad latid kokku. vahel tunnen puudust natuke millestki vahepealsest, aga siiani saand kõik asjad ilusti korda. nüüd on muidugi Welleri 24V 50W isereguleeruv kah laua peal, see peaks siis selle tühimiku täitma
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Vs: Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

              Eks see oleneb ka kvaliteedist, mul 25W ja kuumutab kyll kus vaja, ja ka välitingimustes ennast tõestanud.
              Korra õnnestus käes koida uhiuut kolbi mis kohe mitte ei tahtnud tina sulatada...õppe versioon äki...juhtmega võinuga...

              Comment


                #8
                Vs: Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

                sul võib olla ülim kvaliteet, aga 25W on sellegipoolest pisike 10 ruudusele juhtmele kaablikinga otsa jootmiseks. eks ta lõppeks sinna otsa ikka saab, aga mis juhtme isolatsiooniga juhtub. miski 200W laseb sellise juhtme otsa kuumaks mõne sekundiga, tina sulab sisse ja juba hakkab jahtumine. isolatsiooni sulamine toimub ainult mõne millimeetri ulatuses, kuna soojusenergiat on tegelikult suht väha ja seegi juhitakse kiiresti kaabli sisemusse.
                sama teema on nt arvuti emaplaadiga, mõnda klemmi ei saa kuidagi 50W jaamaga lahti või kui lõpuks sulab, siis plaat ise ka saand juba korralikke kuumakahjustusi, samas 190W kolviga saand siiani kõik jupid kiirelt kätte ja suurema pinna jootmisel sama jurakaga ka tagasi
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Vs: Autojuhtmete jootmiseks 60W või 100W kolb?

                  No ega ma ei uhkelda ja on kindlast paremaidki aga see lahtsalt töötab hästi...annab põhjust rahuloluks...saan ööseti paremini magada...

                  Comment

                  Working...
                  X