Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
???
Oleneb, mis huvitab. Infrapuna vastuvõtja arvuti juhtimiseks on ilmselt kõige lihtsam. Skeemi leiab Tevalo lehelt ja softi: www.girder.nl
- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
kas selline: http://www.hot.ee/qwerty009/Tda2050.htm sobiks esimeseks projektiks?
Btw kas Ω see on oomi märk? Ja kui palju oleks selle umbkaudne hind.. Ja millega tekstaliidile oleks kõige parem radu teha, mingi peitliga?
Võimendi ise sobiks küll. Trükiplaat on asjal hea lihtne!
Radu kindlast peitliga ei saa(põhimõtteliselt saaks aga ei soovita). Kuskil siin foorumis oli plaatide valmistamise kohta päris põhjalikult kirjutatud. Otsi veits...
Btw kas Ω see on oomi märk? <<< seda on nüüd küll raske öelda... Kus see tekstis on?
Algul ehk ei ole mõtet kohe hakata plaati tegema, see natu rohkem advanced teema... Keemia ja puha...
Hangid kusagilt makettplaati ja teed sellele, on lihtsam eksperimenteerida ja kiiremine tulemus käes. (Teoreetiliselt võib ju ka yldse ilma plaadita a seda ei soovita, läheb kobaraks ja mingid otsad kipuvad kokku vajuma...). See makettplaat on selline tihedate aukudega plaat, millel kas siis on niisama vasest ringid iga augu ümber või mõnikord ka ühes suunas rajad. Maitse asi, kumba kasutada. Ja muidugi saab ka seda lõigata. Teed paigutuse plaadile ära nii, kuis meeldib, lõikad piisava tüki ja joodad asja kokku.
Radade/ühenduste tegemiseks on mitu viisi sinna:
1) Osta triibuline plaat ja kombineerida sealolevaid radu, neid siis vajadusel läbi kraapides.
2) Juhtmed...
3) Joota plaadi alla ise olemasolevaid ringe ühendades vasktraati peale, luues nii rajad.
Esimene variant võib algul raske olla. Lihtsam on võimalikult palju kokkuühendatavaid otsi paigutada kõrvuti ja siis allpool plaati lihtsalt ühe pikema komponendi otsaga ka kõrvaldetailid ära ühendada.
Ja muidugi:
JOODETAKSE PLAATE ESMAJÄRGUS IKKA ALTPOOLT!!!
See ringidega/joontega pool jääb alla, komponentide pool on see puhas.
Ja seda kaa, et trafost niisama ei piisa, selle järele tuleb alaldi ka teha.
Otse trafost tuleb välja vahelduvvool (AC- alternating current). Siis pinge 12 voldi korral lihtsalt öeldes kõigub +12 ja -12 vahel nii 50 korda sekundis... (Tegelt kõigub ruutjuur(2)*12 ja -ruutjuur(2)*12 vahel)Edasi-tagasi...
Ja vahelduvvoolu korral ei ole oluline otsade vahetus, kas ta siis kõigub +12 ja -12 vahel või vastupidi...
Seda skeemi toidetakse ALALISVOOLUGA (DC-direct current). Sellel on püsiv pinge +12 vms volti.
Alaldamiseks nimetatakse selle vahelduvvoolu silumist. Negatiivse pingega poolperioodid siis lõigatakse maha või keeratakse tagurpidi(siis vastavalt 1 või 4 dioodiga) ning kondensaator seal järel hoiab pinget üleval sel ajal, kui pinge madalam on... (laetakse kõrgel ajal ja siis, kui pinge trafol langema hakkab, toidab tema edasi kuni jälle pinge on üleval tagasi.) gigamegasuure kondeka korral oleks pinge koguaeg 12v vahelguvpinge alaldamisel 12*1,4=17V, tegelikult muidugi niipalju ei saa.
Olen juhtmetega eksperimenteerinud, kuid asi läheb liialt kobaraks. A need makettplaadid tunduvad asjalikud, aga kust neid saada, noortehnik, tevalo vms? tallinnast siis.
Elektroonikakomponente saad Tevalost ja Oomipoest, Noores Tehnikus on väga vähe sellist kraami. Kui Tevalost läbi astud, siis võta kindlasti ka Elfa kataloog omale, seal on küll suht kallid jubinad, kuid kui midagi kiiresti vaja on, siis saad sealt vähemalt vaadata asjade parameetreid ja nende järgi analooge otsida.
Ja veel- kui juba natukene kätt oled harjutanud ja esimesi asju remontima hakkad vms, siis osta kindlasti omale korralik multimeeter. Küll sa varsti ise ka sellest puudust tundma hakkad, kui sul seda veel pole. Ise ostsin ca aasta tagasi Fluke 112 ja olen väga rahul.
Alustuseks sobiks äkki mingi toiteplokk? Seal samal lehel kus sa võimu skeemi said kirj ka reg toitest (LM 317 kiviga)
Hea lihtne ehitada ja kivi ise ainult 10eek.
Toitest soovitan alustada sellepärast et see hea lihtne ja pärast on hea tulevasi asju katsetada. (kõik nad ju töötavad elektriga )
12 voltsa on strobole äärmiselt vähe ja seetõttu läheb skeem ülikeerukaks - kõigepealt vaja pinget tõsta. Enamasti tehakse siukseid asju 220 pealt otse, seal väga lihtsad skeemid, mingi pinget tõstev trafoke(syyteimpulsi jaox), konde, tyristor, hunnik takisteid...
A sellega küll ei soovita alustada, 220v ei ole algajatele, 1 valetsti või valepidi yhendatud asi ja suure tõenäosusega käib pauk ära...
Comment