Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Tegu uue läpaka ja laadijaga. Kõik on kena, aga kui laadija pista tepslisse siis kipub keevitama, halvemal juhul lööb korgid välja. Iseenest laadija töötab ja läpakat laeb, aga millest selline käitumine?
See, et läpaka toide korgid välja viskab, on viimasel ajal täiesti normaalseks kujunenud. Normaalne antud kontekstis = üldlevinud. Kuna töötan IT-tehnikuna, siis olen tolle probleemiga üsna kursis. Rääkisin ka elektrikutega, räägivad, et käivad pidevalt korke sisse lülitamas. Kui 16 võimalikust kasutatavast voolutugevusest on kasutuses ca 3A peaks ju reservi natuke olema, lükkad läpaka toite järele, langevad korgid selle samuse terrori ohvriks. Osad kehvakesed toitekad tekitavad ka hirmsat urinat helisüsteemi. Väidetavalt olla need varjestamata.
Mis on lahendused tolle probleemile? wikis võiks olla kirjas missugused toitekad säärast jama tekitavad. Sundida tootjaid EU ja tarbijakaitse organite kaudu tootma korralikke seadmeid. Egas ei saa ju lõputult ümberehitada.
aga kas see säristamine akule endale halvasti ei mõju?
ma vaatasin et kui laadija võtta stepslist kui juhe on arvutiga ühendatud, siis särtsu ei tee. aga kui juhe eemalda enne läpaka küljest ja siis võtta laadija stepslist, on särts kontaktis.
Läpaka laadijate tootjad hoiavad NTC pealt kokku. Osta poest korralik NTC ja tee vahe adapter ja töötab. Akut see ei kahjusta, tegu on sisemise lüüdi täis laadimis vooluga, sellel ajal toitekas veel ei käigi. Endal oli probleem läpaka juhtme upsi järgi pistes, kohe kõikidel seadmetel pilt taskus ja upsil ka. Pistsin siis upsile NTC vahele. Pmst sama teema mis suurte võimendite järgi lükkamisel. Samas kui piisavalt si** juhe kilbi ja läpa vahel siis langeb sinna see särts ja ei juhtu midagi.
Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Veidi OT aga ehk huvitav. Nimelt saab NTC hõõglambiga järjestikku ühendades praktiliselt igavese pirni. Põhjus ikka sama - stardil tekkiva voolutõuke silumine. Hõõglambil tekib tõuge küll teistel aga sarnastel põhjustel.
- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
´ see on mingi pisike vidin mis tuleks adapterile lisada?
aga adapter tundub olevat kokkuliimitud karp, seda vist avada ei kannata ilma et kaubanduslik välimus ei hävineks.
Enda Ibm T42 originaal laadijaga sama keiss. Aga ainult oma kodus ja lööb ühes pistikupesas maandusse üle. Sellel pesal on maandusel ja faasil väga väike vahe. Pistik ise on ilma maanduseta, muudes pesades probleemi pole. Niiet elektrikilbis asi ei ole, kuigi näha on et päris korralik säde tekib.
Proovida võib ka juhtme enne pistikusse panna ja siis see adaptri külge.
Maailm oleks puhas ja süüta
kui poleks õllejogurtit
- Õ.Õ.
no selle paugutamise tulemus on lõpuks millegi hävimine, see mis otsa sa juhtmest laadija lülge või seina pistad ei oma tähtsust. Tavaliselt põleb neil sisemine kaitse mis paugtamist üle ei ela. Lisaks võiks googeldada. NTC annab PALJU vastuseid. http://www.elfaelektroonika.ee/artnr...nt-suppressors
nimi tuleneb negative temperature coefficient (NTC) thermistor.
See käib jadase seadmega nagu kaitse. Mõte on selles et see hetk kui sa oma säraka järgi pistad on tema takistus suur ja ta võtab üleliigse energia, selle tõttu kuumeneb takistus väheneb aga selleks hetkeks kui ta kuum on su läpaka konde juba täis. Laadijat pole mõte lammutama hakata ostad elektrikaupade poest mõne harupesa mis lahti võetav ja mahutad sinna sisse.
Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Remontisin hiljaaegu lapaka laadia (22V) oli ka surisenud ja vahel korke välja tagunud. Sisenjuhtme pesa oli hakanud trükkplaadil loksuma ja põlenanud lõpuks end lahti. Aga selle kärtsatamise käigus oli läinud trükkplaat tagant süsimustaks ja tahmaseks ning viimaseks hingetõmbeks olevat olnudki keevitustaoline heli ja lõpuks korralik pauk.
Pesin tolle laadija spraiga ja pintsliga seest puhtaks. Pistiku jala augu trükkplaadil sulatasin tina täis ja rajad asendasin juhtmetega. Asi töötab jälle.
Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa
nati robustsem, aga vb parem lahendus on rookida originaalpistik laadija toitejuhtme otsast, osta sinna uus ja mahutada pistiku kesta see NTC. siis pole muret, et mingit lisahargmikku kaasas peab tassima või millises pesas asi normaalselt toimib. samuti pole ohto, et keegi selle NTC järgi puhuri panebnb.
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Comment