Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jama alalditega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jama alalditega

    Täna võtsin LED lambikese, mis tahtis saada 4.5V toiteks, siis leidsin ühe alcateli laadija, peal kirjutatud 4.5V ja proovisin tööle. Põksti Led-id läbi.
    Mõtlesin, mida kuradit Võtsin testri kätte ja sain 4.5V asemel 11.28V

    Siis hakkasin teisi laadijaid/adaptereid testima::
    6V 300mA andis hoopis 5V välja
    5V 350mA andis 8.8V välja

    Mis jama on? kas mitte need adaptrid pole mitte valesti tehtud või peavadki kõigil olema mittetäpsed voolusuurused?

    #2
    Vs: Jama alalditega

    Ei ole jama: Sa mõõdad tühijooksu, nominaal antakse normkoormusel. Ja oleneb, millega mõõdad: oss oleks enam-vähem usutav. Ja LED-ide ilma voolupiiramiseta kuhugi torgata viib täpselt ilmnenud tagajärgedele. Mittu õpetavat kogemust ühekorraga. Asi seegi.

    Comment


      #3
      Vs: Jama alalditega

      Proovi alaldeid mõõta ka koormusega.
      St paned testriotsade vahele alaldi klemmid ja ka näiteks taskulambi pirni.
      Enamasti on väikesed "seinakuubikud" mõeldud töötama mingi kindla seadmega. St kui alaldi on mõeldud kuuseküünaldele, siis kuuseküünalde takistus on just paras koormus nii et koos küünaldega mõõtes saad selle pinge väärtuse, mis alaldil kirjas.

      Ega sa ometi dioodi otse alaldi klemmidele ei pannud?
      valgusdioode toidetakse lihtsamtes skeemides läbi takisti.
      -[valgusdiood]--[takisti]-
      http://picprojects.org.uk/projects/r...st/LEDtest.jpg

      ja takisti valid just sellise takistusega, et dioodi läbiks dioodile sobiv vool
      viimati muutis kasutaja matik; 20 m 2009, 14:04.

      Comment


        #4
        Vs: Jama alalditega

        võib ka ilma koormuseta.
        selleks tuleb lihtsalt lugeda alaldile kirjutatud teksti.kui puudub sõna stabiliseeritud,siis sõltub väljundpinge koormusest ja sellist ei maksa LED (ja kõigi muu,mis nõuavad stabiliseeritud toidet)toiteks kasutada.

        Comment


          #5
          Vs: Jama alalditega

          Need pinged mis märgitud vastavad tõele-need ilmselt mingid moblalaadijad (vähemalt 2 neist). Näit. 3,7V nokia laadija annab kah ilma koormuseta 8,8V.

          Otse alaldi klemmidele on seda LED-i ikka natuke liig ühendada. Ikka läbi takisti mille arvutamisel on abiks taoline onu nagu Ohm.
          -superradical-

          Comment


            #6
            Vs: Jama alalditega

            mina torkasin nokia kuubikule Cree Q5(3W) dioodi järgi ja toimis küll, paraku väljundpinge kukkus 2,95V peale(415mA). ma kartsin, et pikalt sedasi pidu ei jätku ja ühendasin ahelasse mingi suvalise väikse takistusega takisti. vool langes 320mA-ni ja pinge kuubiku otstel pea 4V-ni. diood sai termoliimiga 45 cal hülsi külge liimitud, et paremini jahtuks. 3h testimise käigus kumbki liigselt ei soojenenud...
            ilma koormusetta oli selle kuubiku pinge üle 10V. nimipinge 3,7V ja vool sealjuures vist 330mA - igasuguse pisidioodi läbikõrvetamiseks on sellest enam, kui küll
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment

            Working...
            X