Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

    Tere!

    Tekkis siis selline idee, et ühendada vana Dendy telekamängu pult USB kaudu arvutiga, vanade mängude mängimiseks.
    Ehk keegi oskab soovitada mingid juhet/seaded, millega see võimalik oleks?
    Või on olemas keegi kuldsete kätega, kes suudaks sellist üleminekut teostada.

    Pult:


    Juhtme ots:


    #2
    Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

    kvaliteettoodete poodide ketis Maxima on täiesti müügil sellised usb juhtmega puldikesed - maksid vist ~ 50 kohalikku raha.

    Comment


      #3
      Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

      Kas ühe X'ga Maximas või mingis muus ning kaua aega tagasi selline pakkumine oli?

      Comment


        #4
        Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

        Pärnu XXX Maximast sain 57.- kahe analoogiga PS2 puldi. Oli ka usb omi. Miski soodus müük.

        Olemasoleva puldi saaks arvutiga suhtlema mõne usb mikrokontrolleri abil. Aga selleks on vaja protokolle tunda ja üksjagu koodi väänata (progeda). Võibolla leiab netist ka valmis asja.

        Comment


          #5
          Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

          Ise sain ka Viljandi tagumisest maximast 30 krooniga selle USB puldi
          Xpoint on firmaks ning on läibipaistev sinine (Kuju meenutab PlayStationi oma)

          Comment


            #6
            Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

            15 a tagasi sai seda tehtud. Saab ühendada hoopis helikaardil asuva puldi pesaga (nüüd on see game port ka emaplaatidel), üleminek ja veidi skeemi tuleb ise teha.
            Need puldid on digitaalsed kontaktid - kuhu siis ühendati 5 V, kuid PC sisend on analoogne. Muidu tollases soome arvutiajakirjas oli skeem, kuidas sai lihtsalt erinevad süsteemid kokku viia. Selleks kasutati potekaid. Me algul panime ilma - otse, mõni mäng toimis ka siis enamus mitte. Ega ma siis DOS all puldi kalibreerimisest midagi ei teadnud.

            Comment


              #7
              Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

              Esmalt postitatud kalvis poolt
              nüüd on see game port ka emaplaatidel
              vot jah, nüüd juba pea 5 aastat need gamepordid on emaplaatidel suht haruldus juba ja helikaardi tagaseinadki on igatsugu 7.1 väljunditega täidetud ja ega naljalt ei kohta gameporti.

              üks teema kohane link ka.

              noole klahvid üles-alla-vasakule-paremale vaja vist potekate asemele ühendada

              varem teadsin, oli üks leeduka tehtud päris lihtne usb joystick, aga seda lehte praegu ei leidnud, st tundub olevat maha võetud.
              ainult mingi viide sellele

              Comment


                #8
                Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

                Kunagi sai tavalise klaviatuuri kontrollerid nende pultide sisse ehitada, läks ps2 porti ja mängudes sai vastavad nupud määratud.
                Tasuta präänikut ei anta, ei elus, ei elektroonikas.
                Ettevaatust! Postitan ainult ebakaines olekus!

                Comment


                  #9
                  Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

                  Käisin kahes Maximas, kummaski polnud ühtegi pulti, täiesti tühi.
                  Kunagi käisin ise ka neid helikaarte uurimas, aga tulutult. Eriti ei taha oma emaplaadiga ka midagi teha.
                  Seega jääks minu jaoks vähemalt see klaviatuuri idee või mingi kiibi ühendamine puldile.
                  http://www.retrousb.com/product_info...products_id=44
                  Leidsin midagi sellist, aga pole kindel, kas ta koopiaga töötab.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

                    http://www.raphnet.net/electronique/...b/index_en.php

                    Comment


                      #11
                      Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

                      Mudasiili postitusele täienduseks: ATmega kiipi tuleb enne kasutamist programm laadida.
                      Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

                        Vaatasin ja uurisin seda lehekülge. Tundub, et seal on õpetus Ameerika telekamängu (NES) puldi jaoks. Minu puldid on aga koopiad (Dendy).

                        Comment


                          #14
                          Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

                          Aitäh!
                          Ma saan siis aru, et kui ma LPT pordiga teeks ühenduse ja sellele omakorda usb ühenduse leian, siis saaksin niimoodi arvutiga ühendada, sest minu arvutil vähemalt väljas puudub LPT?

                          Kas selline asi võiks töötada:
                          http://www.instructables.com/id/How-...Universal-PCB/
                          viimati muutis kasutaja betoonking; 26 m 2009, 22:14.

                          Comment


                            #15
                            Vs: Telekamängu pult USB kaudu arvutisse

                            Esmalt postitatud betoonking poolt
                            Aitäh!
                            Ma saan siis aru, et kui ma LPT pordiga teeks ühenduse ja sellele omakorda usb ühenduse leian, siis saaksin niimoodi arvutiga ühendada, sest minu arvutil vähemalt väljas puudub LPT?

                            Kas selline asi võiks töötada:
                            http://www.instructables.com/id/How-...Universal-PCB/
                            Seal õpetatakse lihtsalt, kuidas kaablit pistikule külge joota. Selle puldiga kindlasti ei tööta nii, et paned lihtsalt USB kaabli külge ja pistikusse, parim mis nii saad on puldi elektroonikale toite peale, kui otsad õigesti ühendad.

                            Mina leiaks Sinu asemel mingi muu lahenduse (loe teise puldi), lihtne see USB interfeissimine küll ei ole. Nõuab softikirjutamist vähemalt kontrolleri tasemel, kui tavalise HID draiveri külge tahad ühenduda, aga ka arvutis kui midagi rohkemat tahad. USB on ise aretamiseks suht tüütu protokoll, kuna klokki ei ole ja kiirused on suured. Uuematel PIC-idel on küll see juba rauas olemas, aga selle raha eest saad kindlalt juba tööstusliku USB-puldi.

                            Kui just enesearendamine omaette eesmärk ei ole. Sellisel juhul jätkub seal avastamisrõõmu kuhjaga.

                            Comment

                            Working...
                            X