Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

miks läheb LiPo palliks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    miks läheb LiPo palliks

    sai mingi aeg tagasi tellitud endale 5Ah aku, millel 3 elementi jadas. ilus kena ristahuks, mille küljed suht pehmed. muljuma just ei hakanud, aga katsudeski kõvad ei olnud. originaalpistiku võtsin selle küljest ära ja jootsin andersoni(soovaba) asemele. kuna ühendamine käis kõrvade külge, siis aku mingeid kahjustusi seeläbi poleks tohtinud saada. paraku avastasin kohvri avamisel, et üks element on suht ümaraks läinud. 15W kolbi kannatas ikka veel ilusti ja testriga mõõtes oli pinge ainult veidike madalam, kui teistel elementidel. kõige hullem see, et akupakki koos hoidev rüüs ei lasknud sel elemendil omaette paisuda ja pigistas teised 2 kumeraks. lõpuks kiskusin selle rüü ümbert ära ja eemaldasin paisunud elemendi ja mõtlesin järelejäänud kahest kombineerida väikse lambi P7 baasil. täna aga avastasin, et nendest kahest elemendist üks on kah veidi paisuma hakanud. kas peaks väga muret tundma, või nokin selle pehme kesta nurga lahti ja lasen ülearuse gaasi seest välja. tundub, et element ise seal pakendi sees ei ole olulisel määral kuju muutnud

    see suur paisuja ei ole pauguks läinud, vedeleb ehitusliiva hunniku otsas, peaks äkki saastakasse kasutatud akude kasti viima. voolu andmist pole enam katsetand, aga küllap ta annab.

    väidetavalt ei tohiks LiPo süttida, ega plahvatada
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    #2
    Vs: miks läheb LiPo palliks

    hiinlased on liitiumi asemel kasutanud muid kättesaadavaid vahendeid

    hea et mitte triitiumi
    ps kaust alati 100% täis ,kasuta ekirja

    Comment


      #3
      Vs: miks läheb LiPo palliks

      Vahest on akud saanud transpordil kannatada (loopida või "nuga")? Plahvatavad küll: http://www.google.ee/search?q=explod...ient=firefox-a
      Ma just ei soovitaks näppima minna...
      Aga mis akuga juhtus...äkki olid lihtsalt odavad hiina saastad? Mingi müks lühistas midagi aku sees? Ühe tuttava kopteri aku sai kogemata kipsinuga...hakkas samuti paisuma. Aku muidugi...
      Või uus punnis kondede sarnane nähtus? Nende tootjaid (idee varastajaid) vist ka ei leitud.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Vs: miks läheb LiPo palliks

        Pakun et laeti kas liida tyhjaks või liiga täis. Samuti võis olla et mõni kiht läks lyhisesse halva kvaliteedi tõttu. Ise yritasin kunagi 3st pakki lahti võtta, olid kokku kleebitud. 2ne pakk oli ok aga see yksik läks ka punni, tundub et see kohati ka kaitseb väiksemaid elemente sest kihid lähevad laiali ja särtsu nad enam ei anna. Aga kui õhk sisse pääseb on tuli varsti järgi sest kui kihid laiali on väga suur pindala Li oksydeerub ja tekib sooja , lõpuks asi syttib.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #5
          Vs: miks läheb LiPo palliks

          ma pole seda pakki laadinud vist märtsist saadik, vahelduva eduga aga kasutanud küll. kasutasin ka siis, kui üks element punnis oli ja testriga mõõtes olid kõik elemendid ca 3,7V, seega liigtühjad kindlasti mitte. enne seda sai pakki laetud kord GT Power laadijaga, mis elemendid ka balanseerib, pinge elementidel oli laadimise lõppedes vist 4,21. vahel ka ühe pisilaadijaga, mis suudab laadida balansseerimisotsiku kaudu 2...3 elementi, vooluga enimalt 800mA, selle laadimise lõpu pinget ei mäleta. oli vist elementidel pisike erinevus, aga ühegi pinged ei väljunud lubatu piirest. koormust pole asi üle 10A saanud.

          pauguks lähevad asjad siiski reeglina laadimisel ja siis, kui neid üritatakse kiirelt ja suure vooluga laadida. suure laadijaga piirdus laadimisvool mul 2,5A-ga.

          Zippy päris noname ei tohiks olla. tegemist siis sellise: http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...idProduct=6501 akuga.
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: miks läheb LiPo palliks

            Zippy kohta tõesti ei saa midagi halba öelda, oma pool aastat vähemalt edukat kasutamist 3 akuga (samuti hobbycityst). Paisumist olen kogenud akudel mis said liigkoormust või põrutust (siiski, mitte isiklikud akud, aga on nendega kokkupuuteid olnud). See väide et LiPo ei tohiks süttida ega plahvatada... Sorri, aga see on BS. Plahvatada - ei oska öelda, aga pahvatab leekidesse. Seda võib vist plahvatamisena tõlgendada? Kindlalt süttimisena.

            Comment


              #7
              Vs: miks läheb LiPo palliks

              tasuks meenutada et elektrolyydiks on eeter. Pista aku mõneks tunniks -20 juurde.
              Lipo kardab kuuma vahet pole kas enda köetud või mitte. tegelt on sama LiIon-iga.
              Nimelt kas vigastus juba või kuumaga polüetuleenist separaator sulab. Kihid lyhistuvad, punkt kuumeneb. Umbes 400C juures siis hakkab katood ja anood materjal omavahel reageerima eraldades sooja, tulemus on ahelreaktsion.
              Seepärast on väga raske akut tuld võtma saada talvel ja läpaka akud mis juba yles köetud vajavad väikest abi et see ahelreaktsioon vallandada.
              Muide see 3-ne pakk oli ka Zippy , RHINO 750
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment

              Working...
              X