Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Ehk enne laussahmerdamist uuriksid pisutki teooriat: et mis jupp ja milleks?
Küsimus on , mis voolu/võimsuks tahad kommuteerida. Triac on Su 12V DC puhul absoluutselt peldikus: kas ei avane üldse(pinget vähe) või ei sulgu (pidev vool).
Ürita aru saada, mida tahad: kõike niikuinii ei saa.
Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.
sümistore kah siin terve hunnik:http://opood.ee/?t=k_ak&a_k=KOTRIACTRI&i=KOTRIACTRI
see MOC kannatab pidevat voolu kuni 60mA, sellest saad ise arvutada kommuteeritava võimsuse. vähegi arvestatava asja lülimiseks on sul vaja ikkagi mingit jõuahelat.
kui sa kasutaks 12V arvuti toiteplokist, siis saaks (ka ilma optroniteta) transside abil releesid lülitada. releel aga on suht savi, mis tast läbi käib, lülita kasvõi millivolte. relee eraldab ka kommuteeritavad ahelad pordist.
igale kanalile panedveel ette eraldi kaitsme, mis on kooskõlas relee võimsusega või lülitatava seadmega ja ongi suht lihne, kuid universaalne, turvaline ja töökindel asi
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Kasutan ise MOC3020 ja TIC226 (või Bt337 -ei ole kindel kas jus see tüüp oli). Skeem lihtne ja töötab kenasti. Galvaaniline lahtisidestus olemas. Optroni võid tüürida ka 5V ahelast. Oleks kena panna LPT pordi ja optroni vahele transistor (BC547C).
Skeemi joonistama hakata pole vist tarvis?
- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment