Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mootori tuvastamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mootori tuvastamine

    Tere,

    ma sooviks abi mootori tuvastamisel:







    Niipalju mõistan, et tegu on vahelduvvoolu asünkroonmootoriga, aga
    mu pea ei tuvasta, et kas tegu on faasi- või lühisrootor mootoriga. Ma ei tea, kas sildiandmete järgi on võimalik seda öelda.
    Mootorist nähtavasti tuleb 3 juhet välja ja ühele neist on jadamisi see kondensaator ( 4 mikrofaradit) ühendatud. Ei tea, kas see on otseselt seotud selle mootri sildil oleva märkmega: "4uF / 400V". Et käivituseks vms.
    Mootor ise oli kasutusel ühes elektriajamis, mis avas ja sulges kasvuhoone ust vastavalt temperatuurile.
    Igasugused arvamused teretulnud

    #2
    Vs: Mootori tuvastamine

    Tavaline lühisrootoriga mootor ilmselt.

    Comment


      #3
      Vs: Mootori tuvastamine

      Okei, aga kuidas ma saaks kontrollida seda, kas ta töötab ?
      3 juhet tuleb välja ja ühe juhtme küljes on jadamisi kondensaator. (4mikrofaradit).
      Vooluvõrku siis panen ühe otsa kondensaatoriga juhtmele ja teise siis ühele 2-st ülejäänd juhtmest ?
      Paras võhik olen veel, aga oskab keegi äkki nõu anda.

      Comment


        #4
        Vs: Mootori tuvastamine

        Üks mähis läheb otse võrku, teine läbi järjestikkondeka. Kumma võrguotsa külge see kondekaahel läheb, määrab pöörlemissuuna.

        Comment


          #5
          Vs: Mootori tuvastamine

          Üks kondensaatorist tulev juhe (mitte see mootorisse minev) läheb kusagil teise mootorist tuleva juhtmega kokku. Vist? Sinna ühendad faasi (või nulli).
          Kolmas mootorist tulev juhe on kahe mähise peale ühine, mootoris töömähis ja ergutusmähis kokku ühendatud. Sinna ühendad nulli (või faasi).

          Comment


            #6
            Vs: Mootori tuvastamine

            Tänud info eest, sain tööle, kõik toimis nii nagu te kirjutasite

            Comment

            Working...
            X