Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

estonia um 010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Unustage see sõnastus ´toidab ära´ kõlari puhul ära! Kas seda peaks tõlgendama umbes nii, et kui 150w kõlarile 10watine võimendi ühendada,et siis see vaesekene väikene võimendi ei suuda sealt piiksugi välja pigistada? Siit peaks ka jareldama, et võimsamate kõlaritega ei saa vaikselt kuulata või?
    Tähtis on (ei räägi praegu takistusest), et kõlari nimivõimsus ei oleks võimendi omast väiksem (kõlar võib otsad anda), kui aga vastupidi kõlari nimivõimsus võimendi omast suurem, siis on see ainult kasuks.

    Comment


      #17
      no pohh on jah loll väljendus aga ikkagi kui mitu watti välja laseb see võim? lihtsalt huvitav oleks teada.

      Comment


        #18
        Est 010 nominaal võimsus
        2x35W/8-oomise koormusega
        2x50W/4-oomise koormusega

        Comment


          #19
          Estonia 010 ei taha 4-oomist koormust.Võib maha põleda.Ka kaicelülitus võib sel juhul üsna väixe volüümiga plõxima hakata.Ise olen 4-oomistega sama võimu lõputranzid paar korda maha põletanud.
          Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
          Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

          Comment


            #20
            To: Mogo
            Plõksimise ära hoidmiseks tuleb kaitselülitus ümberhäälestada. Ise kasutan juba 9 aastat ! 4-oomiste S-90stega. Ja enamus mis minu kätest läbi on käinud olen häälestanud 4-oomi peale. (nimelt ma parandan neid)
            Lõpptransid kannatavad enamgi välja. Samadel transidel ja väga sarnase skeemiga toimib 100W/8 ja tean skeeme kus 80W/4.
            Miks sul läbi läksid?
            Vastus peitub ilmselt selles, et transistore tuleb paari valida ligilähedaste võimendustegurite järgi vastasel juhul kuumenevad nad isegi tühjal käigul ja kui neid pisut koormata ka, ongi tulemus käes - transide läbilöök.

            Comment


              #21
              Huvitav, huvitav! Kas 010'l siis tagasisidet polegi et transe nii hoolikalt valima peab ???
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #22
                Tagasiside ja komplementaarsed transistoripaarid on väga erinevad asjad. :P

                Comment


                  #23
                  Praktika näitab, et estonia tagasiside ei suuda kompenseerida piisavalt suuri transside vooluvõimendustegurite erinevusi. Ja muidugi, kui transse vahetades mitte-asjatunjana jätta asi häälestamata võib asi igasugu lollusi tegema hakata. Ja on ka juhtund, et läbi võimul on ka kaitselülituses midagi läbi, mis paneb selle muusika taktis plõxima....

                  Comment


                    #24
                    >> Tähtis on (ei räägi praegu takistusest), et kõlari nimivõimsus ei oleks võimendi omast väiksem (kõlar võib otsad anda), kui aga vastupidi kõlari nimivõimsus võimendi omast suurem, siis on see ainult kasuks.

                    See ei ole sugugi õige. Reaalselt PA tehnikas on võimud peaaegu alati võimsamad kui kõlarid. Miks ? Sest võimu RMS võimsus on üpris üheselt määratav. Aga kõlaril mitte. Kindel on ainult see, et kõrgemate ots on paar korda väiksema võimsusega kui bassiots. Kui meil on nüüd 100W kõlar ja 100W võim ja muusika mängib ja ei klipi - no problem. Kui me keerame basse juurde ja bassid hakkavad klippima, siis jõuavad moonutusest tekkinud harmoonilised ilusti kõrgete elementi ning see saab oluliselt suurema rms koormuse kui normaalse muusika korral. Tulemus: kõrged põlevad maha. Kahjuks olen seda mitmel korral kannatanud. 10W võim 100W kõlli taga on palju ohtlikum kui vastupidi. Tundub paradoksaalne aga..
                    Kui hakata lähemalt uurima, mis on kõlari võimsus, valjuka võimsus jne jne siis saab kohe selgeks et kõlari võimsus ei ole ühene arv ega üheselt määratav.

                    Comment


                      #25
                      >>>Kahjuks olen seda mitmel korral kannatanud. 10W võim 100W kõlli taga on palju ohtlikum kui vastupidi.

                      Pole nii imelikku juttu juba tükil ajal kuulnud :

                      >>>kõlari võimsus ei ole ühene arv ega üheselt määratav.

                      Kui on teada nominaal ja/või vähemaltki passivõimsust, siis ei ole asi nii keeruline!
                      Jään siiski enda arvamuse juurde, et kõlari nimivõimsus peaks võimendi omast suurem olema n.n. väikese varuga peaks olema.

                      Comment


                        #26
                        Rom, jää enda arvamuse juurde, kuid su arvamus muutub, kui uurid subjekti põhjalikumalt.
                        Minul pole arvamust vaid teadmised ning kogemused

                        Comment


                          #27
                          To: KaruTech
                          Sul on kogemused, aga mina sinu arvates olen helitehnikat ainult televiisorist näinud või?
                          Sinu n.n. ´kogemus´ ilmselt pärineb ei tea millisest teooria õpikust või raamatust, aga praktikas... No tee mulle selgeks, kuidas saab olla 100W kõlarid ühendatud 10W võimendiga olla ohtlikum variant, kui vastupidiste võimsuste puhul?!?! Kas sa tõesti väidad, et 10W võimendi on sellisel juhul ohtlik?
                          Sellisel juhul tekib üldse küsimus, kas sinu kõlaritel filtrid olid sees? Kõrgemate ots (tweetrid) töötavad ikka läbi filtri ja nendele on tavaliselt arvestatud umbes 30% kogu võimsusest ja 10W jõuab sinna kõigest u-3W!
                          Olen omanud mitmeid võimendeid (samuti ka ise ehitanud vene ajakirja Radio järgi) ja olen peatunud Korvet 200um088c. Olen ära kõrvetanud kaks paari S-30seid 8-oomised ja S90sed mida ei suutnud varem teha ei radiotehnika 20W! ega estoonia 010 35W ega mõni teine võimendi vahemnikus 10-50W. Praegu olen peatunud Jamo D365 (8-oomi nom.200W/maks365W,15´bassi element). Sinu teooria järgi ei tohi neid 10W võimuga ühendada ;D
                          Ma ei kahtle selles, et see võis sul täiesti juhtuda, kuid mitte võimsuse pärast vaid mingil muul põhjusel: induktiivvoolud,võimendi takistus j.n.e.

                          Comment


                            #28
                            Rom, ära nüüd ärritu.
                            1) 100W kõlari sees ei ole 100W elemendid. Kõrgete element on nt 10W või 5W, bassikas nt. 50W vms.
                            2) PA-s kasutatakse reeglina aktiivfiltreid, nii et võimendi klippimisel tekkivad harmoonilised lähevad otse valjukasse
                            3) sa ise ütlesid seda: kõrgetele jõuab heal juhul 30% võimsusest, aga mis siis kui võim klipib ning jõuab hoopis 50% ? Filter ei päästa seal midagi. Tutvu Fourieri reaga.

                            Minu kogemused põhinevad:
                            2 üle kilovatise kõllisüsteemi ehitamisel
                            paarikümne reivi korraldamisel
                            4 paari surnud kõlarite lahkamisel (mina ei tapnud
                            jne.

                            Nii et ära vaidle, eesmärgiks pole mitte sinu lollikstegemine vaid pigem tõe selgitamine.

                            Veelkord: 100W kõlar ei tähenda et sinna võib lasta 100W suvalise spektriga heli. Pealegi, ma olen teinud 10*6m ruumis 4*100W (aktiivfilter ees) sellise helirõhu, et oli juba päris paras (valulävi kõlarite ees ületatud

                            Comment


                              #29
                              OK jatame selle vaidluse!
                              Minu poolt ainult väike täpsustus, kõlaritel pidasin ma nominaalvõimsusut silmas, mis tähendab seda, et valjuhääldid nimetatud võimsuse juures ei ole ülekoormatud. Aga see on ka kõik minu poolt.

                              Comment


                                #30
                                Jah, ja minu point oli selles et võimendi klippimisel osade ribade (eriti kõrgete) nominaalvõimsus ületatakse.
                                Vaidluses selguski tõde

                                Comment

                                Working...
                                X