Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

    Tere

    Küsimus siis järgmine, kuna pidevalt on erinevates liikur masinates vaja otsita toite otsasid (ilma skeemita) on oht sattuda uuematel masinatel data otsa peale mille kallale väga minna ei tahaks.
    Ehk siis, milline oleks tester mis suudaks x pingega ahelas tajuda ka muid liikumisi? millist näitajat testrit valides selleks vaadata? Lisan juurde, et kasutatav pingevahemik oleks 0- 30V DC.
    Nt töökaaslasel on üks fluke täisautomaatne asjandus, seal peal on tulukesed pinge ala näitamiseks ning väike ekraan täpsema pinge kuvamiseks ja kui nt sellega com pordist data otsa mõõta, näitab seade ise 9V kuid aegajalt viskab kõrvalseisvaid lisa tulukesi põlema (ma täpsemalt pole uurinud mis märge neil seal juures oli), et selles ahelas toimub ka muudsorti liikumine.
    Mina ise aga samat testrit ei tahaks kuna temal on pluss ots otse selle seadme küljes ning ainult miinus on kaabliga eemaldatav, kuid kuna tihti on vaja ots pista kuskile kitsasse kohta vahele siis kogu see kupatus sinnna lihtsalt ei mahuks... jah saaks ju ise aretada sinna miski otsa, et kaabliga eemale viia... kuid kitsastes kohtades mässates jne tegeledes on ebamugav kui just mõnel õigel hetkel too sealt jälle eemaldub.
    Hinnaklass võiks jääda sinna 2000.- piirimaile, kuid kui peaks enam olema siis ootaks variante, et mis testrid seda siis üldse teha oskavad.

    #2
    Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

    See võiks siis olla alalisvoolu voltmeeter, millele on veel sees lisaks
    impulssvoltmeeter kah.

    Minu oma siin mõõdab ainult MAX väärtust, aga ilmselt oleks ilus selline mis mõõdaks etteantud nivoo suhtes + ja - pulsid ära.

    Kui seal on neid pulsse näitamas lambid, siis on see kallis lõbu - kohe mitukümmend krooni.

    Aga võib teha ka nuppudega et näitab ühe riista peal
    alalist, max ja min väärtust. Ja siis nullimise nupp ka veel.
    Pulsi taumeeter võiks ka olla olemas.

    Ei teagi mismoodi odavam tuleb.

    Sõjaväes sai umbes selliseid riistu remonditud-testitud.

    Comment


      #3
      Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

      Esmalt postitatud A.R. poolt
      See võiks siis olla alalisvoolu voltmeeter, millele on veel sees lisaks
      impulssvoltmeeter kah.
      Sa mõtled neid milledel on digitaalse näidu all veel lisaks üks näidikriba?

      Kui seal on neid pulsse näitamas lambid, siis on see kallis lõbu - kohe mitukümmend krooni.
      Mismõttes mitukümmend krooni? selline väike tester mida töökaaslane kasutab maksab sinna 1200.- tuuri.

      Aga võib teha ka nuppudega et näitab ühe riista peal
      alalist, max ja min väärtust. Ja siis nullimise nupp ka veel.
      Pulsi taumeeter võiks ka olla olemas.
      Mida võib teha nuppudega? ise miski asi valmis teha? või ma ei saa nagu siin poindile eriti pihta.
      Mul on vaja siiski valmisolevat toodet mida poest osta saab.

      Comment


        #4
        Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

        Esmalt postitatud ranz poolt
        Sa mõtled neid milledel on digitaalse näidu all veel lisaks üks näidikriba?.
        Ma ei mõtelnud NEID, ma mõtlesin millist riista ma tahaks.

        Mismõttes mitukümmend krooni? selline väike tester mida töökaaslane kasutab maksab sinna 1200.- tuuri.
        Minu Wavetek Meterman 27XT maksis sinna 2,5 k kanti,
        aga ma ei arva et see on sellise töö jaoks piisavalt hea.
        Ta mõõdab ainult jooksvat ja MAX väärtust.
        Pealegi põletasin ühe sellise trafo abiga maha.
        Tänu sellele Tartu poisile Emil Lenzile ja tema seadusele
        See, mis oleks vaja lisada on jooksva näidu suhtes impulsi + ja - ning nullimine.
        kuskil 50-100 eeki.

        Mul on vaja siiski valmisolevat toodet mida poest osta saab.
        Siis muidugi pead otsima.
        Mina ei viitsiks otsimisega jamada, tinutaks kokku.

        Comment


          #5
          Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

          lihtne, mõõda AC , siis selge. odavad junnid ei mõõda vahelduvoolu komponenti. Endal Fluke 175, aus riist ja APPA71 ka väga hea.
          Esimese eelis on kiirus näidu saamisel. Teisel et lylitit keerates lylitab sisse ja välja lylitumisest annnab teada helisignaaliga( hea kui vaja midagi jälgida ).
          Flukega lyhiseid otsid siis pead vaatama et välja lylitunud pole.
          Teisel proble et pole viisakat nuppu ellu äratamisest, Ainuke viis pead ketast korra keerama.
          AC komponenti mõõdavad mõlevad.
          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

          Comment


            #6
            Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

            Esmalt postitatud A.R. poolt
            See, mis oleks vaja lisada on jooksva näidu suhtes impulsi + ja - ning nullimine.
            kuskil 50-100 eeki.

            Mina ei viitsiks otsimisega jamada, tinutaks kokku.
            Ehk siis vaja oleks kõige tavalisemat testrit ja temale lisaks miski süsteem külge pookida? Milline see skeem selle asja juures välja näeks? kui aeg saad äkki seda natuke lähemalt selgitada.

            Comment


              #7
              Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

              Aga miks tavatestri nn "analog bar-graph" ei kõlba? Tuluke paistab paremini?

              Comment


                #8
                Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

                Data näed ära ka AC komponendi näol, mis sa veel vajad.
                Sageduse saad ka ära mõõta korraliku multimeetriga aga see polnud ju eesmärk.
                Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                Comment


                  #9
                  Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

                  Ma saan aru, et inimene soovib midagi sellist, aga tavatestri kujuga. Pole tõesti ette sattunud.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

                    Esmalt postitatud ranz poolt
                    Ehk siis vaja oleks kõige tavalisemat testrit ja temale lisaks miski süsteem külge pookida?
                    Umbes nii. Ma ei tea ju mis sul seal seadmes vaja on mõõta.

                    Aga esimene mõte oli et mõõdaks alalist ja pulsse selle suhtes.
                    Kui tegu on suhteliselt suuretakistusliku seadmega siis sidestaks sisendi kõigepealt lahti.
                    Siis hoiaks seda nivood sellise paraja ajalise viitega.
                    Selle keskmistatud ja venitadud alalise suhtes võimendaks ja fikseeriks väljalöögid.
                    Mõlemale poole löögid.
                    Need max-min võiksid jääda pikemalt püsima.

                    Nupud:
                    + Mõõteriist lülitatakse mõõtma pulssi + amplituudi nulli või alalise suhtes.
                    - Sama neg. väljalöögi jaoks.
                    0 lühistab need hoidesüsteemid.

                    See max püüdmine on tehtav dioodiga mis laeb kondet.
                    Kogu lugu kõrgoomiline.

                    Ma ei paku skeeme ja jooniseid (nüüd ja praegu) aga selline asi on tehtav.

                    Vast võiks see "ots" ka oome mõõta.
                    Ja voolu, mis sealt tuleb.
                    Ja ....
                    Ja ....

                    Pöördketas oleks seepärast paha et kui otsad on küljes
                    siis käiakse kõik asjad läbi.
                    Selline surunupp mõõdaks igaüks ainult oma asja.
                    _____________________
                    Ja kõigele lisaks on inimene geneetiliselt vigane.
                    Ilusaks töötegemiseks oleks vaja vähemalt 8 kätt.
                    Nagu on sellel India jumalal.
                    Vaat siis alles teeks tööd!
                    Riist võiks siin natuke aidata.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

                      Esmalt postitatud A.S. poolt
                      Ma saan aru, et inimene soovib midagi sellist, aga tavatestri kujuga. Pole tõesti ette sattunud.
                      Paistab, et toosama Fluke T120 töökaaslasel ongi, just selline idee oli jah, et võiks olla tavatestri korpuses selline võimalus.
                      Aga ok, nagu aru saan ei ole keegi sellist asja kohanud ja pean leppima kas sama asjaga või tavatestriga edasi töötama :P (ja tegema ühe lisamõõtmise).

                      Comment


                        #12
                        Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

                        Mina olen kasutanud sellist lihtsat elukat, mis koosneb kahest valgusdioodist ja takistist(üks diood ühte ja teine teist pidi)panin punase dioodi plussi näitama ja rohelise miinust skeem mahtus mingi vildika kesta sisse ilusti ära. Sellega saab vaadata COM pordi impulsse, siis vilguvad mõlemad dioodid või üks vastavalt sellele mis signaalid liiguvad(suuremate kiiruste korral vast raske seda vilkumist märgata). Sama elukaga sai kunagi auto süütevärki jälgitud ja siis vilkumise järgi kontaktivahet reguleeritud. Veel olen kasutanud seda auto elektriahelate uurimisel mõlemat pidi st massi ja ka plussi otsimisel(lisaks peab muidugi olema veel üks pirn kuna diood hakkab muidu läbi igasugu koormuste ka põlema).

                        Comment


                          #13
                          Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

                          Ilmselt peab lihtsalt ootama, kuni OLED displei odavamaks läheb, siis ehk saab kunagi ka tavatestril helenduv analoogskaala olema. Parem jälgida kindlasti kui praegust tumedat LCD kriipsu.
                          http://www.elfaelektroonika.ee/artnr/!76-094-23/multimeeter-u1253a-oled

                          Comment


                            #14
                            Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

                            Ostsin endale Meterman XR37. Peaaegu sama, nagu XR38 (muide, vaadake selle pilli hinda!!!???). Tal on TTL ja ka muu loogika mõõtmise režiim mis näitab just neid "liikumisi". Ostsin endale koju ja olen rahul (v.a. see et patarei lüpstakse kiiresti tühjaks ja sinine valgus ekraani taga ei kannata mingit kriitikat).
                            Ei saa hästi aru teema algataja mõttest et signaaliga ahelate kallale ei taha minna. OK, ei ole kasulik tõesti aga testri otsaga peab ju ikka puutuma et ahela omadused (pinge või signaal) kindlaks teha. Testri sond võib ikka libiseda ja lühist põhjustada (ja tavaliselt nii juhtub ka). Et siis ...mismoodi?
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              Vs: Soovitage testrit mis suudaks samas ahelas pingega tajuda ka kõrvaliseid signaale

                              Esmalt postitatud ppv poolt
                              Mina olen kasutanud sellist lihtsat elukat, mis koosneb kahest valgusdioodist ja takistist(üks diood ühte ja teine teist pidi)panin punase dioodi plussi näitama ja rohelise miinust skeem mahtus mingi vildika kesta sisse ilusti ära. Sellega saab vaadata COM pordi impulsse, siis vilguvad mõlemad dioodid või üks vastavalt sellele mis signaalid liiguvad(suuremate kiiruste korral vast raske seda vilkumist märgata). Sama elukaga sai kunagi auto süütevärki jälgitud ja siis vilkumise järgi kontaktivahet reguleeritud. Veel olen kasutanud seda auto elektriahelate uurimisel mõlemat pidi st massi ja ka plussi otsimisel(lisaks peab muidugi olema veel üks pirn kuna diood hakkab muidu läbi igasugu koormuste ka põlema).
                              Ei pea ise tegema, mul on selline:
                              http://www.elfaelektroonika.ee/artnr...ator-car-check

                              Autol CAN otsi surkides ei juhtu (autol) midagi.

                              Tööriistamarketis oli vist 75kr kui õigesti mäletan. Juhe sureb aint ruttu ära.

                              Comment

                              Working...
                              X