Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

2 tundmatut trafot

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2 tundmatut trafot

    Probleem seisneb selle, et mul on kaks upsidest välja kitkutud trafot ja ma ei leia nende kohta netist mingi inffi. Ühe trafo peal on kirjas
    "430-2051.1
    CLASS 130(B) Z150H
    LEI-4 E154515 OJ 12"
    ja teise peal(see ei ütle vist midagi), on "762050021"
    Okei trafo "skeemi" saab ise ka tesriga tehtud. Esmamõõtmistel täheldasin et mähiste taksitused pole üldse suured(püsisid kenasti 0,5-25oomi vahel), siis enda loogika ei aita: Kas ja kuidas saaks upsi traforst teha toiteka(võrgutrafo)? Oskab keegi viidata kuskile?

    #2
    Vs: 2 tundmatut trafot

    Tuleb lähtuda trafo ülesandest teha UPSi akupingest võrgutoitepinge. Laiemalt levinud UPS'id kasutavad kas 12V või 24V lülituses akusid. Siit ka võimalused saada umbes taolises suurusjärgus pingeid toitetrafona kasutamisel.

    Comment


      #3
      Vs: 2 tundmatut trafot

      Kiskusid ise välja või said kuskilt?

      Kui ise siis jäta meelde, et selliste asjade lammutamisel tuleb meelde jätta, mis ots kuhu läheb või kohe trafole kirjutada. Lammutada on lihtne, aga pärast õigeid otsi leida üpris raske.

      Comment


        #4
        Vs: 2 tundmatut trafot

        Tavaliselt on kõige suurema takistusega mähised 230V omad.
        Imestuseks oli Brigi 200W trafo võrgupoolne mähis ainult 9-11 oomi

        Comment


          #5
          Vs: 2 tundmatut trafot

          Elektrik: Kiskusin ise välja. Meelde ma mauidugi ei jätnud, mis kuhu käis, aga testriga ma ju saaksin pmst. selle trafo "skeemi" teha. Mõõdan takistused, kasutran loogikat ja voila! Või võib nii midagi viltu minna?

          bnman: need konkreetsed isendid olin 12v. Akud, mis sees olid, olid 7Ah.

          Tegelt mind nagu jäigi hämmastama see, et kõik mähisepaarid olid alla 20oomi. Aganoh, ma üritan ka selle upsi plaadi kuskil välja otsida ja siis selle järvi vaatan, äkki saan aru, mis kus on ja mis kuhu käib. Tänud=)

          Comment


            #6
            Vs: 2 tundmatut trafot

            Nendel trafodel 24v keskväljavõttega.Põhimõtteliselt kahe dioodiga saab siis kenasti alaldada.Aga räägi,mis ülejäänud elektroonikaga teed? Kui vaja ei lähe võid mulle kinkida.Juhul kui Tartu kandis elutsed või siia transada saad.
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: 2 tundmatut trafot

              Ma ei usu, et nendest kasu oleks, kuna ma olen sealt juba terve hunniku juppe ära jootnud. Mosfetid, mõned kivid ja siis veel mõned komponendid. Muidu ise pesitsen kiisal(tallinast 20km alla).

              Comment


                #8
                Vs: 2 tundmatut trafot

                Kui minul oleks sellised probleemid,
                siis ma võtaks väikese hõõglambi
                230 V 25 W ja
                laseks läbi selle trafo mähistele pinget.
                Kood:
                o________ lamp ______________
                220 V                    trafo
                o____________________________
                Alustaks mõnest suurema takistusega mähisest ja
                kui ta paukuma ei hakka
                mõõdaks kõikide mähiste pinged ära.
                Edasine on juba aritmeetika.

                Rahulikum oleks küll üks 10 V vahelduvat trafo
                (so MITTE alaldajaga toiteplokk) aga saab ka nii.

                Oht jääb et laseme voolu läbi magdalapingelise mähise ja
                kuskile teisele, suuremakeerulisele, saab liiga palju.

                Comment


                  #9
                  Vs: 2 tundmatut trafot

                  Nojah,,kui need plaadid kuivaks oled tõmmanud,siis ei paku huvi tõesti. Ja see elektripirni trikk on üsna hea,isegi seda kasutanud. Aga nii priske trafo puhul peaks tühijooks piisavalt suur olema,et see 25W pirn süttib ka niisama 230V mähisega jadamisi olles.Mitte küll täies rauas aga siiski. Ma kasutaks miski 75-100W pirni,ega seal ühtki mähist läbi põletada pole võimalik sellest 100W pirnist läbi lastes.
                  otsija

                  Comment

                  Working...
                  X