Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

220V olemasolu kontrollimine arvutiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    220V olemasolu kontrollimine arvutiga

    Tere elektroonikafoorumi kasutajad.

    Soojenduseks: kasutasin otsingut, leidsin SELLE SELLE ja SELLE teema kõigepealt. Viimane näikse isegi peaaegu et õige asi olevat.

    Ülessanne on järgmine:

    Keldris on pelletikatel. Katlal on tigu, mis pelleteid põletisse kannab. Igasugu temperatuure mõõdan 1-wire anduritega. Nüüd tahaks aga saada graafikule joont, mis näitaks "eeldatavat kulu/ajaühikus".

    "Mehhaaniliselt" sai asi lahendatud lihtsalt (siin pikem jutt ja pildid). Nüüd tahaks aga kulu arvutiga lugeda. Nimelt on katel tööl intervallidega (olenevalt välistemperatuurist) ning põlemise ajal käib tigu ringi iga 20 sekundi tagant 3-6 sekundi kaupa (olenevalt veel paarist tegurist).

    Idee oli ehitada miski 220v -> 5v -> LPT port vidinas. See, mis LPT porti saabunud signaaliga peale hakata, pole probleemiks. Küll tekitab softi, mis 0.1 sec intervalliga näiteks 5v olemasolu kontrollib ning pinge pealolemise aja ülesse loeb, kui siit just paremat ideed välja ei pakuta.

    Minu mure on aga selles, et mis kavalaid juppe peaks sinna ahelasse laduma, et riiulis vedelev läpakas maha ei põleks kogemata.

    Idee 1) 220V -> takistid -> dioodsild -> optiline blah -> LPT (sest rs323 on kasutuses juba)
    Idee 2) 220V juhtme ümber väike mähis (tigu on 35W) ja sealt edasi...

    Samas seda va optilist sodi ilmselt läheks ikka vaja, sest katel on keldris ja läpakas, mis seda mõõtma hakkab, vedeleb teisel korrusel kuskil varjulises kohas riiulis.

    Siia pöördusingi tegelikult selleks, et Teie kes te neid "juppe" hästi tunnete, võiks mind veidi suunata. Jootekolbi/elektrit/näputööd ei pelga, ent otseselt elektroonikaga ei tegele ja poest midagi küsima ei oskaks minna.

    Kui realiseerida idee 1, siis mis parameetritega/koodiga juppe võiks soetada?
    Või on kellelgi paremat ideed?
    --
    Alvar

    #2
    Vs: 220V olemasolu kontrollimine arvutiga

    1. variant on ju täiesti teostatav. Takisti on umbes 43k kui optronist (see optiline blah ) lasta läbi 5mA. Silda pole vaja, piisab 1 dioodist sest LED ei taha vastupingena 220V peale saada. Teiselt poolt saad kätte 10ms perioodiga impulsid. Alalispinge saamiseks tuleks neid mõnel kondel siluda. Või softis arvestada pulssidega.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: 220V olemasolu kontrollimine arvutiga

      Nagu korstnapühkijad on öelnud:
      puitu ja muud kütet tuleb kütta; ,,sussitades" sooja ei saa

      Kui kütad väga madala temperatuuriga (korstna gaaside temperatuur on väga madal), võid kindel olla et sügisel nii puiduga/briketiga kütma hakates on hiljemalt kevadeks kogu lõõriosa ja korstnajalg tahma ja pigiga ummistunud.

      Annad meiliaadressi (näit privaatsõnumitesse) saad põhimõttejoonise viimasest aastate jooksul välja töödatud süsteemist (kogu mehaanilise osa), mis just eramajade tarbeks ja erineb tunduvalt üldistest käibel olevatest skeemidest.
      Asi on küll juba ehitamiseks plastiktorudele, aga raudtorudele on sealt väike samm tagasi.
      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

      Comment


        #4
        Vs: 220V olemasolu kontrollimine arvutiga

        Esmalt postitatud erku poolt
        Nagu korstnapühkijad on öelnud:
        puitu ja muud kütet tuleb kütta; ,,sussitades" sooja ei saa

        Kui kütad väga madala temperatuuriga (korstna gaaside temperatuur on väga madal), võid kindel olla et sügisel nii puiduga/briketiga kütma hakates on hiljemalt kevadeks kogu lõõriosa ja korstnajalg tahma ja pigiga ummistunud.

        Annad meiliaadressi (näit privaatsõnumitesse) saad põhimõttejoonise viimasest aastate jooksul välja töödatud süsteemist (kogu mehaanilise osa), mis just eramajade tarbeks ja erineb tunduvalt üldistest käibel olevatest skeemidest.
        Asi on küll juba ehitamiseks plastiktorudele, aga raudtorudele on sealt väike samm tagasi.
        Tänud muretsemast. Paar kuud tagasi sai ~12m happekindlat terastoru korstnasse paigaldatud.
        Samas ega hea nõu ei jookse kunagi mööda külge alla, alvar ät alvar punkt ee on täiesti töötav aadress.

        Teistele aga tänud kaasamõtlemise eest. Selle 43k taki võimsus võmsus võiks olla?
        Ja kas neid optroneid on erinevaid või sobib suvaline, mis poest kätte antakse?
        Kui ideeks on LPT pordis pin'i peal oleva pinge olemasolu kontrollida softis näiteks iga 100-200 ms tagant, siis ilmselt võiks optronist tulev pinge seal peal lugemise ajal ka seista. Ma küll ei tea, kui "kiirelt" ta oma lugemisega hakkama saab, aga tõenäoliselt kuluks ära kondekas, mis suudaks pinget lahe impulsi vahel piisavalt kõrgel hoida.

        Üks küsimus veel: Kui takisti läheb kindlalt "keldrisse" ja läpakas on paar korrust kõrgemal, siis kas optron tuleks panna alla või ülesse? Alla pannes jääb lpt otsa ~15-20m juhet, ülesse pannes jääb juhtmesse takiga eraldatud 220v..
        Nagu arvutiinimesele kohane, on juhtmeks cat5, millest ühe paari peal jooksevad 1-wire andurid, teise paari peal miski suvaline "välistemperatuuri andur" ja kahe ülejäänud paari saaks ma siis selle 5V sodi jaoks kasutada.

        Comment


          #5
          Vs: 220V olemasolu kontrollimine arvutiga

          Pinge olemasolu saab ülaltoodud meetodil ilusti mõõta.
          Ma paneks küll optronile igaks juhuks ühe zenerdioodi peale.
          Natike kõrgema pingega kui optron ise. Igaks juhuks.

          Kuna mu laptop ei toeta LPT kasutamist ja
          LPT kaabli kasutamise kutsed jäävad siin foorumis
          hüüdja hääleks kõrbes ning kaasatulijaid ei leia
          siis soovitaks veelkord RS232 kasutust.

          Suurele arvutile lisada plaat kahe RS kanaliga pole keeruline.
          Kaabel võib olla üsna pikk -
          (olen kasutanud RS232 30-40 m.
          40 mA loop kuni 5 km)

          Programm ise on lihtne.
          Signaalina võib kasutada juhtsignaale.

          Aga kui sinna sokutada üks vana kettaga hiir ja lasta võllil seda keerutada
          saame teada et oli antud mitte ainult pinge
          vaid etteviimine ise ka tegelikult toimus.

          Comment


            #6
            Vs: 220V olemasolu kontrollimine arvutiga

            Esmalt postitatud A.R. poolt
            Kuna mu laptop ei toeta LPT kasutamist ja
            LPT kaabli kasutamise kutsed jäävad siin foorumis
            hüüdja hääleks kõrbes ning kaasatulijaid ei leia
            siis soovitaks veelkord RS232 kasutust.

            Suurele arvutile lisada plaat kahe RS kanaliga pole keeruline.
            Kaabel võib olla üsna pikk -
            (olen kasutanud RS232 30-40 m.
            40 mA loop kuni 5 km)
            Kui nüüd siit SEDA läpakat vaadata, siis lisa rs232 porti sinna ilmselt naljalt ei lisa.

            Comment


              #7
              Vs: 220V olemasolu kontrollimine arvutiga

              miks mitte?

              http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5572 selline auk ju on läpakal olemas ja kui see ei meeldi, siis alati on olemas ka see(koos analoogidega): http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.622

              Comment


                #8
                Vs: 220V olemasolu kontrollimine arvutiga

                pcmcia augus vedeleb wifi. Kuidagi on ju kogutud data vaja juba ülalmainitud lingile onlines vaatamiseks saada.
                Ja usb-rs232 asjadest räägivad pooled inimesed õudusjutte. Samas võib ka töötava isendi otsa sattuda.

                Eks see 5V mahalugemine polegi vast kõige keerulisem. Minu mure on hetkel selles, et mida poest ära hankida selleks tarbeks.

                Comment


                  #9
                  Vs: 220V olemasolu kontrollimine arvutiga

                  Esmalt postitatud alvar poolt
                  SEDA läpakat vaadata, siis lisa rs232 porti sinna ilmselt naljalt ei lisa.
                  Nagu seal lugeda on and two USB ports.
                  _______________________________
                  Tegin just ÜHEST USB pordist 2x70 eek-iga 7 USB (YE IInternatsional)
                  Ja sealt kuuest sai tehtud kuus RS232.
                  Nüüd tuleb ainult natuke driverit kohendada. Ta ei taha mul üle COM10 tunnistada.

                  Ja kui hästi mõelda siis selle 1-wire juurest võiks ju mõni ots üle jääda
                  mis siis üks -null teadet edasi annab.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 220V olemasolu kontrollimine arvutiga

                    Esmalt postitatud alvar poolt

                    Eks see 5V mahalugemine polegi vast kõige keerulisem. Minu mure on hetkel selles, et mida poest ära hankida selleks tarbeks.
                    Cat5-le ära küll 230V sisse lase.
                    Optron võiks olla transistori või dioodiga väljundis.
                    Nt. http://www.elfaelektroonika.ee/artnr...1/4n25-to-4n28
                    Väldi türistoridega/sümistoridega(triak) isendeid, need tiba teistele rakendustele.
                    Alaldusillale sappa LED-ga paralleelselt võiks panna ka silukonde, stabilitroni eelpool juba mainiti.

                    Comment

                    Working...
                    X