Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
tervist, kas keegi viitsiks mulle seletada nende põhimõtteid , olemasolu ja mis on nende toime võimendi omadustele Ise ei leia nende kohta päris täpset infot.
ok , ma sain teada kuidas see töötab ja mis see on . aga , seda miks seda võimendites kasutatakse , ma küll kuskilt välja ei loe :/ .Vbl ma liiga loll .
Kui väga lühidalt öelda, siis tagasiside määrab võimendi võimenduse. Võimendites kasutatakse negatiivset tagasisidet, mis vähendab võimendust. Kui tagasisidet ei oleks, oleks hea võimendi võimendus u. miljon korda, st. iga pisemgi müra võimendataks tohutu suureks üles. Teiseks oleks võimendus väga sõltuv kasutatud komponentidest, mis on paha. Negatiivne tagasiside võimaldab määrata võimendi võimenduseks mingi kindla suuruse, ütleme 40 korda, esiteks ja teiseks vahetada võimendi sisu nii, et võimendus ei muutu - saada ennustatavaid tulemusi võimendi ehitamisel.
On ka lülitusi, mis tagasisidet ei kasuta, ning vahel kasutatakse positiivset tagasisidet, mis hoopis suurendab võimendust. Aga see selleks.
See oli selline populaarteaduslik lähenemine teemale.
Teadusliku lähenemise, vastavad valemid ja seosed annavad raamatud. Uuri näiteks kõigepealt http://en.wikipedia.org/wiki/Differential_amplifier
sealt saad alguse kätte. Abo raamat ei ole alguseks kõige parem lugemisvara, veidi konspektiivne ja raske mõista. Soovitaks näiteks "Practical Electronics for Inventors" ja "The Art of Electronics" kui inglise keel suus.
KaruTEC - lugemisoskus tuleb aastatega, praegune haridussüsteem kujundab selle umbes 3+2 magistri lõpuks, kui enne väga tegelenud ei ole asjaga ja väga entusiast ise ei ole. Pole vaja nii kuri ka noorte peale olla.
Edit:Teemaalgatajale - kui selgitaksid, mida täpsemalt teed siis saaks konkreetsemalt soovitada. Soovitaks selgeks teha endale difastme (inglise keeles long tailed pair), mis võimendab baasidele tuleva signaali diferentsi ning operatsioonvõimendi (operational amplifier, op-amp, mis teeb pmst sedasama) tööpõhimõte. Need kaks lülitust on tagasiside musternäidised.
.... ja mis see on. Aga seda, miks seda võimendites kasutatakse, ma küll kuskilt välja ei loe ...
Äkki keegi oskab aidata?
Lisaks võimendusteguri stabiliseerumisele, on negatiivse tagasisidega hõlmatud võimendil ka mitmesugused moonutused kordi väiksemad, mis ongi peamine selle kasutamise mõte. Sellest seletab ka Abo, vaja ainult süvenenult lugeda, sest teave on üsna kontsentreeritult (nagu konspekt).
Õpikuks on tõesti "The Art of Electronics" väga hea, kunagi olen selle venekeelset varianti uurinud ja raamatu head seletamisoskust näinud.
Raamat "Искусство схемотехники" on leitav http://www.google.ru abil, peaks olema ka allalaaditav kui juhtumisi vene keel suus. Originaali kohta seda aga kohe öelda ei tea, eks otsing abiks.
Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Tänud , sellest infos piisab, sain kõike teada , mite vaja tagasisidest
Esmalt postitatud KaruTEC poolt
Mida sa käid seal koolis kui lugeda ei oska ?
....Vbl ma liiga loll
Jah, aga kas tahad jäädagi selliseks ?
koolis käin koolis käin . See ,et ma paar kuud olen koolis käinud ,ei tee minust ju veel experti ,et ma peaks kõiki kohe oskama teada ja loogiliselt järeldada.
Seepärast ma ju siit foorumist küsingi ,et targemaks saada
Tihti on nii , et mida rohkem ma loen ,seda lollem ma endale tundun .
Tänud , sellest infos piisab, sain kõike teada , mite vaja tagasisidest
koolis käin koolis käin . See ,et ma paar kuud olen koolis käinud ,ei tee minust ju veel experti ,et ma peaks kõiki kohe oskama teada ja loogiliselt järeldada.
Seepärast ma ju siit foorumist küsingi ,et targemaks saada
Tihti on nii , et mida rohkem ma loen ,seda lollem ma endale tundun .
Sõbralikult: kirjavaheärgid kirjutatakse vahetult pärast sõna. Vahetult tähendab seda, et vahe ei ole ja tühikut ka ei ole. Tühik tuleb pärast kirjavahemärki. Puht loogiliselt, kui käsikirjas kirjutada kirja, siis ei panda ju koma rea algusesse.
Comment