Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

vajan abi relee valikul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vajan abi relee valikul

    Ei oma mingisuguseid teadmisi releedest kuid oleks ühte vaja, mis töötaks 220V ja lülitaks ühte veepumpa tööle ja kinni. Pumbal on kolm režiimi, 0,22A-0,30A, minu jaoks pole oluline, mis režiimil ta töötab vaid oluline on, et lülitusaeg oleks vähemalt 30sek, veelgi parem oleks 2-5min. Mis valikud mul on?

    #2
    Vs: vajan abi relee valikul

    Aegrelee või aeglüliti on asja nimi. Aga veel vaja teada, kuidas aeglülitit juhtida. Kasitsi nupust? Mingi andur? Rõhu- või nivooandur näiteks.

    Comment


      #3
      Vs: vajan abi relee valikul

      Esmalt postitatud tcumen poolt
      Aegrelee või aeglüliti on asja nimi. Aga veel vaja teada, kuidas aeglülitit juhtida. Kasitsi nupust? Mingi andur? Rõhu- või nivooandur näiteks.
      Ma ei taha seda juhtida, tahan vaid et ala iga 5min tagant lülitaks ennast tööle või kinni. Ja seda 24h ja 6 kuud. Nagu auto suunatulede relee võiks olla. Või on lihtsam mingi analoog programmkell pumbale vahele lükata?

      Comment


        #4
        Vs: vajan abi relee valikul

        http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=!36-193-19
        See peaks sobima, või sarnaste omadustega.
        Vajab toiteblokki, st. pole otse võrgust toidetav.
        Kindlasti on ka võrgutoitega isendeid.

        Edit: Mehaaniline (mootoriga) programmkell on kindlasti odavaim lahendus. Aga mina olen kohanud selliseid, mil vähim võimalik aeg on 15 min ööpäeva lõikes. Ja need peavad olema vaheldumisi, need klotsid, mis teeb tsükliks: 15min ON, 15 min OFF.
        Odavaim võimalus on ise teha. Loogika või 555-ga generaator ning loendur sappa.Relee ka. Mõnekümne rahaga peaks valmis saama.
        viimati muutis kasutaja tcumen; 06 m 2009, 15:51.

        Comment


          #5
          Vs: vajan abi relee valikul

          ABB ja Hageri tootevalikus on igasugu aegreleesid küll. Kui pump peaks suuremavõimuseline olema, siis pane ahelasse kontaktor.
          Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

          Comment

          Working...
          X