Asjal küljes trafo, kuhu peaks 220v sisse jooksma koos sisendatava häälega. Vanasti kui olid raadiotranslatsiooni võrgud ja ruuporid posti otsas. Kuidas oleks võimalik sama süsteemiga ruupor tööle saada? On kellelgi sellist seadet pakkuda? Või peab lihtsalt raadiole võimendi järgi panema ja nii asi röökimapanna?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Ruupor 10ГРД-5
Collapse
X
-
Vs: Ruupor 10ГРД-5
Ohmi seadus, ohmi seadus!
Trahvot ja kõrgeid pingeid on vaja selleks, et hääl mööda pikki traate (=suur takistus) posti otsa jõuaks.
Narvast saadetakse sellepärast ka elekter kangete kilovoltidega tulema. Sulle lähima alajaama trahvo teeb kilovoltidest triikraua jaoks 220.
Comment
-
Vs: Ruupor 10ГРД-5
Nagu aru saan siis tegu selle elukaga? Paras kolakas plekk moll on(tassisin seda asja käeotsas 5km rattaga sõites ja ei sooita kellelegi). Vaja oleks talle transessioon võimendit(liini väljundiga), mis teeks sellest võimendatud helist sobiva pinge(läbi trafo) ja ruuporis olev trafo võtab jälle selle pinge maha ja muudab mähisele sobivaks. Sisend pinged on 30v 120v ja 240v(paberite järgi). Enda omal kahjuks trafo mähis puru, keegi on sisend poolel 0 traadi välja tõmmanud(pole jõudnud kerida proovida).
Edu sellega paras peavalu tekitaja saab olema kui töötab.Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.
Comment
-
Vs: Ruupor 10ГРД-5
Jutt jumala õige,kui ei taha heli Narva poole saata,pole sobitustrahvol mõtet.Omal ajal sai neid ikka puu otsas kasutatud,kas jaanitulel helirõhu tõstmiseks ja "Helikaugleviks"või teiste inimeste terroriseerimiseks.Aga siis trahvo vahelt välja ja oom-meeter kontrolliks külge!Ja edasi jagate ju juba iseProbleem pole mitte Skeemis,vaid selle puudumises
Comment
-
Vs: Ruupor 10ГРД-5
Kaks võimalust:
1) ruuporist pinget langetav trafo välja või
2) võimendi poole teine trafo vahele
Tavalised kõlarid on 4-8 oomi takistusega. Kui sinna natukene pikem juhe panna, mille enda takistus on näiteks 10 oomi, siis läheb juba üle poole su võimendi väljundvõimsusest lihtsalt juhtmes soojuseks. Seega sobib kõlari ja võimendi vahele ainult lühike ja jäme juhe. Kui aga on vaja kõlar kuhugi kaugele-kõrgele viia, siis saab mõlemasse otsa panna trafo, mis pinge üles ja voolu alla konverteerib. Teises otsas teine trafo vastupidi vastu ja saab jälle tagasi selle mida tarvis oli. Kuna oomi seaduse järgi tekitab kadusid juhtmes olev vool (juhtmele jääv pinge = juhtme vool * juhtme takistus), siis on vaja vool võimalikult väikseks ajada; trafoga ajame pinge üles ja voolu alla; pinge ja voolu korrutis ehk võimsus jääb ikka samaks.
Teine oluline teema on veel. Kui madalaoomiste valjukate korral tuleks hakata mõtlema nende segaühendamisele, et kogu see süsteem ka mõistliku takistuse juurde jääks, siis kõrgepingelise süsteemi korral paneme lihtsalt kõik valjukad paralleeli (muidugi enne trafosid, iga valjuka vahel on oma trafo). Samuti saab väiksema voolu korral palju kergema vaevaga teha kohalikke helivaljuse reguleerimisi, nt sellised avalikes ruumides tuttavad tükid: http://www.thomann.de/gb/whd_lst_6_ap_2.htm
Comment
Comment