Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mikrolaineahi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mikrolaineahi

    ...andis otsad, hääled,tuled kõik on nagu korras ja normaalne,taldrik käib ringi,mitte midagi nagu viga ei ole,aga lihtsalt soojaks ei tee enam,mitte karva võrdki.
    Mingi tavaline asi neil,saab ise mingi remondiga hakkama,äkki mingi jubin välja vahetada, või aknast alla ?
    --> Minu Tehingud .. <--

    #2
    Vs: Mikrolaineahi

    Taolise veatunnusega on üks tüüpviga, mida tean, ühe kõrgepingedioodi riknemine.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Vs: Mikrolaineahi

      Okeee.....ise-remondist pole siis vast haisugi
      --> Minu Tehingud .. <--

      Comment


        #4
        Vs: Mikrolaineahi

        algul kontrollid kõik kaitsmed,seejärel lülitid ja seejärel vahetad magnetroni(kui just eelpool mainitud diood vigane pole)

        Comment


          #5
          Vs: Mikrolaineahi

          Vabandan et teemasse segan aga ehk saan ma koos teemaalgatajaga siit vastuseid või ideesi. Praegu lugedes tuli meelde et kodus pikemalt aega veel seisab üks mikrolaineahi mis samade tunnustega. Unustasin ära vahepeal, et selle võiks ju ka korda teha kui võimalik, ei jäänud meelde lihtsalt kui hakkasin koolitõttu Tallinnas elama. Igaljuhul, üks hommik käima pannes ei tekkinud tavaline undamine nagu need ahjud teevad vaid järsku nagu laksupealt sama undamise rütmiga tekkis tugev mürin. katkes paari sekundi pärast ära ja oli tunda ka kärsa haisu. Grilli osa töötab, nupud on korras ja kaitse on ka korras (vanast ajast tegelikult traadiga lapitud). Tegemist lollikindla masinaga, kaks keeratavat nuppu, aeg ja režiim. Muidu keerutab ka toitu nagu oleks terve, aga enam seda häält ei ole nagu kütaks toitu. Lahjal režiimil oli see hääl katkendlik ja täiskoormusel oli see pidev, kuna täiskoormus on kõige mugavam ja kiirem siis on see ka enamus ajast täiskoormusel töödanud. Kunagi Rakvere Experdist ostetud vist 11 liitrine Galanz. Tol ajal silmaga vaadates ei leidnud nähtavaid vigu, juhtmed olid korras. Ma ei tea mis see MAGNETRON on, kas see asi, mis undab ja toitu küpsetavaid laineid tekitab. Eks võin ka jõulude paiku koju minnes seda masinat lahti kakkuda ja uurida, ehk aastad tagasi jäi midagi kahe silma vahele. Kui mu veakirjeldus just masina surmale ei viidanud Masin hakkab küll vanaks muutuma aga lootsin et see sureks ikka traagilisemalt, mingi korraliku pauguga või kärssamisega, mitte nii et näeb välja nagu uus, aga ei tööta.
          Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

          Comment


            #6
            Vs: Mikrolaineahi

            Esmalt postitatud onx15 poolt
            mis see MAGNETRON on, kas see asi, mis undab ja toitu küpsetavaid laineid tekitab.
            Just see on see osa mis tekitab lühilaineid (2450MHz/ 2,450GHz lainepikkusel), mis toidus sisalduvaid vedelikumolekule kuumutavad. Ülevaade magnetronidest: http://en.wikipedia.org/wiki/Cavity_magnetron

            Hoopis huvitav on aga mikrolainete toidusoojendamiseks avastamise lugu
            viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 06 m 2009, 22:13.
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: Mikrolaineahi

              Niinimetatud kõrgepinge kaitse võib ka läbi olla.On teine siis tavaliselt plastkesta sees, andmetega 5 kV ja 700mA või 800mA kuidas kunagi.

              Comment


                #8
                Vs: Mikrolaineahi

                Siin ka muidu päris palju selgitavat juttu: Kui seda teemat loed ja aru saad: http://www.gallawa.com/microtech/magnetron_2.html

                Kui näppima hakkad siis vaata ainult, et vikatimees kusagil ei varitseks (tee ikka kõik selleks, et tal poleks põhjust passida )!!!!!!
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: Mikrolaineahi

                  Selge, eks kui koju lähen, siis saan asja taasuurimisega pihta hakata. Seda mikrolaine soojendava toime avastamise lugu olen vist kuulnud, juhul kui oli õige jutt. Kunagi sõjatehnikana kasutatud radari kõrval seistes oli kellelgi shokolaaditahvel vms taskus ära sulanud. Ega täpset lugu ei tea, aga umbes nii see vist oli.
                  Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                  Comment


                    #10
                    Vs: Mikrolaineahi

                    Esmalt postitatud onx15 poolt
                    Selge, eks kui koju lähen, siis saan asja taasuurimisega pihta hakata. Seda mikrolaine soojendava toime avastamise lugu olen vist kuulnud, juhul kui oli õige jutt. Kunagi sõjatehnikana kasutatud radari kõrval seistes oli kellelgi shokolaaditahvel vms taskus ära sulanud. Ega täpset lugu ei tea, aga umbes nii see vist oli.
                    Õigem oli see variant milles 1947.a (vast on mul õigesti meeles aasta?) radariantennide juurest leiti pidevalt linde, surnud linde, neid oli seal niipalju, et normaaloludes nagu oleks see väga imelik kokkusattumus ja siis hakatigi asja uurima. Samas on olnud infot ka sellest, et isegi radaritehnikuid on hukkunud-võta sa kinni, võimalik, et see on tuletatud legend .
                    -superradical-

                    Comment


                      #11
                      Vs: Mikrolaineahi

                      Usutavam on ikkagi see et avastused on olnud traagilisema taustaga, mille jaoks on tehtud lihtsalt seletamiseks ilusamaid lugusi. Aga võibolla hukkunud radaritehniku taskust see sulanud šokolaad leitigi.
                      Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                      Comment


                        #12
                        Vs: Mikrolaineahi

                        Esmalt postitatud onx15 poolt
                        Usutavam on ikkagi see et avastused on olnud traagilisema taustaga, mille jaoks on tehtud lihtsalt seletamiseks ilusamaid lugusi. Aga võibolla hukkunud radaritehniku taskust see sulanud šokolaad leitigi.
                        OT: Pole küll traagika puhul viisakas aga:


                        Teemaalgatajal vast oleks ka hea lugeda läbi see ahjude ehitus ja tööpõhimõte, siis peaks olema selge kas tarvis osta uus ahi või ainult mõni detailike (magnetroni puhul mõttekas ilmselt siinmail uue ahju hankimine???)
                        -superradical-

                        Comment


                          #13
                          Vs: Mikrolaineahi

                          Nüüd tuleb meelde, et kui see ahi katki läks siis ma isegi uurisin seda magnetroni asja, kuigi ma veel ei teadnud ja ei uurinud mis see on vaid lihtsalt mis see maksab, ja selle vahetamise asemel oli siis küll mõtekam uus ahi osta. Muidugi siin tekib küsimus, et inimestel jääb tihti ka vanu ahjusi vedelema ja katkimineku põhjus pole alati see magnetron, et kuna magnetron ongi ahjus küttja, siis kas võib kasutada ka teise ahju magnetrone, eeldan et toidet tahavad nad sama palju ja võimsuste erinevus ja mõõdud pole ohtlikult erinevad. Ma selle peale ei panusta, aga kui sümboolse kopikaga sellele teist magnetroni ei saa siis ei ole mõttet ka seda parandada. ma võin küll katkisi kaitsmeid otsida, aga viimane hääl mis see ahi tegi oli võrreldav sellega nagu liikuv osa oleks raske takistuse hammasratta vahele saanud ja peale seda enam kütma ei hakanud. Vaevalt kaitse läbipõlemine nii traagiline oli. Ei oot, nüüd koitis, see hakkas jah tugevalt mürisema nagu oleks miski midagi pöörlevat takistanud, siis ma andsin 'kerged' müksud vastu ahju ja mürin lõppes, ning hommikukohv jäi külmaks. Ja ärge küsige miks kohvi mikroahjus tegin, tean et kohvimasin oli ka olemas, aga kiirkeetjat ei olnud ja seda tiksuvad kohvimasinat ei viitsinud oodata. Mikro ahjus kulus täpselt kaks minutit et kohv valmis saada, seal polnud seda sekundi täpsusega taimerit, kui natuke üle läks aega, siis läks kohvi ka üle ja mitte natuke. Muidugi pold mikroahju kohv see mida nauditida vaid see oli selleks et ärgata, Igaksjuhuks mainin, muidu kohvimehed leiavad tuhat ja üks põhjutst, miks kohvi ei tohiks mikroahjus teha.
                          Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                          Comment


                            #14
                            Vs: Mikrolaineahi

                            Esmalt postitatud onx15 poolt
                            viimane hääl mis see ahi tegi oli võrreldav sellega nagu liikuv osa oleks raske takistuse hammasratta vahele saanud.
                            Magnetronis käivad tõesti elektronid ringi aga kas nad just häält teevad on vaieldav.

                            Mingi hääl võiks tulla siis kui õhk siseneb mõra kaudu sinna kus teda olema ei pea.
                            Konkreetse magnetoni ehitust ei tea, aga klüstronid olid kõik klaaskestaga.

                            Või tuli heli siis kui vedelik jõudis kiirgusvälja ja aurustus.

                            Kui aga ahi pidi jooma kuuma kohvi siis vast see talle ei meeldinud.
                            Enne prügimäge võiks ta siiski lahti võtta ja vaadata kuhu see kohvi jõudis.
                            Ära ainult lahtist seadet sisse lülita.

                            Olin 63-65 sõjaväes mõõtelaboris. Käisime korra mõõtmas lennuvälja radarite kiirgust.
                            Metallvõrgu taga oli normis aga 1 km kaugusel põllul oli 10 minuti ohutsoon.
                            Radaril oli küll 10 MW pulsis aga keskmine oli üsna väike.
                            Meie mõõtsime ohtlikuna keskmist.
                            Kõiki arve pole enam meeles aga see et:
                            "ära nina sinna topi" jäi meelde.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Mikrolaineahi

                              Müra tekib minu meelest toitetrafost. Kui koormus suurem, hakkab undama. Lühise puhul oli koormus eriti suur ja sellest ka imelik hääl. Ja siis põles midagi maha ja lühis kadus. Tolles ahjus saab ehk tõesti kõrgepinge dioodi vahetamisega hakkama.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X