Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mikrolaineahi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Mikrolaineahi

    Seda võin kindlalt öelda et need korrad kui kohv üle kees, ei sattunud seda kohvi mujale kui pöörlevale alusele, ja pika kasutusega sisse kogunenud rasv seda vist ei põhustand, sest puhastada sai vist piisavalt, ja õhuavadest sisse kukkunud saia-leivapuru ka ei tekitaks seda. Igaljuhul see trahvo poolt müra tekitamine kõlab väga loogiliselt, kui ta lühisesse võis sattuda. Põhjuseid võib palju olla, aga see diood tuleb üle kontrollida küll. Ma küll sisu ei mäleta, milliseid suuri toite lüüte seal võib olla, aga ma juba kardan seadmeid mis sisaldavad kondekaid, suure pinge ja mahtuvusega. Olen ammuväljalülitatud telekatest lööki saanud ja viimati sain digiboksist ka surakat, seal oli 33uf 400V kondekas, millest sain kaks korda järjest särtsu ja kondeka jalad tegid ka parajad põletusjäljed ja sõrmele. Muidu kui midagi lahti võtan siis tõmban juhtme välja seinast selle töötamise hetkel või lülitan teda veel uuesti sisse kui tal juhet enam seinas pole, et ta veel viimase laengu töötamise heaks tarbiks.
    Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

    Comment


      #17
      Vs: Mikrolaineahi

      Mikroahjust leiad ka kondeka...sealsamas, kus dioodidki...seegi lyhistub.

      Comment


        #18
        Vs: Mikrolaineahi

        Enne mõõtma asumist lühista isoleeritud otsaga kruvikaga konded (saba seinast ennem muidugi...). Veel parem oleks lühistada võimsa takistiga (ca 100 oomi) või hõõglambiga - teeb kondele vähem valu.
        Hea konde hoiab laengut kaua kui tal mingit kormust paralleelis ei ole. Impulsstoitekate (digiboks jne) puhul said vist säraka võrgulüüdist. Tegelikult peaks tal olema paralleelis miski >100k takisti just selleks et parandaja särtsu ei saaks aga ju siis hoiti kokku...
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          Vs: Mikrolaineahi

          Digiboksilt sain jah toitelüüdist särtsu, ning vist oli tõesti takisti arvelt kokku hoitud. Igat asja ma kruvikaga lühistada ei raatsi, olen kogemata nii teinud ja siis on ka sädemeid löönd ja see ei paista eriti õige tegevusena välja, Siiani olen lühistustakistina kasutanud sõrme, sest et teadlik särts on parem kui üllatusmoment, mis võib rohkem õnnetusi tekitada, libiseva kolbiga või midagi taolist.
          Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

          Comment


            #20
            Vs: Mikrolaineahi

            Mul oli kunagi suht uue Moulinexiga sama asi et undas aga sooja ei andnud, lähemal uurimisel selgus et see trafo mis oli muide alumiiniumtraadiga mähitud ei tahtnud koostööd teha. Tuli välja et seesamune alu traat oli katkenud defekti tõttu ehk ühest kohas läbi põlenud mähise keerdude sisemisest otsast kuid õnneks nähtavast kohast, tegin kiire remondi juhtmeklemmik vahele ja kärab minuteda tänaseni.

            Comment


              #21
              Vs: Mikrolaineahi

              Nonii, head uut siis kõigile, teen oma esimese postituse sellele uue disainiga foorumisse. Sain oma ahju kontrollitud, trafo kaitse oli ka läbi sellel, diood toimis, tähendab see kehva multimeeter ei näidanud mingit takistust, kummaski suunas, aga muidu vooluringi juhtis üht pidi ja teistpidi mitte, järelikult korras, aga see diood oleks olnud niikuinii tühine mure, sest avastasin et magetron on ise lühises (ka siis kui kõik juhtmed lahti ühendada), need kaks juhet mis sinna lähevad, oleks nagu üks ja sama, see põhjustaski kindlasti trafo lühise ja kaitsme läbimineku. Kui on veel võimalus leida midagi magnetroni enda seest, siis võiks keegi midagi soovitada, sest see karp, kuhu magnetronil need kaks juhet külge käisid, sellel on nagu selline karbi kaas, mida saaks eemaldada, aga ilma katki tegemata see vist ära ei tule. Kui seal sees võib leida mingit elektroonikat, mida saab vahetada, siis võin selle ka lahti kiskuda, aga praegu jääb see nii nagu on, lihtsalt katseks ei hakka asju lahti lõhkuma. Jätan masina paremaid päevi ootama, kindlasti hakkab leiduma neid magnetrone vanade masinate seest, kuna leidub inimesi kes endale juba moepärast uusi asju ostavad, siis ma arvan et mõne sotiga sama ja täitsa töökorras pill ei tohiks olla ka probleem. Ütlen veel seda et täpsed markeeringud jäid ikkagi uurimata, ei pidand vajalikuks kuna olen üsna kindel et ilma uue magnetronita seda vist korda ei saa, aga uut magnetroni ei viitsi ka hetkel otsida, kuna seda ahju ei kasuta ja palju muud on ka vaja teha.
              Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

              Comment


                #22
                Vs: Mikrolaineahi

                tahad asja väga keerukaks ajada?vaheta lihtsalt kaitse ja 99 juhul sajast on asi lahendatud.

                Comment


                  #23
                  Vs: Mikrolaineahi

                  Kui nii, siis ma järeldan seda et nende kahe magnetroni toitekaabli vahel peabki lühis olema ja vooluring toimib metallkere ja nende kaablite vahel hoopis, sest minu loogika ütleb et lühises asjale toite andmisel ei näe erilist tulemust, sel juhul on lahendus küll lihtne, siis lihtsalt uus 5kV ja 0,75A kaitse poest osta ja mure läinud.
                  Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                  Comment


                    #24
                    Vs: Mikrolaineahi

                    Kas mitte ka magnetronil ei ole köetavat katoodi? Kust ta need elektronid võtab?
                    Siin nagu ka on küte.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Mikrolaineahi

                      Sain siis üle pika aja kodus käidud ja muidugi unustasin vahepeal need kaitsmed hankida, aga katsetuse tegin ikka ja sidusin kaitsme kohad peenikeste traatidega kokku. Läks nagu tööle, trafo põrises kõvasti nagu traktor (nagu varem kirjeldasin), ja ikka mürises just siis kui oli soojendustsükkel sellel magnetronil. Viis minutit kuumutasin klaasitäit vett, tulemuseks oli külm vesi, soe trafo ja soe magnetron. Häälest oli aru saada et magnetron ikka tarbis voolu ja mingi protsess seal sees käis, aga kuna eesmärk teha toitu soojaks, ei saa täidetud, siis ei ole sellel vist enam muud muret, kui läbi läinud magnetron. Dioodi kontrolliks ei olnud ka multimeetrit kaasas, aga patarei ja pirniga sain niipalju kontrollitud, et ühtpidi juhtis voolu ja teistpidi, mitte. Loodan et sellest piisas. Esialgu jätan selle ahju nii, nagu ta enne oli, eks tulevikus vaatan, mis teen või kui aega on doonoreid otsida. On võimalik, et ikka kontrollisin midagi valesti ja magnetron võib ikka veel korras olla, aga eks see jääb kommenteerijate otsustada.
                      Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                      Comment


                        #26
                        Vs: Mikrolaineahi

                        Praegu lahkavad "Müüdimurdjad" Discovery peal mikrolaineahjusid.
                        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                        Comment


                          #27
                          Vs: Mikrolaineahi

                          Mis materjalist ahju sees see magnetroni kate?
                          Millega asendada?
                          Kus müüakse?

                          Sry., pole veel uurima hakanud, tuli meelde, et suvila ahjul seal sädeles ... peaks miskit kaasa haarama, kui sinna sõit ees.

                          E: ?
                          - https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=63870

                          Comment


                            #28
                            Vs: Mikrolaineahi

                            Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
                            tahad asja väga keerukaks ajada?vaheta lihtsalt kaitse ja 99 juhul sajast on asi lahendatud.
                            Nii see on, mul on sama statistika. Kruvikeerajaga pead ainult enne vahetust kondeka korpusesse tühjendama ja lõpuks ahju puhtaks küürima. Mikrolaineahi tahab saada ka korralikku maandust.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Mikrolaineahi

                              Tihti jah pääseb selle kaitsme vahetusega ja ahi jälle korras pikaks ajaks.

                              Paljudel sellistel kondekatel on tühjendustakisti sees, vaja veidi oodata siis ehk suurt särakat ei tulegi.
                              Mul sellise tegevuse jaoks juhtmete jupp, millel takisti küljes, siis ei tahma klemme.
                              http://hparchive.com/
                              https://worldradiohistory.com/index.htm

                              Comment


                                #30
                                Vs: Mikrolaineahi

                                täielik OT aga kas keegi tänapäeval veel julgeb/tahab/näeb mõtet kasutada mikroahju toidu soojendamiseks?

                                Comment

                                Working...
                                X