Nimelt on minu elupaigaks üks tore vana ühiselamu vanade nõukaaegsete akendega. Neil aga on komme vähegi külmema ilmaga kattuda pea täielikult härmatuda ehk kattuda jäälilledega. Tekib see siis välimise klaasi sisemisele küljele. Tekkis mõte paigaldada miski soojaallikas kahe klaasi vahele, mis hoiaks seal temperatuuri mõned kraadid kõrgemal ja seeläbi väldiks akna härmatumist. Millist soojusallikat soovitate? Omal kogemused puuduvad selliste sihtotstarbeliste soojenditega, kokkupuudet on hulganisti asjadega mille töötamisel kaasneb soojuse eraldumine. Seepärast ka tekkis mõte võtta pisemat sorti (40W) hõõglambi pirn, pista see miskisse kesta, mis valgust läbi ei lase ja siis jätta sinna kahe klaasi vahele 24/7 "põlema".
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Elektriline aknasoojendus
Collapse
X
-
Vs: Elektriline aknasoojendus
Mul tuleb nagu ette, et niiskuse imamiseks kasutati vanasti osaliselt väävelhappega täidetud teeklaasi. Ja hiljuti just lugesin, et on ka variant klaasiga tavalist soola panna. Ka siis niiskuse imamiseks.Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
Mina ei oska,sest mina ei ole loll.
-
Vs: Elektriline aknasoojendus
Soojapidavuse üle ma ei nurise, tihendid on korralikud ja makroflexi on ka kasutatud seal kus vaja. Häiriv on ainult see akent kattev jääkiht. Kuna tegu on ka üüritava ühikatoaga siis rohkem raha väga matta sellesse ei taha ja ega ühel tudengil seda raha just liiga palju pole kah. Saaks ainult sellest jääst lahti, õue tahaks ka näha.
Comment
-
Vs: Elektriline aknasoojendus
Usun,et sul on tegu "rootsi"aknaga(kaks klaasi koos)Seal on raami ja lengi vahel tihendiks nõõr.Kaku see maha ja pane asemele sama jäme kleebitav ukse/akna tihend.Neid on müüa igas ehituspoes-suht odav.Kui see ei aita,tuleb ka sisemine klaas silikooniga äratihendada.
Comment
-
Vs: Elektriline aknasoojendus
Esmalt postitatud matik pooltElekter ei maksa ühikas midagi.otsija
Comment
-
Vs: Elektriline aknasoojendus
Äkki Ahtoo selgitab, milline osa väljapakutud lahendusest on mõttetus?
Arendasin veidi teemaalgataja ideed edasi lihtsalt.
Antud lahenduse peaks ühikas leiduvate vahenditega tehtud saama.
Ja kui eesmärk oli aknast välja näha, siis see eesmärk peaks täidetud saama.
Comment
-
Vs: Elektriline aknasoojendus
Aknale kondenseerub niiskus (-> tekib jää) seestpoolt tuleva veeauru ja väljastpoolt tuleva külma koosmõjul.
Seega on 2 valikut:
1-tõkestada sisemise sooja niiske õhu pääs välimise klaasini
2-tõkestada külma välisõhu jõudmine välimise klaasini
Kuna teine on ilmselt raskemini tehtav siis jääb esimene.
NB -see ei tähenda kogu akna õhutihedaks tegemist.
Võimalik et praegu ongi akna ümber kõik liigselt tihedaks tehtud, normaalne õhuvahetus häiritud ning sellest tulenevalt õhuniiskus liiga kõrge.
Kas sundventilatsioon on, kui on siis kas on ainult väljatõmme või ka sissepuhe.
Nõukogudeaegsed normid nägid ette sissetuleva õhu läbi pragude akna ümber. Kui kõik järsku "targaks" said, viimase kui prao vahtu täis lasksid olidki tulemuseks tilkuvad klaasid ja hallitus.
Comment
-
Vs: Elektriline aknasoojendus
Veneajal ehitatud ühikad on paljud ehituslikus mõttes täielik kräpp.
Sellega olen nõus ning kõige õigem oleks need maha lõhkuda ning uued ehitada.
Samas ei ole sellise otsuse tegemine kindlasti ühika elaniku teha. Kui veneaegsel ühikatoal ongi õhutusena arvestatud ainult akna pragude kaudu liikuvat õhku, siis ei ole akna tihendamine küll kuigi mõistlik tegevus. Niimoodi lõigatakse toast ära viimanegi õhuvahetus. Oh seda pahnutti siis, mis seal hommikuks toas olema hakkab.
Ja kuna lahendus on nii kui nii ajutine, siis sellist pirnikompunni võiks ikkagist proovida.
Ma ei poolda üldiselt sitast saia tegemist aga antud case on selles mõttes erand, et kui hoone ümber akna on "haige" siis akna ravimisega seda hoonet ei paranda.
Autol on ka taga- ja osadel ka esiklaasisoojendus. Seda ka just sellepärast, et klaasilt jääkristalle efektiivselt eemaldada. Ja keegi väida, et autos klaasi soojendamise idee napakas oleks.
Comment
Comment