Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mesipuu temperatuur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Mesipuu temperatuur

    Väga ilus. Kunagi proovin asja WRT54G peal käima ajada ei õnnestunud, siis dd-wrt tuge polnud ja ainuke võimalus oleks olnud open-wrt. Ükspäev proovisin ka ühte ruuterit millel dd-wrt peal aga ei saand ka seal tööle, ilmselt sel põhjusel et seal kasutatakse mingit kohitsetud versiooni. Peab mingiaeg wrt54g tagasi tooma ja seal peal uuesti katsetama.

    Comment


      #47
      Vs: Mesipuu temperatuur

      ..pole seda threadi täpselt jälginud, võibolla offtopic, aga seonduv..
      mullu üks vend osales pic32 konkursil taru monitoorimise kontrolleriga :

      Comment


        #48
        Vs: Mesipuu temperatuur

        Ega ka minu ruuter vaba mäluga ei hiilanud
        Proovisin juba mõni aeg tagasi SD kaardi tuge käima saada, aga ei õnnestunud.
        Arvasin et eks see probleem kuskil GPIO portide valesti määramises ole - leitud juhendid ei langenud minu ruuteri trükkplaadiga täpselt kokku.
        Nüüd leidsin just täpselt sama mudeli jaoks tehtud juhendi, kuid ikka ei midagi.
        Tuli välja, et probleem oli olnud kasutatavas pistikus (floppy juhtme küljest võetud ilmselt 5" draivi jaoks mõeldud) surusin nimelt kaardi liiga sügavale ja kantaktid ei andnud ühendust.
        Uuesti mälukaarti lisades kasutaks micro-SD kaarti ja joodaks juhtmed micro-SD <--> SD adapteri külge.
        Selline 1 GB komplekt maksis Photopoindis soodushinnaga 107.- krooni.

        Samuti on kasutatav SD kaart vaja formaatida Ext2 failisüsteemi.
        Selleks kasutasin KNOPPIX live CD LINUX -it - see reseti nupuga mängimine kaardi ruuteris formaatimiseks kuidagi ei meeldi mulle.
        Peale seda on mälu ikka üksjagu palju - saab ärakohitsetud asjad busybox pakketiga tagasi võluda.
        Minu ruuteris läks käima see valmiskompileeritud pakett, kopeerisin ta WinSCP -d kasutades nimega digitemp kataloogi /mmc (SD kaardi peakataloog) ja seal kataloogis olles (peale käivitamisõiguste andmist) käivitasin ta telneti aknas vastavalt õpetusele.
        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

        Comment


          #49
          Vs: Mesipuu temperatuur

          Muidu töömälu saab ka WRT54GL edukalt 16MB asemel 64MB peale vahetada kui sellest puudu peaks jääma.

          Enda omal tegin ja töötab.

          Comment


            #50
            Vs: Mesipuu temperatuur

            Esmalt postitatud silver7 poolt Vaata postitust
            Tere.
            Eile see on 23.01 sai lõpuks kokku tinutatud kuid kahjuks tööle ei saanud.http://www.digitemp.com/index.shtml Siit programmi kätte ei saanud.Minu arvuti on nii turvatud et demo versioone käima ei lase. http://www.elektroniikka.org/thermometer/?page=mainpage .sellelt lehelt sain programmi,kuid jällegi programm ei leia andurit üles.Adapter sai soomlase skeemi järgi http://www.elektroniikka.org/thermometer/?page=adapter
            Sõbrad proovisid teise arvuti peal ,seal sama jama. Praegu jälle mõistus otsas.
            Kas skeem on ikka õieti kokku joodetud?
            Skeemi väljundisse peale pordi initsialiseerimist piisav pinge ikka tekkib? (Uuema aja COM pordid on madalama pingega.)
            Kas sellel soomlaste programmil mingit COM pordi testimise võimalust pole?
            Kas proovid alguses kõigi anduritega, või ainult ühega? (Tegin endal termomeetri toa anduri juhtme veidi pikkemaks ja peale seda kadus side kõigi anduritega. Ükshaaval oli side olemas, kui aga ühendasin toa anduri ca 2,5 m juhtmega taha, siis programm enam andureid ei leidnud. Tegin siis andurite kaabelduse veidi ringi kasutades tootja juhendit. )

            Enda termoneetrist kah:
            Muutsin ka ajad ära: logitakse iga 5 minuti tagant ja andmeid laetakse 30 minuti tagant.
            logi fail näeb välja selline:

            1264850174 43.19 11.56 21.38 -6.75 52.44 46.00
            1264850234 43.19 11.63 21.50 -6.69 52.44 45.88
            1264850294 43.19 11.69 21.50 -6.56 52.50 45.88
            1264850354 43.19 11.69 21.50 -6.38 52.50 45.88
            1264850414 43.25 11.56 21.38 -6.38 52.50 46.00

            (või õigemini oli ta selline siis kui logimine veel 60 sek tagant toimus)
            Kui logi failile anda .csv laiend avab tabelarvutus programm selle suhteliselt lihtsalt.
            Milles esimene number on UNIX aeg, st GMT aeg sekundites alates 1970 aasta 1. jaanuarist (Exeli funktsioonid aja teisendamiseks on netist leitavad) järgmised numbrid on juba andurite mõõdetud temperatuurid.
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #51
              Vs: Mesipuu temperatuur

              Tere.
              Oleme siis niikaugele jõudnud et asi toimib.Vigadest .Alguses ei olnud BAT-d õiged.XP ei leia andureid.
              Töötab praegu läptopis win-98 peal.Programm digitemp.Click image for larger version

Name:	digitemp.jpg
Views:	1
Size:	28,5 KB
ID:	865131
              Praegu taga 2 andurit
              viimati muutis kasutaja silver7; 31 m 2010, 09:56.

              Comment


                #52
                Vs: Mesipuu temperatuur

                Natu offtopic, aga ega keegi ei oska kommenteerida kas see asi vista peal kah jooksma hakkab? On keegi proovinud?
                Condemn the hive.

                Comment


                  #53
                  Vs: Mesipuu temperatuur

                  Xp peal jookseb küll ilusti, ilmselt töötab ka vista peal edukalt.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Mesipuu temperatuur

                    Tere.
                    Mismoodi xp peal tuleb seadistada.Seal vist portidega midagi seoses.
                    Edasi prooviks juba edasiarendust ruuterile.
                    Vs: Mesipuu temperatuur
                    Temperatuuride mõõtmise, salvestamise ja graafikute kuvamise üle võrgu võib ka ruuteri hooleks jätta:
                    http://www.lecad.uni-lj.si/~leon/other/wlan/wrt54ow/
                    viimati muutis kasutaja silver7; 31 m 2010, 14:56.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Mesipuu temperatuur

                      Kas kuidagi lihtsalt saaks sellele mõõtmisele lisada veel sellise asja, et kui temp läheb üle teatud kraadi või alla, siis vastavalt sellele lülitatakse küte sisse või välja?

                      Comment


                        #56
                        Vs: Mesipuu temperatuur

                        DS1821 - 1-wire termostaat. Arvutiga proged lülitus hetked sisse.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Mesipuu temperatuur

                          Esmalt postitatud silver7 poolt Vaata postitust
                          Tere.
                          Mismoodi xp peal tuleb seadistada.Seal vist portidega midagi seoses.
                          Edasi prooviks juba edasiarendust ruuterile.
                          Vs: Mesipuu temperatuur
                          Temperatuuride mõõtmise, salvestamise ja graafikute kuvamise üle võrgu võib ka ruuteri hooleks jätta:
                          http://www.lecad.uni-lj.si/~leon/other/wlan/wrt54ow/
                          ... seda, et graafikute kuvamisega ruuteri ikka vist niisamalihtsalt hakkama ei saa
                          Minul tegeleb graafikute joonistamisega planet.ee server - seal on PHP tugi (mille peal jookseb minu kasutatud JpGraph )
                          Digitemp 'i ennast ma kahjuks graafikuid joonistama ei saanud.
                          MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                          KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                          Comment


                            #58
                            Vs: Mesipuu temperatuur

                            Tere.
                            olen aru saanud et ruuter on võimeline logima.Ruuterist saaks siis andmed arvutisse vifi kaudu.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Mesipuu temperatuur

                              Kui keeruline/kas üldse võimalik oleks võimalik selline asi.See seade USB ülemineku kaudu tööle saada nii, et hakkaks vastavalt temperatuurile soojendust sisse/ välja lülitama?

                              Comment

                              Working...
                              X