Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Relee juhtimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Relee juhtimine

    Kas on reaalne lülitada releed sisse/välja...
    Kui näiteks kasutada lülitit...
    Kui lülitit ühe korra vajutada lülitub relee välja...
    Kui kaks korda vajutada lülitub relee sisse...

    Ideaalne oleks kui lüliti all hoidmis aeg poleks piiratud... ja kahe vajutuse vahe võiks ca 10-20sekundit...

    Või teine variant
    Kui lülitit all hoida näiteks kuni 10 sekundit lülitab relee välja...
    Ja kui lülitit all hoida näiteks alates 20 sekundit lülitub relee sisse...

    Teine variant oleks lihtsam kasutada...aga kumb lihtsam teostada oleks?

    #2
    Vs: Relee juhtimine

    Informatsiooni on liiga vähe.

    Mis on asja rakendus täpsemalt?
    Kas lüliti kaudu peab saama üheselt seada relee olekut või piisaks ka ainult oleku vahetusest? Esimesel juhul tuleb skeem (või tarkvara) keerulisem.
    Kas teine variant peaks toimima nii, et kümne sekundi jooksul pärast lüliti vajutamist lülitub relee välja ning siis veel 10 sekundi möödumisel uuesti sisse (algolek oli ,,sisselülitatud")?
    Kas lüliti vajutaja saab tagasisidet relee oleku kohta?

    Mikrokontrolleriga oleks (vähemalt minu jaoks) ühe õhtu projekt, eraldi loogikakividega läheks rohkem aega ja tuleks keerulisem.
    Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

    Comment


      #3
      Vs: Relee juhtimine

      Mõte on auto eelsoojendit sisse ja välja lülitada.
      Ehk siis kui soojendi töötab seni kuni relee kontaktid on suletud. Ja kui relee kontaktid avanevad lülitub soojendus välja.
      Kasutada tahaks telefoni...
      Telefonilt kasutaks nuppude valgustusele tulevat voolu...
      Ehk siis kui helistada...läheb nuppude valgustus põlema ja see lülitaks relee sisse...

      Aga kuna telefoniga helistades pole asi päris täpne...
      Siis mõtlesin ,et kui nüüd helistada ja lasta kutsuda näiteks 20 sek siis valgustus põleb ka vähemalt 20 sekundit...ehk siis umbes 20 sekundi pärast alles lülitub relee sisse
      Kui tahaks seadet välja lülitada laseks kutsuda ainult paar korda...

      Kui nüüd kasutada seda esimest varianti kus peaks kaks korda helistama ,et seade sisse lülitada...
      Oleks parem see ,et kui keegi võõras helistab ei lülituks seade sisse...Juhul muidugi kui ta just 2x järjest ei helista...

      Veel üks nö poolvalmis asi millest üldse idee sain oleks selline


      Mõtlesin lihtsalt ,et äkki ise sarnane asi välja mõelda tuleks veel soodsam...

      Comment


        #4
        Vs: Relee juhtimine

        No selle valgustuse süttimise ja muude helistamistega jääb alati see oht et võib keegi suvaline helistada ja asja tuksi keerata niiviisi. Kõige lihtsam oleks ikkagi teha te helistad lülitab järgi, helistad, lülitab välja. Valgustusega veel see jama et kui aku tühjeneb, kas siis ei viska koos teatega ekraani põlema? Laadijaga pidevalt autos siis vist viskab kah korra kõik põlema et aku täis. Seega peaks see valgustuse põlemise signaal olema mingi kindla pikkusega, et iga sähvatuse peale ei reageeriks. Konkreetset trigerit ei oska soovitada.
        Condemn the hive.

        Comment


          #5
          Vs: Relee juhtimine

          Tere!

          Miks üldse kasutada mobiili ja releeplokki? Olemas ju raadiosaatjad mida saab ümber ehitada selle probleemi lahendamiseks.

          Comment


            #6
            Vs: Relee juhtimine

            Teema algataja ei öelnud, et ta seda eemalt telefoniga teha tahab . Ikka kohapealt ja telefoni klaviatuurist lähevad siis jämedad juhtmed releesse.

            Comment


              #7
              Vs: Relee juhtimine

              Heameelega kasutaks auto originaal pulti...
              Aga kuna puldil on ainult avamis ja sulgemis nupp... ei suutnud sellega midagi välja mõelda.
              Mingi võimalus oleks ohutuledest signaal võtta ja kui puldil näiteks sulgemis nuppu 3x vajutada lülitub sisse vms... ehk siis peaks mingi asi suutma lugeda ohutulede vilkumist...

              Miks ei taha raadioteel pulti...kuna ei taha lisapulti... muidu võiks kasutada auto signalisatsiooni vms...

              Telefonilt võtaks aku ära ja ühendaks telefoni auto akuga... Iseasi kui keerukas see on kuna autol pinge ju kõigub

              Comment


                #8
                Vs: Relee juhtimine

                ...rohkem ei oska keegi midagi öelda?

                Mõtlesin siin ,et kui oleks olemas seade mis loeks ära näiteks ka suunatulede vilkumisi...saaks ka seda kasutada ja telefoni poleks üldse vaja...

                Näiteks kui suunad vilguvad 6x läheb tööle ja kui 4x läheb välja...

                Aga nagu aru olen saanud pole asi nii lihtne...muidu oleks rohkem sõna võetud kuidas asja lahendada...

                Comment


                  #9
                  Vs: Relee juhtimine

                  Esmalt postitatud Tuhkur poolt Vaata postitust
                  Mõte on auto eelsoojendit sisse ja välja lülitada.
                  See tähendab ju ikka 230V toidet pistikupesast. Seega kodus kasutamist. Kas pistikupesasse pistetav programmkell ei tuleks kõne alla. Saab ka igal nädalapäeval eri kellaajal ja erineva kestusega lülitama panna, kui vaja.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Relee juhtimine

                    Tegu siiski autonoomse soojendiga mis töötab auto kütusega...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Relee juhtimine

                      Mul muidu peaks olema üle üks isetehtud kontroller auto eelsoojenduse lülitamisks. Saab ühendada termtakisti, et lülituks vastavalt temperatuurile ja lülitustemperatuur on reguleeritav. Vidinat juhib PIC ja väljundis on relee. LED-numbrite ja kahe nupu abil saab seadistada kellaaega, sisselülitumisaega ja soojenduse kestvust (kui õieti mäletan). Ei ole seda autos katsetanud, aga laua peal töötas küll. See sinu telefoni idee tundub olevat tüütu ja mitte väga lollikindel. Selgita kõigepealt oma eesmärki, et inimesed teaks soovitada võibolla mingeid teisi ideid. Kui sa küsid, et kas on reaalne lülitada releed sisse/välja, siis mina vastaks lihtsalt "Jah", aga see ei ole vist päris see, mida sa vastajatelt ootad.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Relee juhtimine

                        Esmalt postitatud Tuhkur poolt Vaata postitust
                        Kui lülitit ühe korra vajutada lülitub relee välja...
                        Kui kaks korda vajutada lülitub relee sisse...

                        Ideaalne oleks kui lüliti all hoidmis aeg poleks piiratud...
                        ja kahe vajutuse vahe võiks ca 10-20sekundit...
                        Võtame mikroskeemi mis rakendub 10- 20 sekundiks.
                        Käivitub see aeg siis nupu lahtilaskmise hetkest.
                        Kui nüüd ajasignaal ja nupp on korraga rakendunud lülitub relee.
                        Kui on nupp all, aga ajasignaali pole lastakse relee lahti.

                        Vast oleks veel vaja ahelat mis rakendunud relee puhul ei luba ajasignaali
                        lõppemist kuni nupp on all.

                        Kas ühe mikroskeemiga saab teha ei tea, kahest kivist peaks piisama..

                        Comment


                          #13
                          Vs: Relee juhtimine

                          ...seda ma usun ka ,et on reaalne... aga ilmselt teostusega ei saa igaüks hakkama.

                          Mul on programmkell olemas.
                          Aga kuna tihti ikkagi ei ole teada täpselt autoga sõitmis aega oleks parem seda eemalt sisse lülitada.

                          Ma võiks ideid anda mitmeid kuidas asi võiks toimida...
                          Aga mul pole aimugi kui reaalne mu ideid teostada on. Ja kui kulukas see on ja kas ma ka ise hakkama saan...

                          Põhimõtteliselt näen mina kahte varianti.
                          Kas kuidagi telefoni abiga või auto originaal puldiga(kasutades siis ohutulede signaali ja näiteks ka valvesoleku signaali)
                          Aga ei tea mida vaja on selleks mis suudaks minu antud signaalidega midagi peale hakata...

                          Viimase postitaja loogika tundub päris mõistlik...

                          Kuna päris elektroonik ei ole siis skeemidest ka suurt midagi ei jaga...

                          Aga Nagu aru saan oleks vaja aegreleed... mis rakendub 20sekundit hiljem kui käsklus anti... ja võiks kesta ka näiteks 20 sekundit...
                          Ehk siis kui 20 sekundi jooksul teis korda ei helista ei juhtu midagi...
                          Aga kui nüüd teist korda helistada siis sealt edasi saaks juba tavalist releed kasutada...
                          Ja siis oleks vaja näiteks kolmandat releed mis katkestaks teise relee kuna esimesel 20 sekundil ju ajarelee pole rakendunud...

                          Tundub nagu loogiline...(vähemalt ise saan aru mida eelmine postitaja mõtles ja minu arvates tundub see täitsa teostatav olevat...)
                          Ehk siis tõenäoliselt ei pea selleks nüüd releesi kasutama kuna voolud pole suured...isegi soojendi lülitamiseks pole suurt voolutugevust vaja kuna signaal läheks eelsoojendi programmkella sisendisse.

                          Aga kuidas see ajarelee tegemine peaks käima?
                          viimati muutis kasutaja Tuhkur; 21 m 2010, 19:28.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Relee juhtimine

                            Kas olen õigel teel kui taimeriks sooviks sellist asja kasutada?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Relee juhtimine

                              Tundub et relee on su lemmik elektroonikakomponent. Relee puuduseks on suur voolutarve ja kulumine. Kui sisselülitatav seade töötab aku pinge pealt, siis soovitaks kasutada transistorit. Ilma mikroprotsessorita skeemi puhul ühest kivist võibolla ei piisa. Kui tahad kindlasti ise teha aga mikroprotsessori progemisega hakkama ei saa, siis võid ju lihtsalt skeemi kokku joota ja lasta kellegil teisel progeda. Kui muidugi vaba aega on palju, siis võid ise kah pusida.

                              Comment

                              Working...
                              X