Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

takisti tuvastamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    takisti tuvastamine

    Tervist.

    küsimus järgmine..
    mis tähendab helepruun triip takistil? minujaoks oli see nagu peaga vastu puud jooksmine
    kollase alla ta ei lähe, valge ta pole, hall siis saaks mingi absurdse takistuse jne. vaevalt et ta kulla alla läheb.

    alustades lugemist kõige äärepoolsemast: pruun, pruun, must, helepruun?, helepruun?.

    seni on kõik takistid plaadil olnud 1% tolerantsiga, kui suur on tõenäosus, et kõik takistid plaadil peaksid olema 1%
    et ehk on tehases asi natu paigast nihkunud ja esimene triip on hoopis teises otsas. mis on silmaga nähtavalt kaugemal takisti lõpust

    -<||||| >- siin siis sama järjestus mins üleval. vasakult: pruun pruun must jne.

    ok segane nagu mu jutt oli, ehk mõistate, et kui juhtmed kokku lasta, siis paremat seletust ei saagi tulla.
    tänud.

    #2
    Vs: takisti tuvastamine

    /takistitekooditabel
    kas oranz ei klapi?
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: takisti tuvastamine

      viimane ei saa oraanz olla ju? või saab?
      igatahes, ma annan teile pildi, mõelge ise välja. mul jooksis juhe kokku. pildil ka roosa lint.. võite seda kah lahti mõtestada.
      küsin, kuna eeldan, et teistel on rohkem kogemusi selliste asjadga. et värvid varieeruvad. samal plaadil on ka selliseid takisteid, kus võid juba väga kaugelt lugeda, mis on mis aga mõned on lihtsalt müstika.

      Comment


        #4
        Vs: takisti tuvastamine

        Jooda lahti ja mõõda testriga ära!
        Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

        Comment


          #5
          Vs: takisti tuvastamine

          Ehk on ikkagi punane-punane-must-pruun-pruun = 2k2 1% veaga?
          Kas takistit korraks lahti ei saa joota ja ära mõõta?
          Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

          Comment


            #6
            Vs: takisti tuvastamine

            usun, et mind löödaks maha kui seda teeks. nimelt endal samasugune vigur kodus olemas, ant ei sisse põles peotäis takisteid... ja see konkreetne mille pealt spikerdan, on sõbra oma.
            ilmselt nüüd ka võimas valgustus muudab nati neid värve. kui tava valguse käes vaadata, siis see roosa on pigem punane ülemisel takistil siis vasakult lugedes helepruun helepruun must pruun pruun

            kui takisti kaardi küljes siis vist pole mõtet isegi üritada midagi mõta? ses mõttes, et kas ta mingi ligikaudse numbri annaks või paneb täitsa aiateibaid?
            ses suhet et see oleks juba abiks kui teaksin palju neid nulle olema peaks, sealt edasi saab juba ise leiutada ja katseeksitus meetodil proovida.

            Comment


              #7
              Vs: takisti tuvastamine

              Siis on veel variant, et ülemine takisti on pruun-pruun-must-kuldne-kuldne (lugedes pildil tagurpidi) ehk 110x0,1 R = 11 R ja 5%.
              Alumine oleks siis punane-must-must-punane-pruun ehk 211x100 R = 21,1 k ja 1%.

              Mõõta võiks plaadil ikkagi - saaks ülemisel takistil vähemalt suurusjärgugi teada.
              Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

              Comment


                #8
                Vs: takisti tuvastamine

                Hädaga naksa üks jalg hästi plaadilähedalt ära, mööda ära, ja jooda kinni. Kes vaadata ei tea, see ei näe, ja midagi halvemaks sellest ka ei lähe.
                Erilahendused.
                PS või mail.

                Comment


                  #9
                  Vs: takisti tuvastamine

                  tänud, eks ma siis pusin edasi.
                  muudmoodi ei saa tulemuseni, siis pean kasutama viimase posti idee, mis ei ole jah nii hävitav.
                  ja kui peaks pärast vahele jääma, siis ütlen et sina käskisid eks

                  Comment


                    #10
                    Vs: takisti tuvastamine

                    Vabalt võib ka takistit plaadilt lahti kangutamata mõõta. Reegel, et plaadil mõõtes saame vale tulemuse, ei ole 100% reegel. Oleneb, kuhu see skeemis läheb. Mõõta ühtpidi ja siis teistpidi. Suurem näit on tõele lähemal, tingimusel, et just värskelt pole voolu välja lülitatud ja mõnes kondekas veel särts sees. Aga seda 11,0 oomi ja 5% ma eriti ei usu, sest viie triibuga takistid on ikka 2% ja parema täpsusega. Samuti on teine takisti teistpidi plaadil. Vaadake, kumma otsa poole on triibud nihutatud.
                    viimati muutis kasutaja Padasonic; 21 m 2010, 03:45.
                    Harjutamine teeb harjutajaks.

                    Comment


                      #11
                      Vs: takisti tuvastamine

                      kui ma ei eksi, siis mulle tundub, et kõik takistid plaadil on 1% tolerantsiga, kuna tegu on digivõimendiga, mis on üsna kallis.. sellepärast ma kohe lahti jootma ei kukkunudki. pealegi seda eestist uut ei saa kah. aga tänud.

                      oli plaanis küsida ka just, et kui plaadil mõõta, siis kui palju ta mööda paneb ja kuhu poole reeglina. sealt ma vastust ülesse ei kirjutaks niikuinii, pigem oleks abiks tuvastamaks, mis triipudega tegu.

                      tänud

                      edit:
                      ülemist takistit näitas üsna täpselt. seda ma aimasin, et need triibud on oraanz oraanz must pruun pruun seega 3k30 1% ja tester tuias 3,3k ja 3,2k vahel. seega päris puusse ei pane.. värvist nati aimu saab, siis edasi peaks asi lihtsamini minema..
                      alumisele andis 19,32k ühtpidi ja 19,87k teistpidi värvide järgi 20k seeda 20k0 1%

                      tänud neile kes aitasid! tundub, et suudan nüüd ise jätkata. tester on ikkagi hea abiline...

                      edit2:
                      tekkis küsimus: miks ontakistit ühtepidi mõõtes üks tulemus ja teistpidi teine? olen ka tähele pannud, et mida kõrgem takistus, seda suurem on nende vahe, ja kaugus sellest mis peaks olema...
                      viimati muutis kasutaja Kilplane; 02 m 2010, 01:06.

                      Comment


                        #12
                        Vs: takisti tuvastamine

                        Esmalt postitatud Kilplane poolt Vaata postitust
                        tekkis küsimus: miks on takistit ühtepidi mõõtes üks tulemus ja teistpidi teine?
                        Kuskil ahelas on diood või transistor (eraldi või mikroskeemis), mille siire ühtpidi juhib, teistpidi mitte. Tester annab takistuse mõõtepiirkonnas alalispinget välja, millega takistit mõõdetakse.
                        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                        ATiP1pN4XeM

                        Comment

                        Working...
                        X