Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kõrgepinge proovik USB ossile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõrgepinge proovik USB ossile

    Muretsesin omale lihtsa ossi: http://www.usbscope.eu/ . Asi on vajalik tsikli süütesüsteemide kontrollimiseks, sellest riistapuust peaks alustuseks piisama. Nüüd on aga asjale vaja proovikut (on sihuke veider sõna, tõlgitud ingl.k. probe) kõrgepingeahelale, s.t. asi peaks üle elama vähemalt 20-30 kV. Kas keegi oskab välja pakkuda mingit odavat lahendust kas siis valmistoote või skeemi näol?

    Tänud ette!

    #2
    Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

    Ehita ise.
    Ossi sisend takistus on 1M, pinge 40V mahtuvus 27pF
    Sisendisse jadas takisti. 999Moomi . ehk 9x 100M takke, 9x10M takke ja 9x1M takke jadas. 30 takki.
    mahtuvus võis kh olla kompenseeritud ehk 27pF/999 paraleeli selle 30 takiga.
    Näiteks samuti 9x 0,27pF, 9x 2,7pF, 9x27pF, kõik jadas.
    Kogu kompot valada plast toru sisse eposse või veelparem silikooni.

    EDIT:
    Ups, unustasin vaadata linki. See pole oss, sellele raske nime anda muidugi, p tähega sõna meenub.
    34+8EURI
    Jh sa oled kõvasti tillist saanud. See riistapuu maksab 20 eeka, kui sedagi. Sellise klotsi saab 15 minutiga kokku laotud ja soft 30 minta.
    Sinna mu kirjeldatud prooviku tegemine ei sobi kahjuks sest see pole oss vaid heausksete ostjate lollitamisvahend.

    Kasutades PC helikaarti saab sellise riistapuu TASUTA, netis mustmiljon softi selleks otstarbeks.


    Peal on PIC16F870 teadjad teevad omad järeldused juba sellest
    viimati muutis kasutaja murphy; 29 m 2010, 22:54.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #3
      Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

      Olen üsna nõus selle arvamusega, aga unustasin mainida, et asja on mul vaja välitingimustesse, s.t läpaka taha, selleks oleks olnud vaja mingisugust välist helikaarti... ja miskipärast ma ei arva, et keegi oleks vabast ajast odavamalt nõus olnud mulle klotsi kokku laduma ja selle koos softiga toimima panema. Ise ma piisavalt asjast ei jaga. Mulle vajalik profiasi maksab alates natuke alla 20 k, seda raha mul hetkel võtta ei ole ning võtta poolikut lahendust poole hinna eest ehk suurusjärgus 5-6 k ei ole ka vist mõistlik. Ja mul on vaja hetkel primitiivset asja, millega mõõta impulsi- ja voolumähise signaale, kõrgepinge oma oleks ka hea, kui juures oleks. Niisiis, küsimus jääb - kas ja kuidas antud apastraadiga on võimalik tsikli või auto kõrgepingeimpulssi mõõta?

      Comment


        #4
        Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

        ei ole eriti võimalik ilma välise analoog skeemita, esiteks see oss aeglane.
        Teiseks kui kasutakski sisend pinget jaguri kaudu siis analoog sisend tuleks bufferdada, ehk hunnik skeemi juurde.
        Väliseid USB helikaarte saaks selle raha eest mitu tk.
        See klots vaevalt sul niiskuskindel vms on.

        Kui aga siiski tahad mõõta siis otsi mõni hobielektroonik, teeb sulle 1M sisend takistusega, op võimendiga buffri, mille võimendus tegur 0,1. Ehk sisendis 1/10 jagur mille kogutakistus 1M ja siis opakas võimendusteguriga 1. Soovitavalt rail to rail. OPA340 näiteks
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #5
          Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

          Noh, põhiviga on ilmselt see, et oleksin oma ossiotsinguid pidanud siit foorumist alustama
          Nii eneseharimise mõttes küsiksin, et milline oleks siinsete meeste pakkumine mulle vajalikule riistapuule? Hea variant oleks 3 kanaliga USB oss, mõõtepiirkonnad 1. kanal 0-50V, 2. kanal 0-500V, 3.kanal kuni 30kV. See, et aeglane, ei oma vist tähtsust, mehaanilisel liikumisel tekkivate elektrinähtuste mõõtmiseks peaks vist suvaline oss piisavalt kiire olema. Ja niiskuskindlus ka muret ei tee, lihtsaim vahend on klots lihtsalt niiskuskindlasse installikarpi uputada.
          Ja kui keegi viitsib mulle vajaliku buffriga tegelda, olen samuti pakkumistele avatud. Üldse huvitab igasugune inf, mida antud teemal kõrva taha panna.

          Comment


            #6
            Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

            need niiskuskindlad karbid koguvad niiskust.
            Kindlaim viis lakkida ja siis silikooniga katta.
            pingete jaoks on probed. 20-50V on ossidel tavaliselt 1x probe ehk otse yhendus.
            sul vaja 1000x probe. selle annab ehitada.
            Elfas on igast USB klotse müügil.
            Siin läbi ka jooksnud erinevaid teemadest.
            10Mhz oleks sul paras.
            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

            Comment


              #7
              Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

              1000x probe? 500V jaoks ikka 100x probe?
              Elfas hakkavad 2-kanalise ossi hinnad 4000 eegust. Vabandan lolli küsimuse pärast, aga mida see 4000-ne mulle vajaliku signaali mõõtmise juures oluliselt paremini teeb kui minu 40 eurine? Kui see välja arvata, et high voltage probet on lihtsam ehitada... Ja ükskord pean ma niikuinii profiriista ostma.
              Ning niiskus mulle eriti muret ei tee. Vaevalt et karbis klots oluliselt kehvema niiskustaluvusega on kui läpakas. Koos nendega ju opereerima peab.

              Comment


                #8
                Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

                ära võta seda eelpool olevat täiega maha tegevat juttu tõepähe. eks igalühel ole oma maitse ja arusaam asjadest.
                tavaline 4000 analoog oss ei sobi vast sellepärast, et sel puudub mälu ja kui süüde vahelejätab vms siis seda on sealt "live" ekraanilt suht võimatu jälgida jne.
                ja samas tsikli süüte uurimise jaoks oleks mistahes profi oss ilmne overkill.

                saaksid enamvähem hakkama ka oma olemas olevate vahenditega.
                1. kasuta seda usb junni
                või
                2. läppari helikaardi line-in või mic-in sisendit + vastavat softi

                selle pinge jaguri pead muidugi mingisuguse tegema. ja võiks lisada ka kaitse stabikad, kui juhtumisi niiskuse või ajajooksul mustumise tõttu peaks ülelööma, siis jääksid läpparist ka ilma.

                ja üldse mõõtmiseks muidu on süüte puhul kombeks panna süüteküünla juhtmele väljaspoolt seline hammasteta krokodill, mis mahtuvusega läbi isolatsioni need impulsid kinni püüab. ja kui kaabel ok on ja läbi ei löö, siis pinget pole tegelt ollagi

                Comment


                  #9
                  Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

                  Läppari helikaardiga on selline lugu, et mul on vaja vähemalt kahte kanalit. Minu omal on ainult mic-in ja see on mono. USB või PCMCIA helikaart maksab selle usb junniga samasse kategooriasse ja nendega peab veel jändama hakkama. Pingejaguri ehitamisega saan ma hakkama, selles ei olegi probleemi, asi oli selles, et kõrgepinge jaoks ju tavaline jagur ei kõlba.
                  Aga see kaabli pealt impulsi lugemine kõlab huvitavalt. Kuigi, ega sellega vist pinge suurusjärku ei mõõda, see on tõenäoliselt sihuke on-ei ole teadmine. Aga mingi 10% täpsusega võiks pinget ikka teada.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

                    üks puudus, mis vb ehk jah nende odavate lahenduste puhul kimbutama hakkab, on madal samplimise sagedus. see 40 kilosamplit ei pruugi kõrgepinge impulssi tippu täpselt ära tabada igakord. ja võib tekkida mulje, et kõik impulsid on erineva amplituudi ja kujuga. sel juhul vast pinge (tipp väärtuse) saamiseks võiks teha enne alaldamise - mingi diood ja silukonde enne ossi sisendit. see tekitab pildipeal küll sellise laia hammaspinge, aga need oleks alati proportsioonis tegelikult aset leidnud kõrgepinge impulsi väärtusega. kui on mingi vahelejätt, siis selles kohas hammas palju pisem või puudub. täpset pinget muidugi sel juhul see ei näita, vaid hammaste tipud on mingi suurusjärgu võrra väiksemad. ise peab tambovi koefitsendiga korrutama natuke juurde

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kõrgepinge proovik USB ossile

                      unustame mainida veel et selle PIC-i ADC sisend tarbib särtsu, bufferdamine on hädavajalik sest sisend takistus pici ADC-l sõltub otseselt samplimis sagedusest ja seega pole konstant.
                      Siis ma ei näe referensi generaatorit, mu meelest neil piccidel sisemist REF-i polnud. Seega on USB toide referens.
                      Samuti ei saa minna sisendiga negatiivseks seega buffer peaks võimaldama veel offseti.
                      See loetelu jätkuks forever. Analoog skoop on selle klotsi kõrval vägev pill. Kuna enamus skeemi on puudu siis ma nimetakse seda "Pinge erinevuse mõõtja USB toite ja sisendi vahel" Või siis "ylimalt ebatäpne USB voltmeeter, 0-USB_VDD".
                      Aga noh eks igaühel ole oma arusaam mis on skoop.
                      Televiisorit võib kh sort of skoobiks nimetada.

                      Mahtuvusega kinni püüab....
                      Selleks on spets jupid olemas, kutsutakse "Surge arrester", igal viisakal skoobil on sisendis selline. Pmst on huumlamp aga täpsema süttimispingega.
                      viimati muutis kasutaja murphy; 30 m 2010, 18:18.
                      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                      Comment

                      Working...
                      X