Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

    Konde viga? 10nF vs. 0,01uF...
    Teiseks: Proovi triacil MT1 ja MT2 omavahel ära vahetada, isegi sellega piinelnud. Ehk et esimene ja teine jalg.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #32
      Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

      vahetasin ära aga sama jama. Äkki see triac mis mul on, on läbi läind selle jama peale juba.
      Võibolla on mul triaci asemel sümistor.
      viimati muutis kasutaja markoman; 13 m 2010, 15:48.

      Comment


        #33
        Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

        Triac ongi sümistor. Soovitaks ka kontrollida jalgu. Avamiseks peab lülitama G kokku (läbi takistite) T2-ga. Kui üldse ei avane on ilmselt lülitamise viga. Kui on kogu aeg avatud, siis on ilmselt õhtal.

        Comment


          #34
          Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

          Nagu ma enne kirjutasin, eemalda skeemist kõik elemendid, peale triaci.Kui võrkuühendamisel lamp süttib, on kas triac vigane, valesti ühendatud või on hoopis kusagil lühis.Igal juhul tuleb siis skeemist eemaldada ka triac ise.

          Kas tester on olemas?

          Kui ainult triaciga lülituses lamp ei sütti, hakkad ükshaaval asju tagasi panema. Esmalt 330 oomine takisti, siis 360 oomine, siis optron, siis 470 oomine, siis annad skeemile 5V ja kõige lõpuks 39 oomi ja 10 nanone konde.See viimane osa skeemist ei ole tööks hädavajalik, on mõeldud põhiliselt häirete vähendamiseks.
          Iga jupi lisamise järel pingestad skeemi ja kontrollid käitumist.Enne 5V pinge andmist lamp süttida ei tohi. Kui süttib tuleb konkreetse jupi lisamisel tekkinud viga leida ja kõrvaldada.
          Ära unusta ühenduste tegemise ajaks skeem pingevabaks teha!

          Triaci andmeleht: http://www.datasheetcatalog.org/data.../323023_DS.pdf
          Optroni andmeleht: http://www.datasheetcatalog.org/data...la/MOC3021.pdf
          viimati muutis kasutaja tcumen; 14 m 2010, 14:32. Põhjus: Terminoloogilise apsaka parandus.

          Comment


            #35
            Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

            Digitaalse testri lasin õhku aga mingi veneaegne tester on alles.

            Comment


              #36
              Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

              See pane siis oommeetri režiimi ja mõõda triaci siirded üle. Pingevabas olekus muidugi.
              Takistused x-x ja y-y vahel.
              Kui ise hinnata ei oska, kriba mõõdetud väärtused siia.
              Lisatud failid

              Comment


                #37
                Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

                panin skeemi ainult triaci. ühendasin ainult 1 ja 2 jala. 2jalg läks 230voldisesse. ma ei teadnud kuhu g panna, aga igatahes 1ja2 jalaga see lamp põlema ei hakand.

                Comment


                  #38
                  Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

                  Kui G on lahti ja lamp ei sütti, on triac ok. Loe nüüd uuesti mu üle-eelmist posti ja hakka juppe ükshaaval lisama.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

                    mu testriga on nii et volte saab mõõta aint. teisi asju saaks ka ,aga sellel käivad sees mingid imelikud patakad, mida mul ei ole.



                    330 oomisega ei juhtund midagi aga homme jätkan
                    viimati muutis kasutaja markoman; 13 m 2010, 19:57.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

                      kui ma 330 sisse jootsin ja testisin ,ei juhtund midagi.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

                        Esmalt postitatud markoman poolt Vaata postitust
                        mu testriga on nii et volte saab mõõta aint. teisi asju saaks ka ,aga sellel käivad sees mingid imelikud patakad, mida mul ei ole.



                        330 oomisega ei juhtund midagi aga homme jätkan
                        toidet ehk siis neid elemente, mida sul seal sees pole, on tarvis takistuse ja dioodide mõõtmiseks. Pinge ja voolu mõõtmiseks pole neid vaja.
                        Pikkuselt vist sobisid sisse AAAA elemendid. Need saab nt mingi 9V patarei lammutamisel. Kahjuks mitte kõigist, mõnel on sees kandilised tabletid. Minu kogemuste põhjal kasutab Duracell, Panasonic ja kindlasti mõni veel GP seest leidsin tabletid. Sobivad mistahes 1,5V elemendid, mille suudad sisse ühendada.
                        Uus digitester ei maksa palju, soovitan uus hankida, kui vähegi tahad elektroonikaga tegeleda. Mingi aeg olid Westbaltis 50EEK testrid, alguses käib seegi.
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment


                          #42
                          Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

                          jõudsin kuni 5voldini, aga 5voldiga ei lähe põlema. Suht masendav.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

                            Optron on õigesti skeemis? +5V läheb läbi 470 oomise takisti esimesele koivale, -5V nr.2 koivale, 360 oomine takisti kuuendale ja triaci G neljandale. Esimese viigu juures on korpusele täpp pressitud või on selles otsas korpusel sälk.
                            Nagu pildil.
                            Click image for larger version

Name:	460px-Pin_numbering_01_Pengo.svg.jpg
Views:	1
Size:	12,1 KB
ID:	865258
                            Edit: Kui optron õigesti, lühista kontrolliks optroni 4. ja 6. pin. Kui nüüd lamp süttib, on optron vigane või ei saa LED voolu.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Kuidas 5v voolu signaalid või impullsid saada 230v?

                              assa nuga! tööle hakkas. Ma panin vist -5V kuhugi valele pinile vms.
                              minu esimene skeem.
                              Äitähh koostöö eest!

                              Comment

                              Working...
                              X