Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Скачать Datasheet (Даташит) PDF техническая документация. Справочник по отечественным биполярным транзисторам Известные аналоги КТ209 MPS404 КТ368А9 BF599 КТ3102АМ К. Бесплатно без регистрации
Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Tere! Kas raamatus kus on antud skeemid ja kus on öeldud, et võib kasutada ükskõik milliseid p-n-p tüüpi transistoreid ja mul on p-n-p tüüpi transistorid olemas, aga kas tasub võtta sõnasõnalt või ei?
Tere! Kas raamatus kus on antud skeemid ja kus on öeldud, et võib kasutada ükskõik milliseid p-n-p tüüpi transitoreid ja mul on p-n-p tüüpi transitorid olemas, aga kas tasub võtta sõnasõnalt või ei?
Ei ole transitorid, on transistorid, rõhuga sõna alguse a peal.
Muidu jah, üldiselt nii see on, silmas on siis peetud ikka kõige rohkem ettesattuvaid tavalisi transistore. Muidugi ei soovitaks kasutada eriotstarbelisi, näiteks pisikesi ülikõrgsagedusele mõelduid või suuri võimsustransistore.
КТ502 ja КТ503 on muidu ka üsna tavalised, aga need soovitan hoida sellistele skeemidele, kus mitukümmend volti toitepinget (nt. mõne telefoniaparaadi remondil kuluvad ära)
Tere! Vabandan kirjavea pärast. Milliseid p-n-p tüüpi Transistorit soovitate panna uksekella jaoks kui soovin teha linnu häälega uksekella näit. kus on transistorid KT361 või sireeni uksekell ?
... Milliseid p-n-p tüüpi Transistorit soovitate panna uksekella jaoks kui soovin teha linnu häälega uksekella näit. kus on transistorid KT361 või sireeni uksekell ?
КТ361 on jah märksa vähem levinud kui КТ315, aga soovitav on siiski ränitransistor asenduseks panna, kasvõi see КТ3107....
Juhtivust peaks kindlasti jälgima, "valepidi" transistor ei hakka lihtsal asendusel tööle.
Mõned soovitused veel, mille peale vahel isegi suuremate kogemustega tegijad ei tule:
http://www.google.ee/ on tubliks abiliseks ja kui selle otsingukasti panna mingi detaili tüüp ja lisaks sõna "datasheet", saame esmajärjekorras just andmed kätte. Vahel aga on hea klikata sealolevale lingile Pildid ja nende kaudu siis edasi otsida.
Kui aga on tegemist vene asjadega, on alati mõttekam kasutada venekeelset http://www.google.ru/ ja seal on kasulik valida
Поиск страниц на русском.
Vene otsingusse peaks panema ka kõik õiged vene tähed, muidu võivad tulla hoopis teised vastused või ei annagi õigeid.
Siiski kui panna näiteks КT315 asemel sinna KT315, aimab ta õige küll ära ja küsib:
Возможно, вы имели в виду: КТ315 ning seejärel annab ikkagi õiged vastused. Nimelt K ei ole К ja isegi Т ei ole T, kuigi kirjapilt võib täiesti ühesugune olla. Keerukamate puhul ta ei tarvitsegi õiget aimata ega pakkuda ja head vastused jäävadki saamata.
Kust neid vene tähti võtta? Võimalusi on mitmesuguseid, mina pakun kaks universaalset (mida ise kasutan), http://www.translit.ru/# või siis http://woron.de/ Sealt siis omakorda copy-paste abil (esimesest) või otse (teise puhul) venekeelsesse otsingusse.
Nagu eespool juba mainisin (ja nii on ka eestikeelses elektroonikaalases kirjanduses), on õige sõna "transistor" ja rõhuga just a peal. Seega mitmuse osastavas oleks eelistatum "transistore", mitte aga "transistoreid" (rõhuga i peal), nagu paljud tavatsevad öelda ja ka siin foorumis kirjutada. Venelased aga ütlevad "транзистор" rõhuga just и peal. Aga noh, eks nendel on palju muidki asju teistmoodi...
Tänan! Veelkord. Üks küsimus ikka kummitab digitaltestril on transistori kontrllimiseks spetsiaalne pesa ja küsimus on kas number ekraanil peab olema suurem või väiksem?
.... kas number ekraanil peab olema suurem või väiksem?
Ilmselt sõltub sellest, mida see number tähendab...
Ainult vahel harva on võimendustegurit (digitestril vist h21 vms.) mõõta või võrrelda vaja, eks siis
tuletan digitestrit meelde või loen selle juhendit...
Korrasolekut (et siirded lühistunud või katkenud pole) on mul kombeks kontrollida testriga
(analoog- ehk seieriga tester on selleks ikka käepärast) oommeetri režiimis, vanemas teemas ka õpetus:
Siirete oommeetriga kontrollimise kohta sattusin alles eile mingit venekeelset juhatust nägema,
sealt saaks meie teemale sellise spikri (siit ei maksa arvata, et kahest dioodist ka transistori
teha saab, see on ainult lihtsustatud ekvivalentskeem):
PS. Oleks vist viimane aeg teemale parem pealkiri välja mõelda,
sest trafo vahetamisest on jutt juba väga kaugele läinud...
Siis tuleks analüüsida kuidas erinev komponent muudab kogu skeemi
käitumist. Mis juhtub pingetega, vooludega, koormustega, sageduslike parameetritega.
Selleks on vaja teada millega on tegemist. Muidu ei saa midagi teha. Saab, aga pole mõtet.
Siis tuleks analüüsida kuidas erinev komponent muudab kogu skeemi
käitumist.
Igaks juhuks tasuks analüüsida, kas üldse muudab. Paljusid asju saab asendada ilma skeemi funksiooni ja parameetreid muutmata või muutused on nii pisikesed, et võib jätta arvestamatta.
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Comment