Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

K-arvutisalongi akud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    K-arvutisalongi akud

    Kuna pleieril hakkavad akud läbi minema siis avastasin, et
    Kôhh-salongis on selline asi..
    Aku Ansmann NiMH 2200mAh AA 4tk 220 kr
    samas seal hinnakirjas ka akud+laadija 1200 krooni
    Kahtlema paneb asja juures see, et 220 krooni ja 2200mAh,
    kuna Varta akude maksimum oli vist  mingi 1900mAh ja sama kogus akusid on tunduvalt kallim (plussmiinuses).

    Siit küsimus: Kas tasub osta ja ega see aku mahtuvuse number pole stiilis pmpo ???
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    #2
    Äkki on näpukas ja anti tegelikult ühe aku hind? Igal juhul kahtlen asjas sügavalt. NiMH akud on ka muidu üsna mannetud.
    Kui järgi proovid, anna muljetest teada!
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Siis ikka ei proovi järgi ;D, aga neljakaupa müüakse neid küll, olen mujal kah sarnase hinnaga imelikke firmasid näind..
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Küsiks ka.
        Mis võiks olla Ni-MH AA 1800-ste akude ohutu laadimisvool, et poleks karta nende üle laadimist ega riknemist.
        Et kui unustan nad lihtsalt laadima.
        Olen kuulnud midagi 1800*0,1=180mA, aga kas see on nii?
        Ehk keegi oskab kommenteerida.

        Comment


          #5
          Küsiks ka.
          Mis võiks olla Ni-MH AA 1800-ste akude ohutu laadimisvool, et poleks karta nende üle laadimist ega riknemist.
          Et kui unustan nad lihtsalt laadima.
          Olen kuulnud midagi 1800*0,1=180mA, aga kas see on nii?
          Ehk keegi oskab kommenteerida.
          See on soovituslik laadimisvool jah akudel,aga ei tea palju vôib üle laadida.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Kui üle laed, hakkab aku kuumenema, termoandur peaks laadija välja lülitama (tarkadel laadijatel nii ongi)

            Comment


              #7
              Ma mõtlengi seda maksimaalset voolu, mille puhul ei juhtuks kuumenemist ega aku riknemist. Nii palju kui ma neid artikleid laadimise kohta lugenud olen, sellist konkreetset vihjet ohutule voolule pole leidnud. Ühesid poolviduseid 1200-seid laen siin 50mA-ga ja ei juhtu midagi, nad on lihtsalt koguaeg täis vist, käsiraadiojaama küljes.

              Comment


                #8
                Igale akule on midagi peale kirjutatud.

                Näiteks:
                NC KR550AA (1.2V, 550mAh), laetakse:
                standard - 55mA/14÷16h
                medium - 165mA/4÷5h
                quick - 550mA/1÷1.5h

                9V Ni-MH 120mAh:
                up to 1000 times 11mA/14h

                Laadida tuleks vastavalt juhistele, kuid rusikareegel iga aku puhul = aku ei tohi kuumaks minna!

                Comment


                  #9
                  neid Ansmanni akusid ka mujal müügil. arvan et akud nagu ikka. peavad hästi paarsada ja viletsamini kuni 1000 tsüklit. Nimh akul väidetavasti ei ole mäluefekti, mis NiCd-l, kuid Nimhid ülelaadimise osas õrnemad. keemiliselt pidavat ülelaadimisel Vesinik hüdriidist lahkuma ja tekitab gaasipilve elektroodi jures ( ei mäleta enam kas anoodi või katoodi), mistõttu aku sisetakistus kasvab ,st ei kannata enam koormata.
                  tootjate kodulehtedel piisavalt infot akude kohta, aga arvan et tihti on parameetrid üledimensioneeritud, näiteks
                  GP akude on kirjas et neid võib püsivalt 1/10 vooluga laadida, väga kahtlane on selle aku tervis paari nädala pärast.

                  Comment


                    #10
                    Eee, mul jälle selline asi, et kuna läpaka aku on läbi ja seda kanti vana akut ka kuskilt saada pole, siis mõtlesin, et vaheataks need elemendid seal sees ära. Aku peal on markeering 9,6 V, 4500mAh....ja see on 8 sellist tavalise patarei mõõtu akut, sellega seoses oleks küsimus, et kas äkki ei oleks võimalik neid ära vahetada seal, like kui ma lükkan nende 8 aku asemele kasvõi neid k-salongis müüdavaid jublakaid 8 tükki, põmst peaks ju töötama.
                    By the way, kas see 4500mAh tähendab seda, et üksiku elemendi mahutavus on nii palju, või tähendab see seda, et 4500 mAh / 8 = üksiku elemendi mahutavus?

                    Comment


                      #11
                      Kui elemendid on paralleelis, siis mahtuvused summeeruvad. Kuid järjestikühenduse korral jääb kogu patarei mahtuvus samaks, mis oli kõigil elementidel eraldi. Nii et antud juhul 4500mAh on kogu patarei mahtuvus ja samuti ka iga üksiku elemendi mahtuvus.

                      Comment


                        #12
                        Hetkel on endal digikas sees need ansmanni 2200-sed akud. Kuna alles paar laadimist on toimunud, siis ei oska kommenteerida nende eluea kohta. Aga mahtuvus on vähemalt tunde järgi küll selline, nagu peaks olema. Eelmised akud olid Camelion 800 ja nendega võrreldes peab küll vähemalt kaks korda kauem.

                        Comment


                          #13
                          Sai digifotokale kunagi peotäis AA-d hangitud ning siis ka tööjuures olevast profi-akutestrist läbi lastud.
                          Testi tulemus: suurima reaalse mahtuvuse andsid 1800mAh akud, siis 1900mAh ning viimasel kohal (loe: kõige väiksema mahtuvusega) olid 2000mAh akud.
                          1800mAh olid Sanyo omad, 1900 mAh GP ja 2000 mingid "noname". Testisin nii 0.2C kui 0.5C rezhiimil - parematel akudel tulemust eriliselt ei mõjutanud, viletsamatel oli tulemus 0.2C-ga muidugi parem kuid mitte ligilähedalegi lubatule.
                          Kainet mõistust akude valimisel!

                          terv
                          Kris.

                          PS1. Kui kellegil on pakkuda erinevaid akusid testimiseks siis koostaks meeleldi edetabeli vms.

                          PS2. Laadimisest veel. Olen ise paadunud kiirlaadimise pooldaja, eriti mobiilide juures. Kasutades aga GP 1-hour laadijat jäi siiski mulje et aeg-ajalt said akud kuidagi liiga kiiresti tühjaks. Laadides Sanyo 4-hour laadijaga kestsid akud digika suure voolutarbe rezhiimis paremini. Laadimised alati toatemperatuuril ...

                          Comment


                            #14
                            Veel laadimisest - NiMH aku soojenemine, eriti laadimise lõpus on täitsa normaalne. Isegi kuni 40C on lubatud ... mis käega katsudes on juba "päris kuum" ...

                            terv
                            Kris.

                            Comment


                              #15
                              Ansmanni akudest - sattus ette üks selline akude test: http://www.imaging-resource.com/ACCS/BATTS/BATTS.HTM

                              Ansmanni 2200NiMH akusid seal küll ei olnud (üldse >2000mA veidi vähe esindatud) aga vähemasti väiksema mahtuvuse puhul tundub Ansmanni-dele trüktud mahtuvus suht adekvaatne olema...

                              terv
                              kris.

                              Comment

                              Working...
                              X