Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Probleem PIC16F84 kellaga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Probleem PIC16F84 kellaga

    Tere,
    Olen juba pikka aega jännanud ühe skeemiga mille netist leidsin. Ükskord varem tegin sama skeemi järgi breadboardi peal ja toimis kenasti - nüüd aga ei. Probleemi vist sõnadega eriti kerge kirjeldada pole, seega vaadake videot - http://www.youtube.com/watch?v=9Bo6YkZWHPA
    Skeem ja kood on pärit siit - http://www.bogdi.ro/electronics/digital%20clock/

    Olen proovinud vahetada kvartse, pic-e ja tulemus ikka sama... Mõistus sai otsa ja kella on vaja, ehk keegi taipab midagi tarka öelda?

    Tarmo.

    #2
    Vs: Probleem PIC16F84 kellaga

    Kontrolli ühendused veel kord üle, arvatavasti siiski LED-id valesti kiviga ühendanud, kvartsi vahetamisega peaks asi ainult kiiremini/aeglasemalt käima.

    Comment


      #3
      Vs: Probleem PIC16F84 kellaga

      Ei kõik andmed mis ekraanil mööduvad on õiged, lihtsalt asi liigub kuidagi liiga kiirelt - ei jää seisma.

      Comment


        #4
        Vs: Probleem PIC16F84 kellaga

        Mis erinevaid kvartse kasutasid? Kas sellest sõltus ka elu kiirus?

        Comment


          #5
          Vs: Probleem PIC16F84 kellaga

          Katsetasin 3-e erinevat 4mhz kvartsi, peale nende ka 8mhz, 10mhz ja 16mhz - kiirus sõltus küll.

          E: Kui keegi teab siis võib mingit muud skeemi-koodi ka soovitada, ükskõik millist ( C.A, C.C segmentidega) ajuks ikka 16f84

          Comment


            #6
            Vs: Probleem PIC16F84 kellaga

            Kas kirjutasid HEX-i kivisse või kompileerisid uue? Võimalusel proovi ka 1MHz kvartsiga, koodi vaadates peaks küll 4MHz juures asi ilusti jooksma. Seadistusbitid said õiged (kvartsi tüüp, WTD jne)?

            Comment


              #7
              Vs: Probleem PIC16F84 kellaga

              seadistusbitid nii nagu asm failis olid - _CP_OFF & _WDT_OFF & _PWRTE_OFF & _XT_OSC.
              Kodus 1mhz kvartsi ei leidu.. Kivisse kirjutasin HEX-i mis oli juba valmis kompileeritud koodi kirjutaja poolt.

              Comment


                #8
                Vs: Probleem PIC16F84 kellaga

                viga teada, asi oli minu programeerimises siiski vist.

                Comment


                  #9
                  Vs: Probleem PIC16F84 kellaga

                  Teen praegu sama kella. F628 kiviga.
                  Skeem on koos ja töötab ilusti. Korpus on kavas vähe põnevam teha ja sestap läheb sellega veel aega.

                  Kuidas see täpsuse tuunimine täpsemalt käib? Tähendab, millisel hetkel täpselt kell käima läheb? Või käib kogu aeg?
                  Asi selles, et ei viitsi nagu päevade kaupa oodata, hea oleks teada, millal sekundid 00 on.
                  Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                  Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                  Comment

                  Working...
                  X