Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Dimmerit kuidas teha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Dimmerit kuidas teha

    Küsimus selline, et kuidas peaks voolu sisse-välja lülitama.
    Kas aktiveerin sümistori pinge nullpunkti läbimisel ja siis lülitan mingi aja pärast sümistori välja? Teine võimalus, et nullpunkti läbimise järel ootan mingi aeg ja siis sümistor tööle.

    1. juhul muutub pinge lambil 0V-xV, teisel juhul xV-0V.

    Kuidas lambile parem on, esimene variant?

    #2
    Võimalik vaid 2. variant sest türistori /sümistori ei saa välja lülitada. On küll GTO (gate turn off deviced) kuid tavaliselt neid ei kasutata. Jubin lülitub välja vaid peale pingekatkestust (ehk 100* sekundis 50Hz võrgu puhul). Mul selline soft PIC12F629-le tehtud. Soovid häkkida?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Ei, soovin ise kirjutada. Hakkasin jälle R-pikendust tegema, vahepeal arvasin, et liiga kallis. Aga kui panna üks PIC kuhugi harukarpi lülitama mitut liini, siis tasub ehk isegi ära. l

      Comment


        #4
        Nii ta mul algseltr mõeldud oligi.
        Muide, too kood on ka R-pikenduse jaoks aga advanced: dimmer ka, lisaks nupuga, IR-ga ning plaksu(vile vms.) juhtimine. Ainuke jama on nullilähedasel heledusel dimmimisega - ühel väärtusel kaob sünkro võrguga ja 1/2 U läheb lambile. Muudel väärtustel ok.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          R-pikendus advanced? Räägiks äkki lähemalt või saadaks mõne lingi, kust infi saab kui salastatud pole)
          "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

          Comment


            #6
            Ei ole salastatud. Vastupidi - head nõu oleks vaja koodi vea otsimisel. Soft: http://www.hot.ee/felch/R-dimmer 2_0.ASM
            Skeem veel paberil. Kribin masinasse ja panen üles.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              No üks skeemi variant on siin:
              http://www.theaterzentrum.at/technix/devel...3_schematic_png
              Seal küll natu tööstuslikum ja võimsam lähenemine teatri prozhektorite jaoks aga idee sama. Seal on 3 kontrollerit, igaüks tegeleb oma faasiga, sinu projekti puhul saad siis abi ühe kontrolleri koodist, mida ka lahkelt jagatakse.

              Comment


                #8
                Ma olen nüüdseks mitmeid sarnaseid projekte internetist vaadanud ja kusagil ei räägita radiaatorist, välja arvatud TRIACi tootjad. Kas see värk ilma radikata üle ei kuumene? Mul on TIC226M ja ntx 100W laelamp.

                Comment


                  #9
                  100 watise lambi jaoks ei vaja sa mingit radikat. See vidin kannatab kuni 8 A. Radikat vajad suurematel koormustel.

                  Comment


                    #10
                    R-pikendus advanced? Räägiks äkki lähemalt või saadaks mõne lingi, kust infi saab kui salastatud pole)
                    Skeem esialgu selline: http://www.hot.ee/felch/rdimmer.JPG
                    Paluks arvamusi miks dimmimise väärtusel 2 hakkab lamp vilkuma poole pingega...
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Ei viitsinud küll süübida sellesse koodi, aga arvamus selline:
                      Kasulik oleks detektida mõlemat poolperioodi algust ja sünkroda mõlema järgi, mitte ainult ühe. Sest siis on võimalik, et kui viide on liiga suur progetud, siis esimese poolperioodi käivitusimpulss läheb lihtsalt üle teise poolperioodi (arvestame impulsi enda pikkust ka) ja lihtsalt selleks ajaks kui impulss on ära lõppenud, on juba pinge nii kõrge, et süüdatakse teine poolperiood. Siis hakatakse uuesti teist poolperioodi lugema aga seda uuesti ei süüdata, sest enne tuleb sünkro.
                      Seega soovitus oleks panna sinna 4M ahelasse diood ühele ja diood teisele toitele, et detektitaks mõlemat poolperioodi.

                      Comment


                        #12

                        Kasulik oleks detektida mõlemat poolperioodi algust ja sünkroda mõlema järgi...
                        Nii mul oligi tehtud...
                        Asi vist selles et mul heleduse astmed halvasti kalkuleeritud ja esimestel väärtustel ei jõua prose piisavalt kiiresti rehkendada ning juhtpulss satub valesse kohta ning sünkro kaob. Keelasin heleduse mineku alla 4 sammu ja on OK. Peab vist veidi rehkendama...
                        Skeem täiustatud: www.hot.ee/felch/rdimmer.JPG
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by felch@Dec 19 2003, 23:48
                          Võimalik vaid 2. variant sest türistori /sümistori ei saa välja lülitada. On küll GTO (gate turn off deviced) kuid tavaliselt neid ei kasutata. Jubin lülitub välja vaid peale pingekatkestust (ehk 100* sekundis 50Hz võrgu puhul). Mul selline soft PIC12F629-le tehtud. Soovid häkkida?
                          kas ma saan õigesti aru et on vaja:

                          * detektida ära vahelduvvoolu nullist läbiminek (iga 10 millisekundi tagant)
                          * kui läks nullist läbi, siis ootan 0..10ms ja panen triaci gatele paugu
                          * mida vähem ootan, seda heledamalt põleb
                          * triac läheb järgmisel nullist läbiminekul automaatselt ise kinni

                          kas ma olen kõigest õigesti aru saanud?
                          kui pikk (us) peab olema triaci 'süütamispulss'?

                          tänud!

                          Comment


                            #14
                            Täpselt nii ta on. Juhtimpulsi pikkus...no 10-kond uS võiks olla.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              Skeemis http://www.hot.ee/felch/rdimmer.JPG T1 siiski avaneb ainult + poolperioodidel ja kuna PIC-i programmist mul ettekujutust pole, võin vaid kahtlustada et võibolla mängivad rolli poolperioodide erinevad pikkused (erinevad pinged poolperioodidel) või ka võrgusageduse kõrvalekalle 50Hz-st (oleme veel seotud suure idanaabri võrguga). Ehk tuleks siiski detekteerida mõlemad nullist läbiminekud... Tasuks ka kahtlustada T1 baasitakistite liiga suuri väärtusi, baasiahela võiks veidi ümber teha.
                              Elektroonika töötab suitsu baasil.
                              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                              Comment

                              Working...
                              X