Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Dimmerit kuidas teha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originaalidee järgi (ja ossi järgi kah) avaneb mõlemal 1/2-perioodil. Katkestus tekib ju mitte frondi vaid pinge muutuse peale. Iseasi kui täpselt katkestus võrku jälgib. Võiks küll piisavalt hea olla sest isegi 4-5uS viga ei tee veel kurja.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #17
      Originally posted by felch@Apr 14 2004, 09:44
      Täpselt nii ta on. Juhtimpulsi pikkus...no 10-kond uS võiks olla.
      veel üks küss:

      kui ma triacit läbi moc3021-e tüürin, kas siis on nii et:

      * moc3021-e anoodi peale panen läbi takisti +5 volti.
      * moc-i LED-i jaoks on vaja 20ma voolu
      * takisti võiks olla R=U/I, ehk R=5v/20ma=250 oomi
      * kui on vaja triac 'fire-da', siis annan moc3021-e katoodile (pin2) 10us pikkuse loogilise nulli PIC-i seest (ülejäänud aja hoian seal 1-e)

      veelkord tänud.

      Comment


        #18
        Nii ta on. Voolu olen ise hoidnud väiksema, eeltakisti umbes 470 oomi.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          Originally posted by felch@Apr 14 2004, 09:44
          Täpselt nii ta on. Juhtimpulsi pikkus...no 10-kond uS võiks olla.
          vana asi veel korra: kas ma nii võin teha et zero-crossi peal võtan moc3021-e ledi toite maha, sõltuvalt soovitud valgustugevusest panen 10ms jooksul uuesti kõrgeks (ja hoian kuni järgmise zero-crossini)?

          ehk teiste sõnadega: kas selle 10us pulsi asemel (mida on keeruline tekitada) võib moc3021-e ledi järgmise nulli läbimiseni kõrgel hoida?

          tänud

          Comment


            #20
            Võib küll aga vajalik see küll ei ole ja kulutab liialt (juht)voolu.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #21
              Originally posted by felch@Sep 14 2004, 15:58
              Võib küll aga vajalik see küll ei ole ja kulutab liialt (juht)voolu.
              tegin ära. jagasin poolperioodi kümneks astmeks. kaks imelikku asja jäi silma:

              * ükskõik millises poolperioodi esimeses osas (0..5ms) ma triacit erutan, lamp põleb ikka täie võimsusega

              * lineaarsus ilmneb alles poolperioodi teises osas (5..10ms). kusjuures viimases (kõige tumedamas) osas jääb lamp veidralt vilkuma. õigemine värelema.

              kas need kaks nähtust on normaalsed? või on mingi ravi nende vastu?

              tänud

              Comment


                #22
                1. Võimsuse erinevus võib olla vähe märgatav: kõrv on mittelineaarne, ehk silm samuti.
                2. värelust olen ise ka märganud, hoidsin sellest punktist eemale. ehk asi 50Hz pisikeses kõikumises või mingi türistori omapära, ei teagi täpselt. Asi saab alguse sellest, et osad poolperioodid jäetakse lihtsalt vahele.
                Millega juhid?
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #23
                  Originally posted by felch@Sep 14 2004, 20:57
                  1. Võimsuse erinevus võib olla vähe märgatav: kõrv on mittelineaarne, ehk silm samuti.
                  2. värelust olen ise ka märganud, hoidsin sellest punktist eemale. ehk asi 50Hz pisikeses kõikumises või mingi türistori omapära, ei teagi täpselt. Asi saab alguse sellest, et osad poolperioodid jäetakse lihtsalt vahele.
                  Millega juhid?


                  * 16F876, tiksub 20mhz kvartsiga
                  * pic-i taga on MOC3021, selle taga on TIC226
                  * zero-cross detectoriks on TLP620

                  algoritm on triviaalne. idee võtsin üle sellisest kohast nagu http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_pic6_c.htm

                  ma ei suuda ette kujutada põhjust miks osad poolperioodid "vahele" võiksid jääda.

                  on ideid kuidas värelus maha saada?

                  Comment

                  Working...
                  X