Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Poolilie südamikku?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Poolilie südamikku?

    Nagu ma aru sain tahad sa laias vahemikus reguleeritavat toiteallikat.
    Kui teed oma trafost max toitega alaldi siis:

    Tartus, seal kus taga laupäeviti on täika on enne sisseminekut vasakul
    Korduskasutusega ****
    Seal on igasugu kola.
    Nende parempoolse siseruumi ust hoiab lahti 20 A Laboritrafo. Reguleeritav ja voltmeeter peal.
    Rääkisin selle müüginaisega. See olevat seal juba kolmas aasta ja on väga hea - raske.
    Üks kõrvalseisja tegi mulle selgeks et sealt seest saab vaske.
    Ju ma nägin vasekorjaja moodi välja.
    Ma ei hakanud pidama loengut trafode ehitusest ja kasutusvõimalustest et mitte hinda ülesse ajada.

    Kui paned selle oma trafole ette saad sisendit reguleerida sujuvalt 0-250 V.
    Väljund peaks siis ka muutuma.

    Comment


      #17
      Vs: Poolilie südamikku?

      Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
      Nagu ma aru sain tahad sa laias vahemikus reguleeritavat toiteallikat.
      Kui teed oma trafost max toitega alaldi siis:

      Tartus, seal kus taga laupäeviti on täika on enne sisseminekut vasakul
      Korduskasutusega ****
      Seal on igasugu kola.
      Nende parempoolse siseruumi ust hoiab lahti 20 A Laboritrafo. Reguleeritav ja voltmeeter peal.
      Rääkisin selle müüginaisega. See olevat seal juba kolmas aasta ja on väga hea - raske.
      Üks kõrvalseisja tegi mulle selgeks et sealt seest saab vaske.
      Ju ma nägin vasekorjaja moodi välja.
      Ma ei hakanud pidama loengut trafode ehitusest ja kasutusvõimalustest et mitte hinda ülesse ajada.

      Kui paned selle oma trafole ette saad sisendit reguleerida sujuvalt 0-250 V.
      Väljund peaks siis ka muutuma.
      Selliseid asju ei juhtu ju?
      Tiigi elektroonikas on mõnikord umbes samuti, saab asju odavalt, kui nad ise nende väärtusest aru ei saa. Kunagi ostsin sealt 10 000 mkF 50V kondekaid, olid 25 krooni tükk. Nüüd olid juba 45-peale hinnatud, ju siis läksid hästi kaubaks.

      Käin sealt mingi aeg läbi siis, tasub igatahes ära osta, kui on. Kuigi labori toiteplokiks pole eriti mugav - autotrafost pinge reguleerimine on suht ebatäpne ja -ühtlane, kui seda tihti tegema peab. Samas võimsuskaod on jällegi olematud

      Comment


        #18
        Vs: Poolilie südamikku?

        LATR-iga on plokk olemas ja töötab ka - ise nimetan teda traktoriks. Pinget lihtne reguleerida ja kaod minimaalsed, aga stabiilsus pea olematu: lisaks pinge langemisele koormuse kasvades on ta muidu ka hüpleva pingega (nagu võrgupige ikka).
        Head susserdamist !

        Comment


          #19
          Vs: Poolilie südamikku?

          Tore oleks toitetrafo, mis kasutaks kolmendsüsteemi.
          Selleks peaks seal olema mähised pingega
          1, 3, 9, 27 jne ühikut.
          Ühendada tuleks iga mähis kas ühtpidi, teistpidi või mitte ühendada.
          5 oleks siis 9-3-1
          2 oleks 3-1
          4 oleks 3+1
          jne.
          Lülitamine on ainult natuke keerulisem.

          Comment


            #20
            Vs: Poolilie südamikku?

            Olen kohanud veel sellist meetodit, et kas siis impulssregulaatoriga või mähiste lülitamisega reguleeritakse lineaarse regulaatori sisendpinge selliseks, et on minimaalne "headroom", st lubatud voolutugevuse juures pinge ära ei kuku, võimsama trafo puhul on see ütleme 3V kõrgem kui soovitud pinge. Sellisel juhul on 5A koormusvoolu puhul regulaatoris vabanev võimsus ainult 15W, lahendatud saab ka overshoot jms probleemid, sest vahel on lineaarne regulaator. Ilmselt nii teengi, kui saan impulssregulaatori valmis. Natuke võimsust soojuseks kütta on labori ploki puhul OK, 100W päris ei tahaks. See variant oleks rakendatav ka LATR-ga.

            Comment

            Working...
            X