Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

xetec g500 võimendile bass level controller

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    xetec g500 võimendile bass level controller

    sattus mulle pihku xetec g500 võimendi. sellel võimul ei ole küljes gain-potet. ette on nähtud ainult "remote bass level controller", mis ühendatakse läbi 4-klemmilise telefonipistiku, ja seda mul kahjuks ei ole.

    ma ei tahagi tegelikult nuppu. mul on vaja gain minimaalseks seadistada, hetkel on liiga vali.
    võiks arvata, et see nupp on ainult üks pote (monovõim). ehk siis, kui praegusest lahtisest asendist mõningad 4-st klemmist lühistada, siis peaks saama vastandasendi. (kui praegu on miinimum gain, siis lühistades peaks saama max gaini, ja vastupidi).

    kuidas peaksin edasi käituma?

    1) võtma võimu lahti ja vaatama kui paljud neljast klemmist üleüldse on ühendatud kuhugi? kui on 2 siis võiks proovida neid lühistada.
    2) vaaama kuhu kivisse rajad viivad ja siis kivi speci järgi otsustama?
    3) uskuma, et ilma ühendamata on gain minimaalne?? seega ei saa midagi teha...
    4) katsetama mis juhtub kui erinevaid klemme lühistada.

    1 ja 2 on väga loogilised sammud. aga kas keegi elektroonikuna oskab 3 ja 4 kommenteerida? kas on võimalik läbi kärsatada võim kui kontrolleriklemme suvaliselt lühistada?

    #2
    Vs: xetec g500 võimendile bass level controller

    Esmalt postitatud tsimpa poolt Vaata postitust
    mis ühendatakse läbi 4-klemmilise telefonipistiku
    Tee nii:
    1) võtma võimu lahti ja vaatama kui paljud neljast klemmist üleüldse on ühendatud kuhugi.
    2) vaatama kuhu kivisse rajad viivad ja siis kivi speci järgi otsustama.
    Ära nii tee:
    3) uskuma, et ilma ühendamata on gain minimaalne?? seega ei saa midagi teha...
    4) katsetama mis juhtub kui erinevaid klemme lühistada.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: xetec g500 võimendile bass level controller

      tänan põhjapaneva vastuse eest.
      tundub et ilma kõhtu lahtilõikamata ikka operatsiooni ei tee.

      Comment


        #4
        Vs: xetec g500 võimendile bass level controller

        kivi on SSM2018 (http://www.datasheetcatalog.org/data...SSM2018T_b.pdf)

        selle datasheet lk 9 ütleb ühe kurvakstegeva asja:
        Control Section
        As noted above, the control voltage on Pin 11 steers the current
        through the gain core transistors to set the gain. The unity gain
        (0 dB) condition occurs at VC = 0. Attenuation occurs in the
        VCA for positive voltages (0 V to 3 V, typ), and gain occurs for
        negative voltage (0 V to –1.3 V, typ).
        seega peaks ikkagi väline nupp suuteline voluumi ka vähendama. 3V pinge korral peaks olema ca -100 dB nõrgendust saada. arvestades et antud pin-i ees on 3 kOhm+1kOhm pingejagur. siis 12V pealesuramisega peakski kenasti 3V tekkima. seega on leitud kaks klemmmi mis vaja lühistada.

        muidugi, -100 dB võib olla liiga jõhker, arvestades et mul on hetkel erinevate vahenditega -40dB nõrgendust tekitatud. nii et vist ikka tuleb pote panna.

        ülejäänud klemmid tunduvad olema seotud ledidega.. vbla siis on remote nupu külge samuti mingid ledid toodud.

        Comment


          #5
          Vs: xetec g500 võimendile bass level controller

          valmis ja töötab täpselt nii nagu plaanitud - regullibki vaikusest maxini, ja kui potet taga pole, ongi max.

          Comment

          Working...
          X