Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Põrandalambi 300W halogeeni asendamine LEDidega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Põrandalambi 300W halogeeni asendamine LEDidega

    On plaan tulevikus asendada põrandalambi 300W pirn võimsate LEDidega. Ehk teate neid lampe isegi mis oma valguse lakke suunavad ja megalt õhku kütavad. Nende eelis on see, et saab heledust reguleerida.
    Tahaks põhimõtte samaks jätta aga kuidas teostada see sujuv reguleerimise osa. On poodides olemas sellist sujuva reguleerimisega impuls toiteplokki 0V-12V Võimalikult väikeste mõõtmetega. Max võimsus võib LEDidel tulla 12V juures 48W ja 4A.
    Pole küll veel sinna lambi sisse vaadanud aga kuidas seal see reguleerimine tehtud on? Eriti lihtne oleks lambi enda süsteemi ära kasutada. Pirni asemele paneks toiteploki ja kui pinge muutub 110 voldiks siis Ledidele läheb ka pool pingest ehk 6V. Kuidas seda ära kasutada? On see üldse võimalik?
    msn: pois11@hotmail.com

    #2
    Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

    ma kunagi ammu olen ühte siukest lambi toidet näind.. seal oli liug pote ja vist oli ka miskit elektroonikat väheke kui õieti mäletan.

    Comment


      #3
      Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

      EI tea kas 220v/12v trafot tohiks nii kasutada, et suraks talle 0-220v sisse ja välja tuleks samamoodi alalisvoolu. Kuskilt on meelde jäänud, et nii ei saa teha, sest trafo läheb madalama pingega kuumaks?
      msn: pois11@hotmail.com

      Comment


        #4
        Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

        Tahad 220v teha nii ,et trafost tuleks 12V-0-12V ? Kui tahad 12V LED-i panna siis siuke trafo ei sobi.. Kuna trafost saad vahelduva aga LED tahab alalist siis peab panema peale trafot diood silla kivi ( http://oomipood.ee/?t=k_ki&i=KBL10 ) ja kui trafost tuleb pinge 12V siis peale diood silda on see suurem ,peab korrutama 1,42 ja 12V korral oleks see siis 17,4V alalist , kui tahad 12v siis oleks sul vaja ummbes 9V trafot, saad peale diood silda pinge 12,78 parem oleks 8V trafo aga neid vist ei ole poes.. Saab ka takistitega pinge alla tuua kui vaja.

        Comment


          #5
          Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

          Kas valgusdioodid (LED) on eraldi komponendid või mingi pirni koostises?
          Kui eraldi LEDid, siis antud võimsuste juures (1 W PowerLed) oleks mõistlik toita valgusdioode läbi spetsiaalse toiteploki (Driver) http://www.elfaelektroonika.ee/artnr...-driver-rcd-24.
          Kuna vahelduvvooluga need asjad kaua elus ei püsi, oleks vaja ka mingit alalispinge-väljundiga ühist toiteplokki, antud driver-itele sobib 36 V väljundpingega versioon.
          Kui lambid peavad olema omavahel paralleelselt ühendatud, läheb igasse lampi üks driver ja teatud arv valgusdioode. Ühe driver-i külge saab panna kuni 9 PowerLed-i.
          viimati muutis kasutaja 6p45s; 25 m 2010, 08:59.
          Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

          Comment


            #6
            Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

            Püsivavalguse jaokson spets driverid, mis toituvad otse võrgust ja järgi saab neile panna 1...10+ dioodi.
            Dioodide toitmisel palun tähele panna, et nende tüürimine käib voolupõhiselt. Pinge võib seejuures sama heleduse juures suhteliselt palju kõikuda. Ise testisin mingit kollast dioodi püsiva pinge otsas Külmalt oli vool 30mA ja see kasvas algul aeglaselt, hiljem nobedalt ligi 100mA-ni ja siis kustus diood ära...
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

              Ei seda ma tean, et peale trafot tuleb diood sild panna ja muud vidinad. Antud lingil on üsna head asjad küll aga mulle jääb lahjaks. Minu kupatus hakkab ligukaudu 12 voldi juures 48W tarbima ja 4A. Lambi kupli peale laon või kleebin Led ribad, kokku peaks tulema 600 pisikest led. Olen neid oma majapidamisse paigaldanud aga ainult on/off lülitiga, oma odava hinnaga (hiinast tellides) näitavad valgust kõvasti. Siiamaani olen kasutanud neid toiteplokke http://www.oomipood.ee/?a_k=TOITEMOO...ak&i=TOITEMOOD
              Eks peab veel uurima kuidas 0-12V pinget reguleerida.

              Mis juhtub 220V trafoga kui sinna 220 voldi asemel sisse lasta 50-110v, väljund pinge ka langeb aga kas trafo hakkab kuumenema ka või ei juhtu midagi?
              viimati muutis kasutaja pois11; 25 m 2010, 15:34.
              msn: pois11@hotmail.com

              Comment


                #8
                Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

                Esmalt postitatud pois11 poolt Vaata postitust
                Mis juhtub 220V trafoga kui sinna 220 voldi asemel sisse lasta 50-110v, väljund pinge ka langeb aga kas trafo hakkab kuumenema ka või ei juhtu midagi?
                Lambi enda pingereguleerimissüsteemiga Sa trafot juhtida ei saa, kuna pingeregulaator (türistori või sümistoriga) ei anna välja korralikku siinust, mida trafo vajab. Kõrvetad veel mõlemad läbi. Halogeenlambil puhta aktiivkoormusena on sellest suva.

                Impulsstoitekaid ei saa üldse sisendisse antava pinge muutmisega reguleerida; nad kannatavad vapralt sisendpinge alanemise väljundpinget muutmata teatud piirini ära ning lähevad pinge edasisel langemisel lihtsalt tuttu.
                73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                ATiP1pN4XeM

                Comment


                  #9
                  Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

                  Trafo kannatab ikka non siinust küll, kuid seal tekib mitmeid huvitavaid siirdeprotsesse, välja tuleb midagi muud kui sisse lased. Jämedalt jookseb pinge ikka läbi, kuid kui kuju on väga halb siis osa neeldub trafo plekkides soojusena. Vot see soojus võib olla teinekord ohtlik. Ka võivad siirdeprotsessides tekkida lühiajalised pingepiigid.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

                    Ehitasin foorumlaste soovitusi järgides LED-ide reguleerimiseks seadme, soovitan korrata

                    Comment


                      #11
                      Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

                      Selline draiverikivi on ka täitsa olemas, mis triac-dimmeritega koos peaks töötama.


                      Oomis tellitav ka:
                      Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

                        Esmalt postitatud pois11 poolt Vaata postitust
                        Ei seda ma tean, et peale trafot tuleb diood sild panna ja muud vidinad. Antud lingil on üsna head asjad küll aga mulle jääb lahjaks. Minu kupatus hakkab ligukaudu 12 voldi juures 48W tarbima ja 4A. Lambi kupli peale laon või kleebin Led ribad, kokku peaks tulema 600 pisikest led. Olen neid oma majapidamisse paigaldanud aga ainult on/off lülitiga, oma odava hinnaga (hiinast tellides) näitavad valgust kõvasti. Siiamaani olen kasutanud neid toiteplokke http://www.oomipood.ee/?a_k=TOITEMOO...ak&i=TOITEMOOD
                        Eks peab veel uurima kuidas 0-12V pinget reguleerida.

                        Mis juhtub 220V trafoga kui sinna 220 voldi asemel sisse lasta 50-110v, väljund pinge ka langeb aga kas trafo hakkab kuumenema ka või ei juhtu midagi?
                        Trafo jaoks on madalam pinge ainult hea. Soojust vähem, muidugi väljundpinge langeb samas suhtes sisendpinge langemisega.

                        Milleks see 0...12V reguleerimine kasulik on, kui tahad dioode toita? Saab pm, aga sel juhul on vaja ikkagi eeltakistit/eeltakisteid, mis maksimaalset voolu piirab/piiravad. 48W puhul 12V otsas pead takisti(te)lt ca 10...30% soojuseks kütma. Sul oleks vaja 0...350mA(700mA; 1000mA vms). Samast seeriast dioodid kannatab ka hädapärast rööpi panna. 12V kasutamine oleks minu meelest üldse raiskamine, pihem võiks pinge olla kuskile 60V kanti. Tuleks ahelaid vähem. Õigem oleks igale jadaahelale oma voolupiiraja panna, vähemate ahelatega on vähem regulaatoreid tarvis.
                        48W võimsust dioodidest tahab ka saada päris korralikku jahutust. Radiaatorit päris vaja vast pole, aga korralik alumiiniumplaat peaks all küll olema ja mõlemalt poolt peaks plaadile ka korralik õhu juurdepääs olema.

                        Kui sa julged avaldada dioodide parameetrid, siis võiks rohkem juhiseid jagada
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment


                          #13
                          Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

                          Ei mis siin salatseda... kasutaks valgustuseks seda: http://cgi.ebay.co.uk/5M-600-SMD-Fle...item4aa08192f5
                          Võibolla on prono ettevõtmine aga kui lõigata mõõtu siis näitab valgust küll. Kodus paar sellist rulli juba kasutusele võetud aga nüüd sooviks ühe valgustuse heledust reguleerida.
                          msn: pois11@hotmail.com

                          Comment


                            #14
                            Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

                            Nendel on takistid juba riba külge pandud ja sel ribal on dioodid ilmselt kolmekaupa jadas. Suure tõenäosusegapõlevad need dioodid enimalt 90% heledusega. Ise olen testind ühte sarnast pulka ja 14V otsas kestab ilusti.
                            Sul on variant kasutada ribade juppe rööpis 12V pealt või siis sama pikkusega juppe jadas pingega mis on 12 kordne. Jadas kasutamisel muidugi on osa takistid liigsed, samas annavad suurema kõikumise varu.
                            Teoreetiliselt saaks dioodid ka ilma trafota panna, silud natuke seda sümistori väljundit ja alaldad ära. Aldaldatud ja silutud pinge väärtuse saad arvutada ja jagadaselle siis 12-ga, saad arvu, mitu ühepikkust ribajuppi pead jadasse panema. Eeltakistite kogust arvestates +/- üks riba ei tohiks oluliselt miskit muuta. Mina paneksin siiski 1 lisaks, jääb võrgu kõikumisele kah pisut juurde.

                            Muudatus: kas need dioodid liiga külmad ei ole. Mulle isiklikult väga meeldib hõõglampide toon. Teleka taustaks on dioodriba, millel küljes sisnised, punased ja rohelised dioodid. Kui kõik põlevad, siis on valgus pea valge, aga peldikusse minnes keset filmi paistab sealne valgus punane.
                            viimati muutis kasutaja reuter; 27 m 2010, 20:57.
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #15
                              Vs: Põrandalambi 300W alogeeni asendamine LEDidega

                              Vat sellepeale ma ei tulnudki, et see led riba jagada (jagades 12) võrdseteks osadeks ja ühendada jadamisi. Huvitav kui kõrgeks see alalisvoolu pinge ikka tõuseb kui lisada 220V järgi alaldi ja konde (olen ma õigesti aru saanud)? Nende kahe osa maksumust ei tea hetkel aga tundub, et nii võib isegi odavam ja lihtsamalt läbi saada, ei pea trafoga jamama. Kas sümistorile loeb ka kui suur on tarbija, 300W saab 48W, kas ta üldse hakkab samamoodi tööle? Mul kogemused puuduvad.

                              edit: Kavatsengi kasutada sooja valgusega ehk warm white led riba. Antud lingil oli kiire näide. Samas köögitasapinna valgustusele sobis väga hästi külma valgusega led riba. Magamistuppa punane.
                              viimati muutis kasutaja pois11; 27 m 2010, 21:01.
                              msn: pois11@hotmail.com

                              Comment

                              Working...
                              X