Ütleme, et mul on kaks seadet: Ühes on mikroprotsessor(PIC, AVR, ...), selle toide on läbi transi ja pesa mille kaudu tuleks ühendamisel siis väline toide(+, -) ja data ja teine seade, mis siis ühendamisel toidaks esimest ja saadaks siis infot ka. Ja küsimus siis: Ühendan mõlemad omavahel ära, ütlen esimesele seadmele(läbi data pini), et too "aktiveeriks" transistori(see mis toite ära lõikas) ja kui ma nüüd seadmed lahti ühendan, kas siis esimese seadme toide püsib?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Kas nii saab?
Collapse
X
-
Vs: Kas nii saab?
Esmalt postitatud itimeheke poolt Vaata postitustteine seade, mis ühendamisel toidaks esimestkui seadmed lahti ühendan, kas siis esimese seadme toide püsib?Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.
Comment
-
Vs: Kas nii saab?
Saab ikka. Isegi niimoodi teinud - see on mõnes mõttes kaitselüliti, skeem saab toidet läbi mosfeti, mille avamine käib kontrolleri enda jala kaudu. Alguses saab seade välise toite ja kui kontroller teeb esimesed checkid ära ja vaatab et kõik on korras, siis tõstab tolle jala kõrgeks ja "püsistab" enda toite.
Tagab selle, et kui ütleme mingi veakäsitluse kaudu softis toitejalg maha lükata, siis ei saa skeem endale enam kuidagi toidet peale. Ütleme näiteks kui suitsuandur annab signaali, siis lükatakse toidet juhtiv jalg madalaks ja uus käivitamine vajab kasutaja sekkumist. Samuti kui vool ära läheb siis tagatakse, et skeem voolu tagasi tulles omasoodu näitajatega uuesti käima ei lähe.
Comment
-
Vs: Kas nii saab?
Tundub, et cyrix sai mu ideele pihta. Aga nüüd siis tegin lihtsustatud skeemi ka, usun, et mu jutt võis tõesti ääretult segane olla.
1. Kui ma nüüd ühendan "skeemi A" "skeemiga B", siis varustab "skeem B" toitega "skeemi A"(ühendan siis J1-he ja J2-he).
2. Vajutades nuppu J3 käsib "skeem B" data koiva kaudu "skeemil A" kasutada enda toidet - ehk lülitada kõrgeks koib ra0.
3. Kui ma nüüd peale neid tegevusi ühendan seadmed omavahel lahti, kas siis "seadme A" sisene toide jääb püsima?
PS! See skeem on lihtsalt tehtud põhimõtte selgitamiseks.
Comment
-
Vs: Kas nii saab?
Esmalt postitatud itimeheke poolt Vaata postitustlülitada kõrgeks koib ra0.
Comment
-
Vs: Kas nii saab?
Esmalt postitatud itimeheke poolt Vaata postitustAusalt öeldes, ma pole picidega veel tegelenud, hakkan nendega kohe varsti tegelema. Ja kuna üks idee jäi sellise küsimuse taha kinni, siis kontrollisin, kas mul on õigus. Kui see poleks nii olnud, ja ma oleks seda ise avastanud, oleks mõte luhta läinud
OK. vahetevahel rahanimeline piir ka.
Aga edu siis.
Comment
-
Vs: Kas nii saab?
Esmalt postitatud itimeheke poolt Vaata postitustAga nüüd siis tegin lihtsustatud skeemi ka
2. Vajutades nuppu J3 käsib "skeem B" data koiva kaudu "skeemil A" kasutada enda toidet - ehk lülitada kõrgeks koib ra0.
Tuleb mõelda ka sellele, et toitepinge U1 jalal 14 oleks paras ja piisav igas olukorras.Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.
Comment
Comment