Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kas nii saab?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas nii saab?

    Ütleme, et mul on kaks seadet: Ühes on mikroprotsessor(PIC, AVR, ...), selle toide on läbi transi ja pesa mille kaudu tuleks ühendamisel siis väline toide(+, -) ja data ja teine seade, mis siis ühendamisel toidaks esimest ja saadaks siis infot ka. Ja küsimus siis: Ühendan mõlemad omavahel ära, ütlen esimesele seadmele(läbi data pini), et too "aktiveeriks" transistori(see mis toite ära lõikas) ja kui ma nüüd seadmed lahti ühendan, kas siis esimese seadme toide püsib?

    #2
    Vs: Kas nii saab?

    Väga segane jutt.
    Skeem oleks abiks.

    Comment


      #3
      Vs: Kas nii saab?

      Esmalt postitatud itimeheke poolt Vaata postitust
      teine seade, mis ühendamisel toidaks esimest
      kui seadmed lahti ühendan, kas siis esimese seadme toide püsib?
      Sõelusin välja olulise info. Loogika ütleb, et toide kaob.
      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

      Comment


        #4
        Vs: Kas nii saab?

        Jah, aga esimest seadet nüüd läbi transistori toidetakse (Kust vool tuleb? Loomaaiast?). Kui nii jääbki, siis äkki toide ei kao?

        Comment


          #5
          Vs: Kas nii saab?

          Poisid ärge pange tähele, Itimeheke teeb lihtsalt nalja.

          Comment


            #6
            Vs: Kas nii saab?

            Saab ikka. Isegi niimoodi teinud - see on mõnes mõttes kaitselüliti, skeem saab toidet läbi mosfeti, mille avamine käib kontrolleri enda jala kaudu. Alguses saab seade välise toite ja kui kontroller teeb esimesed checkid ära ja vaatab et kõik on korras, siis tõstab tolle jala kõrgeks ja "püsistab" enda toite.
            Tagab selle, et kui ütleme mingi veakäsitluse kaudu softis toitejalg maha lükata, siis ei saa skeem endale enam kuidagi toidet peale. Ütleme näiteks kui suitsuandur annab signaali, siis lükatakse toidet juhtiv jalg madalaks ja uus käivitamine vajab kasutaja sekkumist. Samuti kui vool ära läheb siis tagatakse, et skeem voolu tagasi tulles omasoodu näitajatega uuesti käima ei lähe.

            Comment


              #7
              Vs: Kas nii saab?

              Tundub, et cyrix sai mu ideele pihta. Aga nüüd siis tegin lihtsustatud skeemi ka, usun, et mu jutt võis tõesti ääretult segane olla.Click image for larger version

Name:	skeem.jpg
Views:	1
Size:	15,5 KB
ID:	865283
              1. Kui ma nüüd ühendan "skeemi A" "skeemiga B", siis varustab "skeem B" toitega "skeemi A"(ühendan siis J1-he ja J2-he).
              2. Vajutades nuppu J3 käsib "skeem B" data koiva kaudu "skeemil A" kasutada enda toidet - ehk lülitada kõrgeks koib ra0.
              3. Kui ma nüüd peale neid tegevusi ühendan seadmed omavahel lahti, kas siis "seadme A" sisene toide jääb püsima?

              PS! See skeem on lihtsalt tehtud põhimõtte selgitamiseks.
              viimati muutis kasutaja vasaraonu; 01 m 2010, 07:44. Põhjus: vigade parandus.

              Comment


                #8
                Vs: Kas nii saab?

                Esmalt postitatud itimeheke poolt Vaata postitust
                lülitada kõrgeks koib ra0.
                Kuniks nii jääb, seni on kõik korras, "A" toide ei kao kuhugi.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kas nii saab?

                  Vaata segadust tekitas see, et inimene, kes tegeleb PIC -ga, küsib küsimuse nii lihtsa asja kohta.
                  No umbes, et "Kas patareiga on võimalik LED-i põlema panna?"

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kas nii saab?

                    Ausalt öeldes, ma pole picidega veel tegelenud, hakkan nendega kohe varsti tegelema. Ja kuna üks idee jäi sellise küsimuse taha kinni, siis kontrollisin, kas mul on õigus. Kui see poleks nii olnud, ja ma oleks seda ise avastanud, oleks mõte luhta läinud

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kas nii saab?

                      Esmalt postitatud itimeheke poolt Vaata postitust
                      Ausalt öeldes, ma pole picidega veel tegelenud, hakkan nendega kohe varsti tegelema. Ja kuna üks idee jäi sellise küsimuse taha kinni, siis kontrollisin, kas mul on õigus. Kui see poleks nii olnud, ja ma oleks seda ise avastanud, oleks mõte luhta läinud
                      Elektroonika võimalused on peaaegu piiritud, on vaid kaks piiri..... kujutlusvõime ja füüsika seadus.
                      OK. vahetevahel rahanimeline piir ka.
                      Aga edu siis.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kas nii saab?

                        Esmalt postitatud itimeheke poolt Vaata postitust
                        Aga nüüd siis tegin lihtsustatud skeemi ka
                        Pilt selge. Kaks toidet. Hoopis teine lugu.

                        2. Vajutades nuppu J3 käsib "skeem B" data koiva kaudu "skeemil A" kasutada enda toidet - ehk lülitada kõrgeks koib ra0.
                        Tuleb mõelda sellele, et V1 ja V2 ei hakkaks teineteist "närima" siis, kui nad mõlemad on ühendatud.
                        Tuleb mõelda ka sellele, et toitepinge U1 jalal 14 oleks paras ja piisav igas olukorras.
                        Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                        Comment

                        Working...
                        X