Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus toitest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus toitest

    Tervist,
    Küsiks kogenenumatelt nõu:
    On arendamisel üks plokk, mis tarbib 12V 50 mA maks. Kuidas oleks kõige mõistlikum teha selle toide, et tuleks pisike ja töökindel? Ka odavus on teema. Tegemist ühe temperatuurimõõturiga, mis saadab oma info raadiosagedusel vastuvõtjasse.
    Ise mõtlesin, et on sellised alternatiivid:
    -Väike trafo ja lineaarregulaator (hetkel tundub kõige parem mõte, ainuke miinus, et trafo arvelt läheks plokk umbes poole suuremaks)
    -Ehitada impulsstoide trafoga, näiteks flyback põhimõttel (miinuseks keerukus)
    -Otse võrgust kondensaatoriga (siin see suur miinus, et temperatuuri mõõtev andur läheb maja veepaagi külge ja skeem ei ole võrgust eraldatud. Andur on küll võimalik isoleerida, aga tahaks võimalikult ettevaatlik olla)
    -Otse võrgust näiteks buck-konverteriga - probleem sama, mis eelmisel. Põhimõtteliselt peaks küll võimalik olema ka skeemilahendus, millel on vahel kaks mosfeti ja kus võrk ja tarbija pole ühel ajahetkel kunagi korraga laengukandja (pooli) külge ühendatud
    -Mingi tööstuslik moodul (probleemiks hind?)

    Oskab keegi nõu anda, kes ise sellise probleemiga kokku puutunud?
    Tänud ette,
    Martin

    #2
    Vs: Küsimus toitest

    Esmalt postitatud cyrix poolt Vaata postitust
    Mingi tööstuslik moodul (probleemiks hind?)
    Astu täikaturult läbi. Vaata sealt eest ka neid putkasid mis sinna taha-vasakule jäävad.
    nt moblatoide. Kui niikuinii võrku kasutad siis see "suurem pistik" pole ka ju hull.

    On sellised kivid, mis teevad 5 >> +-12 V. nt MAX232. (Vana tuttav on meeles.)
    On ka kivid pinge kordistamiseks, nime ei mäleta.
    2 x 5 on 10 ja see on umbes 12

    Mina hakkaks sealt pihta.
    Tegelikult just otsin termopaari toiteks +-12 V

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus toitest

      Jah, miski pisike moblatoide ehk sobiks. Kuigi kõik see värk peab mul mahtuma veeboileri korpusesse koos sealse muu elektroonikaga (tenn või kuidas seda nimetatigi), lisapistikut heameelega ei tekitaks, boilerisse tuleb isegi võrk sisse. Küll on mõte mobla(impulss)laadija karbist välja võtta ja toitemoodulina kasutada.

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus toitest

        Kui seal on saatja ja termoandur ja toide siis oleks vast algul seda kõike kena testida.
        Vast siis ei oleks mõistlik alustada toitetrafo väljalõhkumisest vaid kuskilt rohkem elektroonika kandist.
        Selle saatja üks probleem võib pärast tulle ka sellest et kui see kõik panna sinna tennide juurde (vette ) siis võib tal olla
        ümber metall ja siis on leviga probleeme.

        Kogu selline komplekt
        termomeeter, saatja, vastuvõtja; indikaator
        maksis vist kuskil 400-600 vahel. Kunagi sai selline ostetud;
        köögiaknalt läbi köögi ja toa ei tahtnud alati saatjat näha:

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus toitest

          2 VA ,,valatud trafo trükkplaadile" maksab (füüsikunimelises poes) 60.-, selle mõõtmed on ligikaudu 25x25x25 mm. Kui saaks SMD kaitsme toiteahelasse pista, tuleks toitelülitus telefonilaadijast väiksem ning tekitaks igasuguseid häireid ka vähem.
          Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus toitest

            Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
            Kui seal on saatja ja termoandur ja toide siis oleks vast algul seda kõike kena testida.
            Vast siis ei oleks mõistlik alustada toitetrafo väljalõhkumisest vaid kuskilt rohkem elektroonika kandist.
            Selle saatja üks probleem võib pärast tulle ka sellest et kui see kõik panna sinna tennide juurde (vette ) siis võib tal olla
            ümber metall ja siis on leviga probleeme.

            Kogu selline komplekt
            termomeeter, saatja, vastuvõtja; indikaator
            maksis vist kuskil 400-600 vahel. Kunagi sai selline ostetud;
            köögiaknalt läbi köögi ja toa ei tahtnud alati saatjat näha:
            Ei ole valmis tükk, infot genereerib mikrokontroller, välja saadab TX433 Vellemani saatemoodul, toide tuleb ka ise teha. Hind tuleb saatja-vastuvõtja kokku ilmselt 350 krooni ümber ja saateantenni traadijupi saab tuua boileri korpusest välja.
            6p45s soovitatud trafo ilmselt on üks võimalus.

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus toitest

              Harutasin ühe Nokia toite lahti.
              AC/DC AC1E AC 100-240 V DC 5,7 V 800 mA

              Sees on plaat 46x22x11 mm, palju juppe peal.
              Seal peal on ka trafo 13x11x11 mm

              Comment


                #8
                Vs: Küsimus toitest

                Jah, olen selliseid näinud. Need peaksid olema flyback põhimõttel, vähemalt nood, mida mina näinud olen. Samas kogu see skeem ei tuleks väiksem kui üks väike trafo, näiteks selline, mida 6p45s soovitas. Raadiohäirete kohapealt on ka kehvem impulsstoitekas ilmselt.

                Comment

                Working...
                X