Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

J13009 transistor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    J13009 transistor

    Hommik, tekkis kerge arusaamatus pealkirjas antud tähisega transi osas. Googlesse selle markeeringu toksides annab mulle andmelehed, kus on TO220(100W) kestas samanimeline transs, mul on aga TO-3P kestas. Samas on mul ka E13009L nimeline, mille võimsus märgitud 130W. Et kas seda J13009 leidub lihtsalt nii TO220 kui ka TO-3P kestas ja parameetid samad või võib eeldada, et suurem korpus annab mulle samamoodi 130W nagu seda E13009L on. Tõenäoliselt see nii hästi mul siiski pole, aga küsin igaks juhuks üle, et ehk mul veab.
    otsija

    #2
    Vs: J13009 transistor

    Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
    suurem korpus annab mulle samamoodi 130W
    Maks. lubatud võimsuse määravad kristall ja korpus. Kui sama kristall on TO-3P kestas, siis on ka maks. lubatud võimsus väiksem kui TO220 kestas.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: J13009 transistor

      Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
      Maks. lubatud võimsuse määravad kristall ja korpus. Kui sama kristall on TO-3P kestas, siis on ka maks. lubatud võimsus väiksem kui TO220 kestas.
      Oot, miskit segamini ei ajanud? Kui TO-3P kestas on sama kristall, mis TO220, siis võimsus peaks vähemalt sama või suurem olema, kuna TO-3P suurema jahutuspinnaga. Samas leidsin ühest teisest plokist TO-3P kestas D209L ja see on 100W, seega suure tõenäosusega ka J13009 TO-3P kestas siiski 100W. Mainin tagamõtte ka ära, plaanis on Arvuti toiteploki transsidest vähe kobedam lõppvõimendi kokku keevitada. 4 paari transse paneks õlga, 130W hajuvvõimsusega transsidest saaks 100W asemel õlga võimsuseks 520W, mis on parem kui 400W. Seega 300-350W väljudvõimsus peaks reaalne vast olema. Miks need transid, kuna neid plokke ja transse ikka on üksjagu.
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: J13009 transistor

        Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
        Oot, miskit segamini ei ajanud?
        Leidsin sellise info: link
        Parandan segase koha:
        the output current has been increased from MAX. 1.OA or so to MAX. 4.6A. (Equivalent TO-220 package), MAX, 10A (TO-3P package)
        Seega korpus TO-3P talub suuremat voolu ja võimsust. Jälle targem.
        Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

        Comment


          #5
          Vs: J13009 transistor

          Korpus küll jah, kui kristall sees täpselt sama, kui selles TO220, siis tekitab kahtlusi, eelkõige kuna ühes teises plokis oli samamoodi TO-3P korpuses transs 100W märgitud. Ei julgeks seda J13009-t seega 130W transiks pidada. Samas leidsin veel 4 E13009L juurde, seega probleem hetkel lahendatud.

          E: neid transse võiks kuidagi paaritada ka, et 4tk õlas enam vähem sarnased oleksid. Hetkel mõõtsin võimendust testri dioodi testimispiirkonnaga, E C vastavalt testrile peale ning siis kollektorist baasi 22k takk ja siis vaatasin transil pingelangu, mis kõikus 1,1-1,3V vahemikus. Alumise piiri pistan ühte õlga ja ülemise teisse, vast saab hea küll.

          E2: Pagan, koormuskatsel 25V paarsada mA(B-C vahel kõigil sama takk, baasid koos) lugu selline, et kaks transsi leiged, üks soe ja üks tuline, mõlema õlaga sama teema. See ei ole hea. Samas eeltakid on 0,47 oomi, äkki suurematel vooludel kompenseeriks seda ebaühtlust või on asi totaalselt jama?
          viimati muutis kasutaja otsija; 23 m 2010, 14:01.
          otsija

          Comment

          Working...
          X