Tekitan ka ühe teema siia tuulegeneraatori kohta. Mõte oli püsti panna mingi lahjem generaator 10-15A 12v. Nimelt huvitab mind just kust sellist generaatorit saaks?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Tuulegeneraator
Collapse
X
-
Vs: Tuulegeneraator
Esmalt postitatud põllurallikas poolt Vaata postitustKas sõiduauto omal ergutusmähis segama ei hakka?
Tegelikult kasuta otsingut, sest siinsamas on vähemalt üks suur ja pikk teema samadest asjadest.
Kindlasti on, olen ise kirjutanud, aga ei ole aega hetkel otslda.
Comment
-
Vs: Tuulegeneraator
see viites generaator on täitsa mõistlik asi minu meelest...hind jääb ka 1000+21%. pmst sama, mis ise ehitades nagu saaremaa poisi näitel välja tulnud.
Pinge liiga palju ei kõigu? 6-7 korda, vool samamoodi...
idee poolest saab sellistega 3 kW tuulepargi üpriski soodsalt üles panna...aga ka ainult idee poolest...Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts
Comment
-
Vs: Tuulegeneraator
Nii kallist lahendust küll ei mõelnud. Mõte oli lihtsalt mingi odav süsteem kokku ajada kasutatud juppidega. Sobiks muidugi autogeneraatori värk ka, nagu A.Ssoovitas. Kuid kuidas nendel genekatel see voolu kontrollimine ergutusmähise abil toimub? Olen kuskilt lugenud kuidas generaatoril võeti või tehti midagi ja siis jäi alles ainult üks juhe, autot käivitades laadimistuli küll põles kuid kui gaasi andis kustus ära ja jäi kustunuks. Tiivikuks mõtlesin sellist kolme poolkuu tiivikut.
Comment
-
Vs: Tuulegeneraator
Kas 10-15A 12V on plaanitud generaatori nominaalvõimsuseks (üldjuhul 12m/s) või aasta keskmiseks tootlikkuseks tunnis ehk siis 120-180 Wh?
Et kui nominaalvõimsus, siis aasta keskmisena 4-5 m/s puhuva tuule korral toodab 200W gen ca 400Wh ööpäevas. Aga kui soov tarbida ca 200W tunnis siis pead mõtlema generaatori peale mille nominaalvõimsus on alates 1kW. Mõlemal juhul on eelduseks, et generaator ei asu turbulentsi alas. Turbulentsi alas sul generaator vaid pendeldab sinna ja tänna ning tootlikkus on praktiliselt 0 – see praktikas juba erinevates kohtades järgi proovitud asi. Kompromiss võiks olla, et kui gen asukoht on avatud peamistele tuulesuundadele (vt lisaks turbulentsi tekkimine www.taastuvenergia.ee/tuule-kiirus.html ).
Autonoomsete süsteemide puhul on rusikareegel, et aku või akupank maksab pool seadmete maksumusest. Oletame, et sul on 200W gen siis süvatsükli aku võiks olla alates 100Ah, millest siis võid tarbida ööpäevas kuni 40-50%, et kallis aku mõne aastaga ära ei sureks. Kui aku asub eluruumis siis ohutuse mõttes AGM tüüpi ja selle hind 100Ah puhul ca 3000kr. Hää kontroller millel pingekordisti, lisaks päikesepaneelide sisend ja arvutiga ühendamise võimalus kõikide võimalike andmete lugemiseks statistika tarvis maksab 5tuh kr (tavaline kontroller ca 500kr). Väike generaator suurt miskit ei tooda aga statistika lugemine on selle juures väga hinnaline, sest selle järgi saad teha otsuseid kui juba soov võimsam generaator püsti panna tulevikus.
Kui puud lähedal siis võiks mast ikka nii 18-24m kõrge olla ja taolise masti valmistamine torudest ning 4. vandi süsteemis + abimast maksab ca 5000kr.
Kui nüüd kõik need lisavidinad kokku lüüa, siis mõne väiksema valmis generaatori maksumus ei tundugi enam nii kallis.
Aga kui soov kõik ise teha siis hakka infot otsima lähtekohaga näit www.scoraigwind.com või osta omale raamat www.scoraigwind.com/axialplans/recipecontents.htm . Oman ise seda õpikut ja seega julgen soovitada.viimati muutis kasutaja Tuulekratt; 17 m 2010, 00:23.
Comment
-
Vs: Tuulegeneraator
Näe, siin uus kolleeg Tuulekratt (tundub asjalik olevat) leidis üles, millele ma vihjasin:
http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...e-abil-elekter.
Moded võiks need ühendada. Kui osa pahna kõrvale jätta, siis on üks asjalikumaid teemasid.
Comment
-
Vs: Tuulegeneraator
Autogenedest vaata võimsamate diiselautode omi, neil on rohkem pooluspaare. Eriti popid on traktorite omad. Peamine probleem ongi, et neid jahitakse romulatest kõikjalt ja reeglina on vastus EI OLE.
Teine variant on jahi vanemaid pesumasina mootoreid, samuti palju pooluspaare. Ja võimsusevahemik on sobiv.
Tiiviku soovitan teha kahelabalise, lihtsam teha ja stabiliseerimine kergem. Kahelabalisel on rohkem pöördeid. Mitmeteks laagrikinnitussüsteemideks on osutunud sobivaks auto rattarummud. Uuema aja popid tiivikumaterjalid on hoopis raud, plekk ja pleksiklaas. Viimast saab puhuriga hästi õigesse nurka koolutada. Või siis vaata netist muid lihtsaid solgitorust tiiviku tegemise variante.
Comment
-
Vs: Tuulegeneraator
Pendeldab prop sul jh tõesti, prop on rohkem püsiva tuulega ranniku aladele. Ehk tuulekratt teab misasi on savonius turbiin. EI ole vaja krudida tuulde, lihtne ehitada, pole vaja pidurdada ega tuulest välja keerata tormiga sest TSR on alati väiksem kui 1. Mandril on see parim valik sest kasutegur on hea just alla 10m/s tuulte korral. 1 ja suur puudus on madalad pöörded.
Veel parem on helix turbiin mis on savonius-i modifikatsioon. See töötab ka päikselisel päeval ilma tuuleta tõusvate õhuvoolude jõul.
2m raadiusega turbiinil on 12m/s tuule korral 60RPM.
tormi ajal vast näeb extreemselt 50m/s. see on siis 240RPM. Erinevalt propist kui TSR on näiteks 9 siis 2k RPM, 2m prop lendab selle peale pilbasteks.
Savonius-i masti on oluliselt lihtsam sest saab trosse kasutada kuna on ainult 1 telg mitte 2 telge mööda kruviv kohviveski.
KAitse ahelaid pole vaja, see kukutab hinda päris mitu korda, turbiini disaini viis ongi tema ainuke ja raudne kaitse.
Erinevus on ainult kasutegur, prop ei vaja ülekannet ja on muidu effektiivsem.
Aga kuna tuule kuupmeetrid pole maksustatud siis ma ise küll valiks odavama ja töökindlama olgugi et natuke suurem ja vähem effektiivsem.
WTF 5k 2 masti, jube odavalt saab. Aga kuna sa väidad et saab eks siis teab tellida sinult 5k eest 2x 20m masti. Saab vanametalli viia peaks kasudega sees olema. Right?
Soovitan ludega mitte ainult joonised ja sellised hyper reklaam saite vaid ka matemaatikat ja teooreat miks asjad nii on. Googles selle kohta palju tasuta juttu.
Ma see suvi ketsetanud mitut eri tüüpi tuulegene lahendusi.
Prop on ise raske teha ja balanseerida. Eriti kui võimsused lähevad suuremaks. Ostes küsitakse selle eest kulla hinda.
Üks väike savonius keerles oma 2 kuud.
Oli ka 1 väike prop umbes nädala katusel enne kui alla korjasin sest ta ei tootnud midagi.
Aga sel ajal tootis savonius umbes 6 päeva nädalas, millest 2 päeva olid üle 15W.
Tuule kiiruded olid muidugi väiksed enamjaolt, kuskil 5m/s.
turbiinis oli 3 laba tehtud 20l kanistritest diagonaali puruks lõigatud.
30l õlivaatidega veel katsetamatta.
Tulevikuplaan 10-12m (8m aktiivset osa) mast. raadiusega 2m. Aga noh selleks vaja kõvasti finanse ja eelkõige aega mida vähe.viimati muutis kasutaja murphy; 18 m 2010, 23:00.Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Comment
-
Vs: Tuulegeneraator
Esmalt postitatud gadag poolt Vaata postitustkirka
Tere.
Ehkki see on elektroonikafoorum, ei pea see tähendama, et oma kirjaoskuse demonstreerimiseks peaks siin mingi lõputu tähtede jada avaldama - õpi kirjutama.Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.
Comment
Comment