Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

    Sai välivalgustiteks räästa alla sellised prosed paigaldatud http://www.westbalt.ee/catalog/produ...ducts_id=12142
    Jama selline, et kasutan neid väga harva ja ühel prosel olen aasta jooksul juba 3 korda toru vahetanud, teine prose sai alles paar kuud tagasi paigaldatud. Uuemat prose olen kasutanud paar korda ja toru juba jälle läbi. Kas neil torudel ongi tavaline, et põlevad nii kiirelt läbi? Sai need just valitud oma võimsuse ja mõõtmete poolest, aga tundub, et tuleb ikka tavalise hõõglambi peale üle minna ja uued lambid soetada. Võibolla lihtsalt peaks kallimaid ja teise firma torusid katsetama?

    #2
    Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

    Need torud ei kannata vibratsiooni. Kinnita prose korralikult seina külge, et tuul ei raputaks!

    Comment


      #3
      Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

      Mul oli ka maja ees 500W prose.sai paigaldatud talve alguses ja natuke enne talve lõppu lõppes ka töö..
      Mul oli liikumis anduriga ei usu ,et see oleks midaig muutnud a vb see tuul, see aasta proovib uuesti ja siis kõvemini seina külge.

      Comment


        #4
        Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

        Mul hoovipeal kah 2 sellist väiksemat kuni 150w max ja liikumisanduritega. Õhtuti vilguvad pidevalt, tundlikus on suht peale keeratud, öösel isegi kassid põletavad tulesid ja istuvad keset hoovi. Üldiselt olen 2a jooksul kokku 2 lampi vahetanud. Päris hästi käivad, kuna enne olid need kah juba jumal teab kaua põlenud. Muidugi mul seal sein kivist ja mingit vibratsiooni ei ole, eriti kardab ta seda põledes ja paigaldus peaks ikka horisontaalne sellele torule olema. Kasuta kindlasi kvaliteetse tootja lampe kah seal sees.

        Comment


          #5
          Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

          Kümme aastat tagasi pakuti mulle poes üht prožektori. Et ei lähe põema, võta niisama ja proovi.
          Võtsin, läks põlema ja töötab siiani.
          Naabrimees tõi ka omale sellise.
          Poes põles, väljas ei süttinud.
          Tulid poe poisid, ca 10 lampi kaasas, kõik sees korralikud.
          Väljas põlema ei lähe. Ilm oli nii -10 C.
          Tõid siis lõpuks ühe teise firma oma See põleb ka siiani.

          Pole see maailma valgustamine nii lihtne ühtigi.

          Comment


            #6
            Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

            Vibratsiooni peaks paremini kannatama näiteks Osram ECO (endine ES) sari. Seal ei ripu see hõõgniit mitte õhus, peenike traat toeks, vaid on mitmes kohas klaasi sisse pressitud.

            Comment


              #7
              Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

              Mul need korralikult kinnitatud ja ei usu, et erlist vibratsiooni seal on. Mul need ilma andurita ja ei põle ka nii tihti.

              Comment


                #8
                Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

                Otsi korralikkud lambid sisse. Ma algul ka suure hurraaga võtsin mingi 5.- lampe. Iga kuu tagant vahetasin. Siis käisin neid kallemaid läbi kuni sattus mingi töötav mis pidama jäi, pole vahetanud vist 3 aastat juba.
                Üldiselt on ka nii et klõpsida neid ei tasu. Kui juba põlema paned las päleb 5-10 minutit. Kui yritad hallogeeniga kõvasti säästa ja keerad selle iIR anduri hästi lyhikese aja peale maksad kordades rohkem tagasi uusi lampe ostes.
                Isegi natuke odavamad lambid peavad hästi vastu kui neil lasta piisavalt soojeneda enne kui välja lülitada.
                Asi selles et sisselülitus hetkel paneb palju wloframit hõõgniidilt minema. Lamp on vaja aga kuumaks saada et see sinna tagasi kantaks, reaalsuses võtab see vähemalt 5min kuigi karbi peal räägivad 30s vms.
                Kallimad lambid rammusama hõõgniidiga ja seal jagub paarkümmend lühiajalist tööd, säästu lambid 2-5x mõne sekundilisti põlemist ja läinud ta on.
                Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                Comment


                  #9
                  Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

                  Tavaliselt lähevad torud läbi sisse lülitades. Esimesel lõi hõõgniidi läbi klaasi

                  Comment


                    #10
                    Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

                    Ehitusel oli pidev jama et suuremad 500W ja väiksemad 150W kippusid kole ruttu läbi põlema.
                    Sai siis vaadatud ja otsustatud et suurematele 300W-sed ja väiksematele 100W-sed pirnid sisse. Peab mainima et väike kasu oli. Lambikorpused kuumenesid vähem ja pirne tuli kah harvem osta.
                    Aga see firmade teema, täitsa katsetamise värk. Kuna neid pakutakse väga erinevas hinnaklassis ja erinevate tootjate poolt, siis tegelikult raha eest õnne ei osta, vaid ehk niipaljukest, et kallimad säravad sutsu heledamalt.

                    Mälu ütleb et eelistatud olid nood odavad, 300w, millel karp lihtsalt valge ja miski must pisike kiri peal; samas 100W sai ostetud Osrami omi. Aga see oli ehitusel. Milline aga põleb paigal hiiglakaua...seda ei oska pakkuda
                    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                    Comment


                      #11
                      Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

                      Võtaks teema veelkord üles. Sain ühe 500W liikumisanduriga proze millel andur klõpsib lampi pidevalt sisse ja välja. Reguleerimisest pole mingit kasu, milles võib viga olla? Mõtlesin, et ostaks uue anduri, aga andur ise sama kallis kui terve prozektor.

                      Huvitav, kui 150W proze näiteks terveks ööks põlema jätta ja hommikul ära kustudada, siis pärast välja lülitamist on toru läbi? Oskab keegi ehk mõnda paremat valgustit nende prozede asemel soovitada?
                      viimati muutis kasutaja Ufonaut21; 20 m 2010, 21:18.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

                        1. Kasuta ainult Osrami või äärmisel juhul Philipsi torusid.
                        2. Lamp läheb reeglina läbi süttimisel.
                        3. Kiire halogeeni läbimineku põhjuseks on kõikuv toitepinge. Kas ikka juhtmed on piisava ristlõikega?
                        Mul näiteks hetkel vool selline, et magnetkäiviti kolksub umbes iga poole tunni tagant kilbis. Helistasin 1343 ja lubasin ülehomme kurjustama hakata, kui asi pole paranenud.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

                          Toide on 1,5mm soonega kaabliga. Kaks korda on ööseks põlema ununenud ja kui hommikul ära kustudada ja taas põlema panna, siis on toru läbi. Nagu ei kannataks pikalt põletamist.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

                            Kas toru ühendused lambi soklis on korras, peavad olema metallilise läikega ja mitte mustad?
                            Kas läbi põlenud toru ühenduskontaktid on ikka metalselt läikivad? Kui toru lohakalt vahetada on võimalik jäädavalt rikkuda sokli kontaktid ja ka vedru pehmeneb halvast kontaktist tingitud kuumenemise tõttu. Sellisel juhul tuleb vahetada lambi sokkel uue vastu.
                            Kasuta ainult toetatud hõõgniidiga Osrami või Philipsi torusid.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Prožektoriil põlevad torud pidevalt läbi.

                              Klemmid on korras ja vedru surub ka kenasti. Läbi põelnud torudel on kontaktid puhtad, ainult ühel korral oli hõõgniidi läbi klaasi löönud Toestatud hõõgniit oli ka neil mida viimati kasutasin. Toestus oli traadist rõngastega lahendatud, iseasi kui hea see oli.
                              Kust neid philipsi ja osrami omi leida, siiani pole veel suuremates ehituspoodides neid näinud?

                              Comment

                              Working...
                              X