Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED Auto esituledeks!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED Auto esituledeks!

    Tean, et paljud peavad seda võimatuks(mõttetult keeruliseks, kalliks jne), kuid mul on omad põhjused ning kavatsen katsetuse ellu viia.

    Vaja siis vahetada H4 pirnid LEDide vastu. Seega peaksid need ka natuke teed valgustama.Mis oleks 50+60 W pirnile ekvialentne LED võimsus? Või saab neid kuidagi luumenites ( Alm)arvutada?

    #2
    Vs: LED Auto esituledeks!

    Esmalt postitatud surfer poolt Vaata postitust
    Seega peaksid need ka natuke teed valgustama.Mis oleks 50+60 W pirnile ekvialentne LED võimsus? Või saab neid kuidagi luumenites ( Alm)arvutada?
    Jeerum, anna ainult hagu!
    Aga kuna juba küsimuse püstitus on piisavalt põhjalik ja "kuidagi luumenites" ikka saab, siis jääbki ainult kaks valupunkti: EU sertifikaat ja mis juhtub, kui vingete tuledega ise või kellegi teise puusse ajad? Proovi ainult valesti regulleerida.
    Katseta algul tõukeratta peal. Kerge see ei saa olema.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: LED Auto esituledeks!

      Ei no tänud julgustava vastuse eest.

      Tavaline H4 pirn on umbes 1000 + luumenit
      Kasutades seda konverterit: http://led.linear1.org/lumen.wiz
      arvutasin välja, et mul oleks ühe tule jaoks vaja vähemalt 350 sellist LED-i

      Comment


        #4
        Vs: LED Auto esituledeks!

        Proovin esialgu 250-ga. Ma ei oska otsustada, kas osta need "warm white" või tavalised valged, sest tavalistel on tegelikult sinakas maik ikka küljes. Kas need soojad valged 300-3500K oleks liiga kollased?

        Comment


          #5
          Vs: LED Auto esituledeks!

          Ma loodan, et Sa saad ikka aru, et avalikus liikluses selliste tuledega osaleda ei tohi.
          LED päevasõidutulesid saab ka poest osta, need on 9 valgusallikaga.

          Comment


            #6
            Vs: LED Auto esituledeks!

            valgustitele, mis ikka teed valgustavad, mitte ei sära nagu enamus audi wannabe pedemajakaid (andke andeks, aga nii mina arvan) puhul on tähtsam kui luumenid nende korralik optika. Kas sa suudad reflektorid ka samamoodi ehitada led-idele, et nad valgustaks nii ette kui taha võrdselt hästi, samas ei pimestaks vastutulijat? Oled sa korralikke auto tulesid pimedas näinud, kui teravalt joonistatakse välja valgustamine nii ette kui paremale küljele?

            igatahes, kui selle küsimuse suudad lahendada, siis patendeeri ära ja eestil ongi nokia olemas

            Comment


              #7
              Vs: LED Auto esituledeks!

              Esmalt postitatud tazavi poolt Vaata postitust
              ja eestil ongi nokia olemas
              OT: http://www.hot.ee/a1/a/e-nokia.jpg

              Comment


                #8
                Vs: LED Auto esituledeks!

                Eks saab näha kuidas välja kukub. Põhiline kiir on umbes 25 kraadi lai nendel. Loodan, et sellega saab piisavalt täpselt valgusvihku suunata.

                Comment


                  #9
                  Vs: LED Auto esituledeks!

                  Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust

                  jah, ma olen ka eesti nokiat tootnud, kuni tootmine eestis ära lõpetati :P aga me panime made in finland kleepsuna peale. OT lõpp

                  Comment


                    #10
                    Vs: LED Auto esituledeks!

                    Kui arvad, et laod lihtsalt oma H4 laterna LED-e täis ja ongi lähi/kaugtuled olemas, siis eksid rängalt - sa ei saa kuidagi laternale ettenähtud valgusvihu optilist jooksu paika. Seega, ei näe sa ise sõita ja pimestad vastutulijad ka ära. Asja legaalsusest ma siin kohal ei räägiks...

                    Minu teada ei ole hetkel just väga palju automarke, kes saaksid üldse uhkustada LED lähi/kaug tuledega. Lappasin eelmine aasta mingit USAs müüdavate autode kataloogi ning mäletan, et Audi R8 lisavarustuse hinnakirjas figureeris LED esilatern üsna ulmelise ca 5500 dollari eest ja ühes laternas kasutati ca 50 spetsiaal LED-i.

                    Aga H4 pirni lühikene spets on järgmine: Toide 12V; 65/60W; 1650lm/1000lm; 3200K.

                    Et laterna ehitus sulle vähegi lihtsam oleks, siis vajaliku konstruktsiooni saad spikerdada lisatud Lexsuse LED laterna illustratiivselt jooniselt
                    Lisatud failid
                    ... siiski kogemustega spetsialist@71
                    * Videotööd Sony Pro XD kaameraga * videomontaaz Dual Xeon E5450/32GB RAM/M2.SSD/2xGPU*

                    Comment


                      #11
                      Vs: LED Auto esituledeks!

                      Nagu juba mainitud saab iseehitades pigem takistuseks optika.
                      Aga kui tunned siiski, et tahad asja proovida, siis osta esialgu näiteks selline led ja vaata, mis välja tuleb.

                      Vähem möla ja rohkem tegusid.
                      Kui saad teada, kuidas omaehitatud tuledele EU märgis ametlikult peale saada, siis jaga seda infot siia foorumissegi.
                      Ja PALUN ära nende tuledega enne liiklusesse tule!

                      Comment


                        #12
                        Vs: LED Auto esituledeks!

                        Esmalt postitatud surfer poolt Vaata postitust
                        Ei no tänud julgustava vastuse eest.


                        arvutasin välja, et mul oleks ühe tule jaoks vaja vähemalt 350 sellist LED-i
                        http://cgi.ebay.com/500-pcs-3mm-Roun...item1c153bae64
                        Ei või neid sinna ise aretada ja veeenam nei pisikesi ei kasuta isegi ükski H4 "LED pirn" - otsi parem mõni "LED pirn" sealtsamast ebay-st ja proovi sellega, neil seal hoopis võimsamad kui need 3mm ümarad THT LED-id, seal pirnide on suure valgustugevusega SMD spetsLED-id ikka. Nii ei lähe kohe raudselt, et laod tule neid 3mm täis .
                        Mis autole need siis plaan külge on kruvida? 100 või vectra? Neile pannidele hirmsast tahetakse jama külge riputada
                        -superradical-

                        Comment


                          #13
                          Vs: LED Auto esituledeks!

                          Esmalt postitatud matik poolt Vaata postitust
                          Vähem möla ja rohkem tegusid.
                          Täpselt minu mõte!
                          viimati muutis kasutaja surfer; 30 m 2010, 16:56.

                          Comment


                            #14
                            Vs: LED Auto esituledeks!

                            No millega siis on tegemist ??? Autos ei ole vool defitsiit, seda on seal piisavalt, ja kui ei ole, siis tehakse juurde...

                            Comment


                              #15
                              Vs: LED Auto esituledeks!

                              Lähi- ja kaugtuleks sobiks SST-90: http://www.luminus.com/stuff/content...lumination.pdf
                              Hind muidugi jah...suurusjärgus $40...50
                              Kurjad keeled räägivad, et auto HID lamp seda ei võida oma heleduselt.
                              Taolise "selfmade" esitule legaalsusest ma muidugi ei räägi, peaks niigi selge olema, et liiklusesse selliste laternatega ei ronita.

                              Comment

                              Working...
                              X