Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

UPS´i ise ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    UPS´i ise ehitamine

    Tere!

    Kas ise on võimalik ehitada katkematu toite allikas arvutile? Mida mul selleks vaja läheb? Internetis leiduvad eestikeelsed tekstid on väga pinnapealsed ja selle ehitusest väga aru ei saa.

    Tänud abi eest!

    #2
    Vs: UPS´i ise ehitamine

    Akut ja laadijat mis hoiaks aku pidevalt täis.ja siis muundurit mis teeks 12V uuesti 220V

    Comment


      #3
      Vs: UPS´i ise ehitamine

      Miks teda ise peab ehitama? Neid on müüa, ise ehitamine läheb ma kardan, et kallimaks kui osta.

      Vaata näit. üks pilt siin, tundub, et üldse lihtsaima ilmega mida ma näinud olen sisevaates:

      Seal ikka kola on omajagu
      Netis muidu skeeme koos pcb joonistega ka kohanud, mingi 300VA oli üks suht lihtne aga ikkagi on ise ehitamine suht mõttetu antud juhul.
      -superradical-

      Comment


        #4
        Vs: UPS´i ise ehitamine

        See ei tasu ära jah. Mõni IT-mees või arvutiparandaja oleks kindlasti rõõmus, kui keegi tema surnud akuga, kuid muidu korras UPSide virnast mõne eksemplari vähemaks viiks. Tal vähem konteinerisse lohistada. Võibolla küsib mõne õlle, kui just kõva ärimees pole. Selles mõttes, et kui raha ei saa, siis viskab parem minema aga aitähi eest ka ära ei anna. Mõned aastad vanad riistad lähevad mitmetes firmades halastamatult ohtlike jäätmete konteinerisse, sest liiga vana mudel, rahva raha jne. Masu pole eriti näha.
        Harjutamine teeb harjutajaks.

        Comment


          #5
          Vs: UPS´i ise ehitamine

          Nelikant UPS tegemine on käkitegu, vaata epanorama kodukal skeeme. Trafoks soovitan akulaadijate omi kasutada. Saadki krokodillid ja muu stufi kah.
          Siinuse oma on palju raskem, ma tegin ka sellise, kuid siinusinverteri skeemi sa netist ei leia.

          Comment


            #6
            Vs: UPS´i ise ehitamine

            Esmalt postitatud Padasonic poolt Vaata postitust
            See ei tasu ära jah. Mõni IT-mees või arvutiparandaja oleks kindlasti rõõmus, kui keegi tema surnud akuga, kuid muidu korras UPSide virnast mõne eksemplari vähemaks viiks. Tal vähem konteinerisse lohistada. Võibolla küsib mõne õlle, kui just kõva ärimees pole. Selles mõttes, et kui raha ei saa, siis viskab parem minema aga aitähi eest ka ära ei anna. Mõned aastad vanad riistad lähevad mitmetes firmades halastamatult ohtlike jäätmete konteinerisse, sest liiga vana mudel, rahva raha jne. Masu pole eriti näha.
            Suuna mind ka mõne sellise IT-mehe juurde, annaksin hea meelega UPS-i eest mõned õlled.
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: UPS´i ise ehitamine

              Vaadake YouTube'is huvitavaid videoid, nautige head muusikat, laadige üles originaalsisu ning jagage seda kõike oma sõprade, perekonna ja kogu maailmaga
              Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

              Comment


                #8
                Vs: UPS´i ise ehitamine

                Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                Suuna mind ka mõne sellise IT-mehe juurde, annaksin hea meelega UPS-i eest mõned õlled.
                Soh, kas Tartumaal on siis itimehed ja arvutiparandajad välja surnud? Või ei raatsi nad "turgu solkida" - kes siis poest uusi ostab. Mulle on kah öeldud, et hea küll, kuna sa oled meid nii palju aidanud - võta siis, mida hing ihaldab (nn "sodilaost" muidugi). Noh, ma olen siis auto laeni täis ladunud... Ise nad käisid vekslid välja... Sellele vaatamata pannakse, olenevalt firmast, sõiduauto kaanega haagisest kuni prügifirma auto peale sikutatava konteinerini (kuhu mahub lahedalt vähemalt poolteist sõiduautot) alati viimse võimaluseni täis. Minu majapidamised pole ka kahjuks kummist, seega olen jälginud tonnide viisi väärt kraami (kasvõi huvilistele juppide näol, millest pole kahju kui maha kärssavad) purustajasse viiva teekonna algust.
                Kevadel toodud kümnekonna UPSi väärtuslikumad siseorganid on juba uue elu leidnud, sest kõigil viiel arvutil, mida ma eale vaatamata halastamatult ekspluateerin, on ammu UPSid olemas ja keegi pole "vana rondi" omanikuks saamise soovi avaldanud - peab ikka võimsam, ilusam ja uuem olema kui naabritel/tuttavatel.
                Kui mandril tõesti nii suur ikaldus on, siis mul üks surnud akuga lahja UPS (vist oli Powerware 3110 vms) pole veel lahkamislauale jõudnud. Arvatavasti peaks korras olema. Pole jõudnud veel kuuma kolbi kõhtu lüüa.
                Nojah, nüüd läks väga OT-ks ja teemaalgataja peletasime ka minema.
                Harjutamine teeb harjutajaks.

                Comment


                  #9
                  Vs: UPS´i ise ehitamine

                  Lihtsamatel UPS-idel trafo sees päris asjalik, mõne õlle eest kokkuvõttes hästi saadud:P. Ei oma Tartus ühtegi sellist tutvust kahjuks. Aga kui mõni itimees lugema trehvab, siis võib kohe siinsamas või privas lahkesti pakkuda.
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Vs: UPS´i ise ehitamine

                    Paides pakkuda 1 parandamist vajav UPS. Sees 2x7Ah akud, hetkel olematu mahtuvusega. Ilmselt on tal midagi veel viga, releed hakkavad pikema laadimise peale kaootiliselt lõksuma. Mitme huvilise korral ah: 100eek.

                    Comment


                      #11
                      Vs: UPS´i ise ehitamine

                      Kas trafo on sees tavaline või toroid ? Toroidi korral pakun alghinna + smartpost.

                      Comment


                        #12
                        Vs: UPS´i ise ehitamine

                        Ei ole toroid, ehk siis tavaline.

                        Comment


                          #13
                          Vs: UPS´i ise ehitamine

                          Need UPSid mis ma seespoolt näinud olen on kõik tavaliste ш-plekkidest trafodega. Paar päeva tagasi võtsin just ühe BackUPS'i lahti ja proovisin kas väljundtrafot saab toitetrafona kasutada. Ausaltöeldes jättis hea mulje, tunniajase tühijooksuga ei läinud südamik isegi mitte leigeks. Koormasin 8V väljundi 20 ampriga, pinge langes vaid umbes poole voldi võrra. Sellisest saab üht-teist ehitada küll.

                          Comment


                            #14
                            Vs: UPS´i ise ehitamine

                            Esmalt postitatud vanavares poolt Vaata postitust
                            Need UPSid mis ma seespoolt näinud olen on kõik tavaliste ш-plekkidest trafodega. Paar päeva tagasi võtsin just ühe BackUPS'i lahti ja proovisin kas väljundtrafot saab toitetrafona kasutada. Ausaltöeldes jättis hea mulje, tunniajase tühijooksuga ei läinud südamik isegi mitte leigeks. Koormasin 8V väljundi 20 ampriga, pinge langes vaid umbes poole voldi võrra. Sellisest saab üht-teist ehitada küll.
                            Toitetrafona saab kasutada enamvähem kõikide upside trafosid, lihtsalt toroidi korral on ka ümberkerimise võimalus, tavaline on nii nagu on ja jääbki nii. Toroide esineb igasuguse võimsusega upsides, lihtsalt eesti on üle ujutatud APC ja tema kloonidega ja need on seest kõik tavaline jura. Näiteks fiskars on huvitavam, neil ju oma toroidifirmad kodumaalt võtta... Olen näinud ka selliseid line-upse, kus nii toide kui väljund eraldi toroidide peal.

                            Comment


                              #15
                              Vs: UPS´i ise ehitamine

                              Enda ruuterile sai ehitatud "UPS" kahest dioodist ja takistist, lisaks muidugi 7 Ah aku ja kaitse kah.
                              Toiteplokkist tuleb vool läbi dioodi. See diood on vajalik selleks, et kui toitepinge kaob, siis kipuvad mõned toiteplokid tagasi tuleva toite korral suitsu välja ajama. Akusse mineva otsa peal on rööbiti diood ja takisti - läbi takisti toimub aku pidev järellaadimine 1/100 vooluga aku mahtuvusest, minul siis 0,07 A vooluga. Samuti on aku juhtmel 5 A sulavkaitse.
                              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                              Comment

                              Working...
                              X