Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

UPS´i ise ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: UPS´i ise ehitamine


    Huvitav kaua auto akuga arvutit töös ka hoiab? Mul on juba 9 aastat vana ups, sellel olen iga mõne aasta tagant akut vahetanud. Hetkel akuks oomipoest ostetud 9Ah aku ja sellega hoiab üle 30min arvutit töös. Tänapäeval need upsid ja akud nii odavad, et ei näe eriti mõtet neid ise ehitada ja lisaks tuunida.

    Comment


      #17
      Vs: UPS´i ise ehitamine

      Või pane arvuti üldse 12 V pealt tööle:

      Akusid laed tuule ja päikesega.
      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

      Comment


        #18
        Vs: UPS´i ise ehitamine

        Esmalt postitatud vanavares poolt Vaata postitust
        Need UPSid mis ma seespoolt näinud olen on kõik tavaliste ш-plekkidest trafodega. Paar päeva tagasi võtsin just ühe BackUPS'i lahti ja proovisin kas väljundtrafot saab toitetrafona kasutada. Ausaltöeldes jättis hea mulje, tunniajase tühijooksuga ei läinud südamik isegi mitte leigeks. Koormasin 8V väljundi 20 ampriga, pinge langes vaid umbes poole voldi võrra. Sellisest saab üht-teist ehitada küll.

        Üsna kena autoaku laadija saaks kokku punuda. 12VDC - 230VAC muundurina saab ka vabalt kasutada, ristkülikut sisse lastes tarbib minu kasutuses olev trafo kusagil 0,7A ja see polegi kokkuvõttes kuigi suur. Võimsust peaks 300-400W ikka kannatama.
        otsija

        Comment


          #19
          Vs: UPS´i ise ehitamine

          Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
          Toitetrafona saab kasutada enamvähem kõikide upside trafosid, lihtsalt toroidi korral on ka ümberkerimise võimalus, tavaline on nii nagu on ja jääbki nii. Toroide esineb igasuguse võimsusega upsides, lihtsalt eesti on üle ujutatud APC ja tema kloonidega ja need on seest kõik tavaline jura. Näiteks fiskars on huvitavam, neil ju oma toroidifirmad kodumaalt võtta... Olen näinud ka selliseid line-upse, kus nii toide kui väljund eraldi toroidide peal.
          Fiskarsite kõhus on jah magusad Muuntosähkö (Trafox) toroidid, head näit. võimudele ümber tegemiseks
          -superradical-

          Comment

          Working...
          X